Sari la conținut

Inca un mortal off-road Brasov


Error
 Share

Postări Recomandate

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/fiul-unui-consilier-local-din-budila-gasit-fara-viata-sub-motocicleta-sa-de-teren.html

 

De ce mama naibii pun atata accent tampitii astia de la stiri pe: "Motor neinmatriculat si pilot fara permis", e off-road, vor sa platim rovigneta si asigurare sau ce?

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Editat de Error
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia de la stiri sunt batuti in cap...

motor de putere mare.... fara carnet... neinmatriculat... si binenteles viteza mare!

asigurare nu voiau, ma mir ca nu au mentionat lipsa casco-ului...

 

2 greseli:

singur (desi nu era tocmai in teren)

fara casca...

 

pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://newsbv.ro/2014/04/14/motociclist-mort-budila/

 

http://www.brasovultau.ro/articol/stiri/ultima-ora-tragedia-la-budila.html

 

mai multe nu am aflat.. inclin sa cred ca nu era pe o motocicleta de cross ..

Editat de ovideu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace.

 

Budila(si satele de munte similare)... acolo e predispozitie de asa ceva, problema a fost cand, nu daca se va intampla si una dinasta.

 

Vazut pe acolo mos pe la 65 de ani, folosea pe post de scuter prin sat un KLR650. Casca: o palarie. Ii dadea in gura ca la coasa. Scuteristi, gramada, toti fara casca. Daca ma gandesc bine in ultimii 3-4 ani nu am vazut pe cineva cu casca pe acolo, mai merg la picnic tocmai pe Valea Morii. Forestierul ala merge in munte, nu prea face legatura cu nicio localitate, cum scrie in articol. Foarte bun, e dat cu pietris, e circulat puternic, ca se fura lemne nonstop. Scuteristi in viteza de sare piatra, toti fara casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cretinii de la stiri cauta senzationalul... Sange, moarte, etc Cu cat e mai "senzational" cu atat e mai bine pentru ei. Restul din ecuatia jurnalismului, cum ar fi deontologia profesionala, adevarul, impartialitatea ... sunt termeni perimati. BANUL dicteaza azi...

Pacat de motorist.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la concluzia ca protv este un post de tot rahatul... 90% din motoarele de enduro nu sunt inmatriculate tocmai din cauza ca NU merg pe drumuri publice...La cum este mersul offroad, nici 5m nu as merge fara echipament... imediat iti poti rupe ceva... asta e clar vina baiatului.

 

mai multe nu am aflat.. inclin sa cred ca nu era pe o motocicleta de cross ..

se vede clar cum este tractat un KTM ( cross sau enduro )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat, daca avea sapca poate scapa, restule can-can, a pierdut controlul in viraj, i-o fi intrat vre-o ceva in ochi si aia e, adio-pa!

525-ul face rele , poti sa sari de suta lejer pe forestiere iar cand experienta si echipamentul nu sunt luate in serios se intampla nenorociri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la concluzia ca protv este un post de tot rahatul... 90% din motoarele de enduro nu sunt inmatriculate tocmai din cauza ca NU merg pe drumuri publice...La cum este mersul offroad, nici 5m nu as merge fara echipament... imediat iti poti rupe ceva... asta e clar vina baiatului.

 

se vede clar cum este tractat un KTM ( cross sau enduro )

 

cand am pus linkurile nu stiam despre cine e vorba..

pacat de el..avea ceva experienta, nu inteleg de ce nu era echipat corespunzator.

