Sari la conținut

Accident Bragadiru


Al3x_ander
 Share

Postări Recomandate

Acum 20 de minte am trecut pe la Bragadiru, si pe sensul dinspre Bucuresti spre Mihailesti, era o motocicleta trantita, cu 2 echipaje de politie, si un prieten probabil de.al motociclistului picat care avea motoreta parcata langa gesticula la greu. Motocicleta cazuta parea un naked negru. Stie cineva ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi oprit cu mare drag. Dar eram cu colegii de la munca, mergeam fiecare la casa noastra si nu ar fi stat nimeni dupa mine, si spiritul meu solitar.

Si nici nu am vazut vreo ambulanta ca sa pot afla despre starea motociclistului.

Sanatate riderului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire, motociclistul nu a supravietuit. Si nu datorita tramelor grave suferite, ci datorita indolentei personalului din spital. Avea doar 27 de ani! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire, motociclistul nu a supravietuit. Si nu datorita tramelor grave suferite, ci datorita indolentei personalului din spital. Avea doar 27 de ani! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

la el te refereai cand am vorbit???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi oprit cu mare drag. Dar eram cu colegii de la munca, mergeam fiecare la casa noastra si nu ar fi stat nimeni dupa mine, si spiritul meu solitar.

Si nici nu am vazut vreo ambulanta ca sa pot afla despre starea motociclistului.

Sanatate riderului !

Tocmai, ca nu era prezenta ambulanta la fata locului puteai sa te opresti 10 minute sa vezi despre ce era vorba, poate puteai salva o viata sau "pierdeai" 10 minute din viata ta pentru a te interesa de viata altuia. Sunt sigur ca nu se suparau colegii tai daca incercai sa salvezi o viata, de aceea nu consider ca ai procedat corect si ma gandesc serios sa organizez niste cursuri de prim ajutor pentru motociclisti, poate asa macar oprim sa aruncam un ochi sa vedem despre ce este vorba si sa dam o mana de ajutor in cazul in care este nevoie.

 

Dumnezeu sa il odihneasca.

Editat de nchivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai, ca nu era prezenta ambulanta la fata locului puteai sa te opresti 10 minute sa vezi despre ce era vorba, poate puteai salva o viata sau "pierdeai" 10 minute din viata ta pentru a te interesa de viata altuia. Sunt sigur ca nu se suparau colegii tai daca incercai sa salvezi o viata, de aceea nu consider ca ai procedat corect si ma gandesc serios sa organizez niste cursuri de prim ajutor pentru motociclisti, poate asa macar oprim sa aruncam un ochi sa vedem despre ce este vorba si sa dam o mana de ajutor in cazul in care este nevoie.

 

Dumnezeu sa il odihneasca.

la cum ai scris mai ai un pic si l incriminezi.....

cand ai echipaj de politie deja esti in plus acolo

mai ales daca nu stii sa acorzi primul ajutor

eu unul am inteles din cum a prezentat situatia in primul post ca ACCIDENTATUL DEJA era luat de ambulata cand el a vazut locul accidentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la el te refereai cand am vorbit???

Fuck! Acum observ ca acest accident era la Bragadiru. Cel despre care stiu si vorbeam eu, este cel de la Branesti. Imi cer mii de scuze. Nu stiu daca este de la primavara, dar sunt cam tare cu capul in nori. Sa ma ierte riderul pentru confuzie si sanatate multa.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Fuck! Acum observ ca acest accident era la Bragadiru. Cel despre care stiu si vorbeam eu, este cel de la Branesti. Imi cer mii de scuze. Nu stiu daca este de la primavara, dar sunt cam tare cu capul in nori. Sa ma ierte riderul pentru confuzie si sanatate multa.

hello! nu e locul aici, dar nu-ti merge pm-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi oprit cu mare drag. Dar eram cu colegii de la munca, mergeam fiecare la casa noastra si nu ar fi stat nimeni dupa mine, si spiritul meu solitar.

Si nici nu am vazut vreo ambulanta ca sa pot afla despre starea motociclistului.

Sanatate riderului !

pai tu, spirit solitar, ce cautai sa vii cu aia acasa?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu, spirit solitar, ce cautai sa vii cu aia acasa?

poate ca erau toti spirite solitare, dar impreuna ;).

 

on: Stie cineva starea rider-ului?

 

Ce accident la Branesti?

Editat de vulpe1166
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...