Sari la conținut

Colentina amonte Buc - 15 dec


Constantin
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stai ca ne am confuzat eu vorbeam de copii, unde zicea ca vine si freya..

m-a pacalit domnul profesor :)

 

Pai a venit Freyja, n-o vezi in poze? Freyja nu e chiar copil. :)

 

Va multumesc tuturor, a fost o experienta memorabila... data viitoare voi avea gumele potrivite. CB 500 nu e de iarba inghetata si noroi. Am picat de cateva ori pana am invatat sa-mi aleg "trasa" prin noroaie dar pana la urma n-am mai pus mobra orizontal. O zi minunata a fost. :)

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba zi!

Multumiri lui ZIDU' pentru revelatia drumului pe malul Argesului.

 

@little wayne: A fost de admirat perseverenta ei la modul cel mai serios! Chapeau! (Cum sa inveti altfel decat incercand!? De la tastatura? Din filme? Neh...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Inteleg ca e super entuziasmata si vrea sa experimenteze tot dar cu masura...eu faceam cale intoarsa in sec 2.Nu ma bagam pe macadam

Eu sper sa nu isi piarda entuziasmul nici pe viitor,repet,ii admir tenacitatea dupa experientele pe care le-a avut in trecut.altii au renuntat in ziua in care au dat cu buca de asfalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks guys. :cheers:

 

@little_wayne: Una e sa cazi pe asfalt, alta e sa cazi pe iarba, fie ea si inghetata. Nu m-am lovit absolut deloc, am aterizat pe moale, mai ales ca aveam viteza mica si multe haine pe mine. Astea nu se pot numi "cazaturi" in adevaratul sens al cuvantului. De ultima data cand am facut cunostinta cu asfaltul am fost, intr-adevar, perseverenta sa nu mai cad. Pana acum e ok. :)

 

Azi chiar mi-am dorit sa invat sa merg enduro si in conditii mai dificile. Soft enduro am mai mers dar nu era inghetat pe jos sau iarba/noroi, am mers pe drumuri neasfaltate si prin bolovani. Am crezut ca asa va fi si azi dar pe alocuri nu a fost ce ma asteptam si ma bucur ca a fost asa. Era vorba sa ma intorc si mi-am zis: ce naiba, daca am ajuns pana aici o fac si pe asta, cat de greu poate sa fie? Azi am invatat ceva. Le multumesc baietilor pentru rabdare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Tu stii cum e ca cazaturile,ai experienta :) Sa nu inveti prea mult.Parca te vad anul viitor facand stoppie si wheelie cu cb-ul daca tot iti doresti sa acumulezi experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu fim rautaciosi, e usor sa zici ca "am experienta" cu cazaturile cand eu pic pe gheata si noroi intr-o zi cetoasa de iarna in timp ce altii stau la caldurica. Nu imi fac vreun titlu de glorie din asta dar nici nu mi-e rusine. Am cazut, asa, si? Am mai invatat ceva. Nu in strada si nu printre masini, deci e ok. Azi cred ca nu am exagerat in niciun fel. Nu doresc sa acumulez "experienta" cu orice pret si nu in mod inconstient, nu imi asum riscuri inutile.

 

P.S: Wheelie si stoppie nu ma pasioneaza. dar CB-ul meu stie sa faca wheelie, a incercat un prieten. ;)

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O alunecare pe iarba la sub 10km/h, fara stricaciuni la fizic sau la moto nu se pune la cazaturi.

Mi-a adus aminte de cat de entuziasmat eram acum cativa ani, mergand cu gume K60 pe moto de strada pana in creierii muntilor, de cele mai multe ori singur.

