Sari la conținut

ATENTIE LA GROAPA


stulewa
 Share

Postări Recomandate

in primul rand HOOO, ca n-am petit nimic :)

 

a venit primavara si au rasarit gropile prin bucuresti, ieri era sa iau una zdravana dar am reusit sa o evit la timp.

 

deci, la intrarea in pasajul muncii, pe sensul iancului-dristor banda din stanga are un mare crater, daca nu il vezi din timp si apuci sa il eviti e nasoala treaba asa ca ATENTIE MARE!!!!

 

ps: n-am stiut unde sa postez exact.... m-am gandit ca prin acest topic se pot evita accidente de aceea am postat la aceasta sectiune. daca nu e ok rog un moderator sa mute postul.

:alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine facusi!

Cred ca totusi ar trebui mutat la Bucuresti.

 

In orice caz, dupa iarna asta grava ce a durat doua saptamani, Bucurestiul zici ca a fost bombardat!

 

Si ca sa nu fiu offtopic, ATENTIE MARE si la podul de se construieste cum pe Vacaresti. Sunt niste cratere pe acolo de rupi masina-n doua. Cu motocicleta daca vii tare dinspre Big, siguri pici in cap daca iei vreuna din astea. Atentie mare si pentru cei ce se strecoara printre masini acolo - soferii sunt mai atenti la gropi si nu in oglinzi. Plus ca risti sa se suie unul pe tine ca incearca sa ocoleasca o groapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine facusi!

Cred ca totusi ar trebui mutat la Bucuresti.

 

Si ca sa nu fiu offtopic, ATENTIE MARE si la podul de se construieste cum pe Vacaresti. Sunt niste cratere pe acolo de rupi masina-n doua. Cu motocicleta daca vii tare dinspre Big, siguri pici in cap daca iei vreuna din astea. Atentie mare si pentru cei ce se strecoara printre masini acolo - soferii sunt mai atenti la gropi si nu in oglinzi. Plus ca risti sa se suie unul pe tine ca incearca sa ocoleasca o groapa.

 

Mare dreptate ai (,acum o saptamana sau cam asa ceva cit pe ce sa imi las masina fara cauciucuri ) ,in special seara cind sunt foarte greu vizibile .

Editat de Babalau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh e veche aia acolo am luat deja botezu.

 

Pentru moto e o problema. Grija !

in primul rand HOOO, ca n-am petit nimic :)

 

a venit primavara si au rasarit gropile prin bucuresti, ieri era sa iau una zdravana dar am reusit sa o evit la timp.

 

deci, la intrarea in pasajul muncii, pe sensul iancului-dristor banda din stanga are un mare crater, daca nu il vezi din timp si apuci sa il eviti e nasoala treaba asa ca ATENTIE MARE!!!!

 

ps: n-am stiut unde sa postez exact.... m-am gandit ca prin acest topic se pot evita accidente de aceea am postat la aceasta sectiune. daca nu e ok rog un moderator sa mute postul.

:alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un canal acolo la pasaj,dupa atâta cârpeala în jurul lui, a cedat saracu' și sa făcut ditamai gropanu. Apropo....au început lucrările pe Victoriei,or sa facă doar 2 benzi pe sens,largesc trotuarul pe ambele parti,aglomeratie mare la orice ora,de evitat zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la intrarea in pasajul muncii, pe sensul iancului-dristor banda din stanga are un mare crater, daca nu il vezi din timp si apuci sa il eviti e nasoala treaba asa ca ATENTIE MARE!!!!

Are mai mult de 1 an groapa aia, doar ca acum e mai mare. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este amuzant, totusi, ca s-au obosit s-o semnalizeze atunci cand ninsese (este vorba de gropa de la intrarea in P. Muncii) , ca nu cumva sa-ti pierzi dintii prin ea. Dupa ce a disparut zapada s-au gandit astia ca nu mai trebuie semnalizata/reparata si au luat semnul.

E bine, ca recent-spre finele anului trecut, au re-faiantat pasajul "Muncii"-ironia - dar groapa aia care in curand implineste varsta de mers la gradinitia, nu au reparat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am luat ieri una de toate frumusete pe splaiul independentei, langa casa radio.

Sunt si mai mult mai mici pe bretea intrare pe virtutii de la intersectie Lujerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fi asa de greu sa dati un simplu telefon in asemenea situatii. Intrebati daca se inregistreaza convorbirea, spuneti ca oricum o inregistrati. Cereti numele operatorului, accentuati faptul ca in caz de viitor accident de motocicleta il faceti raspunzator pe el si pe cei responsabili. Nu asteptati minuni a doua zi, dar reveniti cu telefonul si insistati. Cu siguranta cateva sesizari ar misca ceva... Mie mi-a reusit de doua ori, poate si voua. Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fiu offtopic, am si eu o intrebare pentru cei mai priceputi/experimentati. Odata, am vazut la un baiat care mi-a dat impresia ca stie ce face, ca, atunci cand urma sa ia o groapa pe care n-o mai putea evita, se ridica in sa. Atunci eram incepator si-mi era frica sa fac asta dar acum am inceput sa ma cam ridic instinctiv aproape din sa la orice fel de denivelare pana si la alea de redus viteza... dar nu pot sa nu ma intreb, o fi bine cum procedez? De simtit se simte ca si cum as face ceva bun... dar... oare chiar asa o fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt 2 gropi destul de mari si periculoase in bucuresti

una este pe sensul Unirii - Universitate, dupa ce treci de Mc, in fata bancii Raiffeisen.

A doua este pe bulevardul Marasesti, ruta Budapesta - posta Vitan, inainte de intrarea in pasaj.

Mare atentie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e corect. Muschii picioarelor amortizeaza din impact. Presupun ca nu ai facut enduro :)

impactul ca impactul. avantajul mare e ca nu risti sa pierzi contactul cu motocicleta daca te ridici in scarite. stand pe sea, de la miscarile violente ale suspensiei, poti sa ramai doar cu ghidonul in mana, fara alt punct de contact cu motocicleta, sa tragi necontrolat de el si de acceleratie (panica nu?) si sa faci buf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara legatura cu gropile, mi-a ajuns la ureche ca zilele acestea se desfasoara o actiune de strangere de semnaturi pentru schimbarea legislatiei rutiere. Se doreste ca filmarile amatorilor sa fie luate in considerare pentru aplicarea de amenzi in trafic pentru parcare, oprire, etc. Consider o foarte buna initiativa. Poate asa mai scoatem pe bara soferii miseirupisti. Stie cineva ceva? As fi interesat.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...