Sari la conținut

Moto in rate


pepper000
 Share

Postări Recomandate

Salutare lume, dupa cum se vede si in titlu, vreau sa imi cumpar o motocicleta dar din pacate nu pot cu toti banii jos. Am tot cautat companii care sa faca acest lucru dar din pacate nu prea exista.

Daca are cineva o oferta sau cunoasteti pe cineva va rog sa ma conctactati. Acte de rate legalizate cu un avans de 500 euro. Ms! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare lume, dupa cum se vede si in titlu, vreau sa imi cumpar o motocicleta dar din pacate nu pot cu toti banii jos. Am tot cautat companii care sa faca acest lucru dar din pacate nu prea exista.

Daca are cineva o oferta sau cunoasteti pe cineva va rog sa ma conctactati. Acte de rate legalizate cu un avans de 500 euro. Ms! :)

vezi ca mai era un baiat de prin Campina pe aici care cauta vitezana in rate... poate il gasesti sa iti explice el ce si cum a rezolvat ... :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautam si eu intr-un timp sa cumpar o motocicleta in rate .. fara succes insa. Singura solutie a fost credit la banca... in rest .. rabdare, o sa fii luat la misto continuu pe aici de catre cei 'milionari' care si-au luat k10 cu banii jos.

 

Cred c-ar face vreo 2 banuti o firma din asta care sa vanda motoare SH in rate/leasing .. :)

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spre exemplu am cumparat motocicleta de la motomus.. de ce n-ar introduce si un sistem de vanzare in rate? Cine vrea s-o ia cu banii jos .. OK .. cine nu, poate s-o ia in rate. Nu vad ce-ar pierde firma ca ar avea si o a 2a metoda de vanzare (eventual castiga in plus ca mai bagi un comision ceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar pierde nişte...bani ?

Sigur că da, ar da lovitura la ghenă !

Ia gândiţi-vă, cei care aveţi, câţi bani v-a adus vouă mobra. Adică ce impact pozitiv a avut asupra bugetului

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spre exemplu am cumparat motocicleta de la motomus.. de ce n-ar introduce si un sistem de vanzare in rate? Cine vrea s-o ia cu banii jos .. OK .. cine nu, poate s-o ia in rate. Nu vad ce-ar pierde firma ca ar avea si o a 2a metoda de vanzare (eventual castiga in plus ca mai bagi un comision ceva)

Simplu!!!

 

Majoritatea sunt tineri care vor motoare puternice, eu te intreb pe tine sa stii ca am 20 de ani si vreau o motocicleta de viteza mi-ai da in rate?

 

daca da esti inconstient...eu nu as da.

Editat de CipriAT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spre exemplu am cumparat motocicleta de la motomus.. de ce n-ar introduce si un sistem de vanzare in rate? Cine vrea s-o ia cu banii jos .. OK .. cine nu, poate s-o ia in rate. Nu vad ce-ar pierde firma ca ar avea si o a 2a metoda de vanzare (eventual castiga in plus ca mai bagi un comision ceva)

 

De ce nu? Pentru ca vine un KOKIX , Costy_toma sau ceva de genul astora, decarteaza 500 de euro avans, se obliga la rate de 150 de euro pe luna timp de 6 ani si isi ia un R1 2009, cu care a treia zi (dupa ce a invatat unde e schimbatorul de viteze) se propteste intr un stalp, copac, tir, Passat etc. Cine plateste ratele mai departe, ca moto e dauna totala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spre exemplu am cumparat motocicleta de la motomus.. de ce n-ar introduce si un sistem de vanzare in rate? Cine vrea s-o ia cu banii jos .. OK .. cine nu, poate s-o ia in rate. Nu vad ce-ar pierde firma ca ar avea si o a 2a metoda de vanzare (eventual castiga in plus ca mai bagi un comision ceva)

Motomus nu vinde in rate si bine face,altfel avea soarta celor din Medias,Bistrita,Ploiesti care s-au curatat cu ratisti!

Dar pentru ca te vad plin de initiativa cumpara tu doua motoare cu banul jos(sper ca stii ca din Italia,Germania se ia cu banul jos) si vinde-le

baietilor astia doi(damaschin si pepper) cu comision sau fara! Ce zici te bagi?Clienti ai deja si fac pariu ca mai apar cativa(tu sa ai bani)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu? Pentru ca vine un KOKIX , Costy_toma sau ceva de genul astora, decarteaza 500 de euro avans, se obliga la rate de 150 de euro pe luna timp de 6 ani si isi ia un R1 2009, cu care a treia zi (dupa ce a invatat unde e schimbatorul de viteze) se propteste intr un stalp, copac, tir, Passat etc. Cine plateste ratele mai departe, ca moto e dauna totala?

si cel mai sigur nici nu are nimic pe nume ...

 

Motomus nu vinde in rate si bine face,altfel avea soarta celor din Medias,Bistrita,Ploiesti care s-au curatat cu ratisti!

Dar pentru ca te vad plin de initiativa cumpara tu doua motoare cu banul jos(sper ca stii ca din Italia,Germania se ia cu banul jos) si vinde-le

baietilor astia doi(damaschin si pepper) cu comision sau fara! Ce zici te bagi?Clienti ai deja si fac pariu ca mai apar cativa(tu sa ai bani)!

si eu vreau.. pot da comanda in scris? :))))) acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu!!!

 

Majoritatea sunt tineri care vor motoare puternice, eu te intreb pe tine sa stii ca am 20 de ani si vreau o motocicleta de viteza mi-ai da in rate?

 

daca da esti inconstient...eu nu as da.