Pot sa zic ca acum parca nu mai este acelasi sentiment cand ajung cu actuala fiara intr-un loc ca asta:

DSCN2050Large.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai a venit Freyja, n-o vezi in poze? Freyja nu e chiar copil. :)

 

Va multumesc tuturor, a fost o experienta memorabila... data viitoare voi avea gumele potrivite. CB 500 nu e de iarba inghetata si noroi. Am picat de cateva ori pana am invatat sa-mi aleg "trasa" prin noroaie dar pana la urma n-am mai pus mobra orizontal. O zi minunata a fost. :)

ne am confuzat -eu am itneels ca vii la palatul copiilor si plecam de acolo..de asta am spus ca eu am fost :)

 

fain, bravo pentur plimbare,de data asta m-ati pacalit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne am confuzat -eu am itneels ca vii la palatul copiilor si plecam de acolo..de asta am spus ca eu am fost :)

 

fain, bravo pentur plimbare,de data asta m-ati pacalit

 

Ce incurcatura... scuze daca m-ai asteptat, nu m-am mai uitat sub cine postez, ma grabeam ca eram deja in intarziere... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frati si surori daca si astazi a fost o zi de dat cu mobra eu nu mai zic nimic , parca au intrat zilele in sac , trei luni trec repede , bine ca cei care au iesit [cu Dl Constantin ] am vazut ca s-au intors cu bine , poate ne ajuta cel de sus si revenim in trafic in martie . ACUM > aulitdodo1.gif.

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine ca n-a prea fost de iesit astazi. desi am vut si eu, dar nu sunt de acord ca trebuie sa asteptam martie. Daca era o raza de soare ieseam garantat. Daca este peste 0 si este soare voi fi present, indifferent de data din calendar. Bravo temerarilor pentru plimbarica voastra. Cu atit mai mult cu cat unii dintre voi nu sunt tocmai tineri, nu mai vorbesc de reprezentanta fetelor, care, se stie, sunt mai friguroase (sunt mai "reptilutze" - spun eu). Nu vreau sa para o scuza dar am avut viata grea zilele trecute (mi-am tot sarbatorit aniversarea in mai multe "sesiuni"}. M-am sculat la ora corespunzatoare si cand am vazut ce este afara... m-am culcat la loc. Asa ca, pe data viitoare.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram hotarat sa ies si azi....kiar dak ieri am inghetat un pic pe motor....dar azi a fost kiar naspa afara...si cred k ma bine k nu am mers pt k nu cred k aveam ce cauta si eu cu chopper ul meu prin peisajele alea mai mult de enduro.ce sa zic...ma bucur k ati reusit sa va strangeti si k va ti distrat fara sa tineti cont de vremea de afara....si sa ne vedem cu bine knd o sa dea iarasi caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e de iesit, daca e soare si nu e ceata e fain

 

@grasu- e de apreciat ca incerci si stiu ca vei reusi sa postezi in limba noastra. multumesc



Ce incurcatura... scuze daca m-ai asteptat, nu m-am mai uitat sub cine postez, ma grabeam ca eram deja in intarziere... :(

noi sa fim sanatosi

bine ca a fost soare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai cred ca se corupe la endureala. A plecat cu zambet de acolo. Intr-adevar tupeu sa iasa de pe asfalt (nu inconstienta ca nu avea ce sa pateasca pe acolo in afara de mandrie ranita)

Ziua intr-adevar destul de nasoala pe sosea dar ok pt mers la pasune. Alunecos dar face parte din distractie. Si eu am tras o orizontala eleganta cu dakaru cand coboram pe o portine lejera de tot si nu am belit ochii unde trebuie. Nu-i bai, face parte din distractie, e usor de spalat.

Dupa sectinea finuta am tras o tura cu Robert pe portiunea mihailesti - 1 decembrie - in ritm mai vioi asa. Nisipul inghetat e super fain, pot sa dai de gaz cat poftesti pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e de iesit, daca e soare si nu e ceata e fain

 

@grasu- e de apreciat ca incerci si stiu ca vei reusi sa postezi in limba noastra. multumesc

 

noi sa fim sanatosi

bine ca a fost soare :)

care e faza foxule?ce te deranjeaza pe tine la ce am scris si cum am scris?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...