Editat de ovideu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zice si Jumba... daca echipamentul nu este luat in serios, asta se poate intampla... la orice alta motoreta daca nu te echipezi, mai scapi cu o zgarietura, julitura etc... la offroad iti rupi imediat ceva... PM... pacat de el oricum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cretinii de la stiri cauta senzationalul... Sange, moarte, etc Cu cat e mai "senzational" cu atat e mai bine pentru ei. R

Mai pui o si o gagica din asta tembela care nu si-a gasit de munca la croitorie si au luat-o la 'stiri' , care arata intr-un mod hilar cu manutza locul acidentului si pune accent pe vreo 2 cuvinte si e gata stirea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fragment mai vechi din stirile editate de catre cei din PRO-TV BRASOV......un motociclist a pierdut controlul atelajului si a cazut intr-un sant supraanaltat......nu va mai enervati pe ei,pentru a-si tine scaunele sefii angajeaza pe post de reporter toate nulitatile existente,in felul asta seful este cel mai destept- for ever-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/fiul-unui-consilier-local-din-budila-gasit-fara-viata-sub-motocicleta-sa-de-teren.html

 

De ce mama naibii pun atata accent tampitii astia de la stiri pe: "Motor neinmatriculat si pilot fara permis", e off-road, vor sa platim rovigneta si asigurare sau ce?

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Tu chiar vorbesti serios? Inteleg la off road de ce nu este atat de necesara inmatricularea,dar fara permis iti pare a fi ok? Pe bune?Adica basic-ul mersului pe motor ti se pare atat de ierelevant? Vara tu esti genul care merge in slarfi si sort de baie pe motor? Si off road fara echipament de protectie....este prea mult, deja se numeste selectie naturala , nu accident mortal. Nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar si eu sunt pe doua roti, la fel ca voi,trecut prin suficiente ca sa-mi dau seama cat de importante sunt unele aspecte "minore" precum permisul, echipamentul...... pacat de el, probabil era un baiat de treaba. RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar vorbesti serios? Inteleg la off road de ce nu este atat de necesara inmatricularea,dar fara permis iti pare a fi ok? Pe bune?Adica basic-ul mersului pe motor ti se pare atat de ierelevant? Vara tu esti genul care merge in slarfi si sort de baie pe motor? Si off road fara echipament de protectie....este prea mult, deja se numeste selectie naturala , nu accident mortal. Nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar si eu sunt pe doua roti, la fel ca voi,trecut prin suficiente ca sa-mi dau seama cat de importante sunt unele aspecte "minore" precum permisul, echipamentul...... pacat de el, probabil era un baiat de treaba. RIP

sa inteleg ca tu in padure ai legislatie , semne rutiere, pietoni si multe altele de ai nevoie de permis nu? zi-mi te rog cu ce te ajuta permisul in padure... cine te controleaza , ursul, mistretul sau cine? astia cu carutele au si ei nev de permis ca totusi astia merg pe strada :)) hai frate ce naiba... daca vrei sa ai permis sa poti scoate mobra de enduro pe strada ti-l iei... daca stii ca te dai doar pe enduro fara ca roata ta sa mearga pe asfalt, atunci nu ai nev... tu ai vazut cam cati rideri buni de enduro au sub 18 ani??? wade young abia a implinit 18 acum la HECA, david cyprian are 15 etc... hai sa nu exageram cu permis, inmatriculat mobra pt off road

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zacopilu

Da o fuga la Zarnesti la circuitul de motocros si o sa gasesti o gramada de tache mici care te umilesc oricand in arta manuirii motocicletei.

Si asta e doar un exemplu.

Tu chiar crezi ca plasticul te face motociclist?! Scoala moto?!

 

Esti real?!

 

Sa-i fie tarana usoara...

Editat de Sergiu_KB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potoliti-va copii,baieti,barbati sau ce sunteti. A avea permis, inseamna ( sau cel putin ar trebuii sa insemne) ca ai habar de ce implica un motor sub poponeata. Altfel spus orice Gheorghe de la tara isi ia o mobra cu 200 euroi si ii da bice. Nu are semna de circulatie, nu il intreaba ursu de permis, dar nici habar nu are despre ce implica o mobra, ce sa mai vorbim despre echipament de protectie. Sunt copii de enduro sub 18 ani clar. Campioni clar, dar copii aia au n ani de experienta. Nu as promova motociclismul fara permis. Pe bune, ce sau cat te costa sa ai permis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...