 

La fel pot sa-si ia cine stie ce cinciar si tot in gard sa se opreasca. Crezi tu ca aia de vand Ferari sau alte avioane ii intereseaza ca te opresti tu cu el in copac? Pe el il intereseaza sa-ti vanda masina.

 

De ce nu? Pentru ca vine un KOKIX , Costy_toma sau ceva de genul astora, decarteaza 500 de euro avans, se obliga la rate de 150 de euro pe luna timp de 6 ani si isi ia un R1 2009, cu care a treia zi (dupa ce a invatat unde e schimbatorul de viteze) se propteste intr un stalp, copac, tir, Passat etc. Cine plateste ratele mai departe, ca moto e dauna totala?

 

Aici ai dreptate, e singurul argument valabil.. si asta din cauza ca nu se poate face casco dupa un anumit numar de ani. Dar banuiesc ca o asigurare, ceva .. s-ar putea face, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel pot sa-si ia cine stie ce cinciar si tot in gard sa se opreasca. Crezi tu ca aia de vand Ferari sau alte avioane ii intereseaza ca te opresti tu cu el in copac? Pe el il intereseaza sa-ti vanda masina.

 

 

Adevarat graiesti... nu sa ti-o faca cadou in rate... sa fim seriosi, nou venit pe forum, fara nici o descriere...varsta...localitate, experienta...cat e de credibil???

 

Vanzarea s-a finalizat cand s-a incasat ultimul ban. Care e certitudinea sa imi plateasca mie baiatul asta???

Editat de CipriAT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adevarat graiesti... nu sa ti-o faca cadou in rate... sa fim seriosi, nou venit pe forum, fara nici o descriere...varsta...localitate, experienta...cat e de credibil???

 

Vanzarea s-a finalizat cand s-a incasat ultimul ban. Care e certitudinea sa imi plateasca mie baiatul asta???

Discutam de firma.. sedii sociale.. nu forum. N are treaba cu userul lui de pe forum.

Banca ce certitudine are ca ii plateste omul rata? Eu vorbeam de un sistem de rate perfect legal, IFN, cu acte.. in caz de neplata, executarea.. etc.

 

In fine.. e intradevar riscant, dar daca s ar gasi mecanismul perfect (asigurare in caz de dauna, etc) prin care s ar putea vinde motoare SH in rate... parerea mea e c ar merge treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scato baietii au mare dreptate ,poti sta jos in banca ta , ai 4 si pentru astazi .

Imprumuturile pe care le ofera bancile sunt reasigurate.



**** Tin sa te anunt ca treaba cu bancile a fost scrisa fara sa stiu/citesc postul tau ,am intuit ca o sa bagi si bancile in discutia asta si uite ca a aparut postul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutam de firma.. sedii sociale.. nu forum. N are treaba cu userul lui de pe forum.

Banca ce certitudine are ca ii plateste omul rata? Eu vorbeam de un sistem de rate perfect legal, IFN, cu acte.. in caz de neplata, executarea.. etc.

 

In fine.. e intradevar riscant, dar daca s ar gasi mecanismul perfect (asigurare in caz de dauna, etc) prin care s ar putea vinde motoare SH in rate... parerea mea e c ar merge treaba.

si eu mi-am luat motorul in rate, dar am platit in 2 luni 3 rate a cate 3000 ron iar pe a patra am taraganat-o mai mult intelegandu-ma cu omul, dar nu am facut-o pe forum, vanzatorul era oarecum un cunoscut si nu statea in banii aia , oferta de a plati in rate fiind un argument de vanzare pe care eu l-am acceptat, am prezentat oarecare garantie, plus ca au garantat 3 oameni pentru mine...e altceva zic eu :)

 

plus ca omul asta nici nu a zis ce vrea de fapt...el vrea o motocicleta in rate...serios???

 

daca are 500 de euro si e un tip de incredere cu un job stabil sunt sigur ca mai primeste de la orice banca un credit de minim 2000 de euro... aici e intrebarea e eligibil???

 

macar scrie corect, nu ca troll-ul ala de Damaschin....

Editat de CipriAT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu cine a deschis topicul,dar stiu ca este cineva cu un r6 care il da in rate de ceva vreme si nu gaseste cui.cauta pe bikeshop ca e pus zilele astea din nou anuntul.nu stiu de categorie cauti,ti-am dat o idee.numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma distreaza pe mine la voi ... cand veniti cu argumentul ala de 2 lei (din punct de vedere comercial) ca domne isi cumpara ss sau R1 si moare ... deaia nu vinde nimeni in rate ... ca nu are cine sa-i mai plateasca ratele. Pa in principiu treaba este foarte simpa ... se asigura CREDITUL nu BUNUL ... lucrurl asta este valabil acum si la VANZAREA DE MASINI in RATE ... pana acum nu plateai masina si venea si-ti lua masina care era deja epava ... firmele de leasing pierdeau enorm si a cam disparut tipul asta de vanzare ... de aceea acum nu se mai asigura BUNUL nici macar in vanzarea APARTAMENTELOR .. ci se asigura VALOAREA imprumutului.

Intrebarea mea pentru voi este simpla : Banca X acorda un inprumut de nevoi personale individului Y pe perioada Z ... individul Y isi cumpara motor din banii respectivi si face accident cu el inainte sa treaca perioada Z si MOARE ... banca X cum mai recupereaza datoria de la individul Y daca acesta a murit inainte sa treaca termenul Z? :)

Asta e problema de matematica deja cu 3 necunoscute ... dar in lumea reala toate cele 3 necunoscute sa intalnesc in toate tipurile de contracte pentru imprumut bancar de orice fel ... deci vanzarea in rate nu cred ca este imposibila ... ci poate a fost prost gandita si aplicata de cei care au falimentat facand asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...