Sari la conținut

Accident langa Ateneu-2 motociclete


Sei
 Share

Postări Recomandate

Ok, nu conteaza unul, doi, 100, la un moment dat, prostia se plateste, pacat ca de cele mai multe ori, in accident(e), sint implicati si altii, nevinovati.

 

little wayne, treaba asta cu motorul ala turat este de acum citeva zile, maxim citeva saptamini nu mai stiu exact, chiar mi-a trezit copilul din somn (6 luni)...

 

Stau la piata Moghioros, si acolo s-a intimplat.

 

Am vrut sa ies pe geam sa-i "iau natia" un pic, dar degeaba o faceam...

 

Toata "jmekeria" asta, mai devreme sau mai tirziu, stii tu, payback time...

 

Ride safe, vecine!

 

Sa ne vedem sanatosi la "rosu" la o bere, la 34!

 

Din cauza celor ca tine spune lumea ca drumul taberei e cartier de pensionari. Moto nu ai, am inteles, dar iti place carcota.Vad ca ai calculator, de ce nu te muti tu pe LINK BOLDUIT CUM ITI PLACE TIE mai de graba?

 

@Little Weiner, si tu ar trebui sa cauti pensia in cutia postala :))

Editat de Dan Spataru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Din cauza celor ca tine spune lumea ca drumul taberei e cartier de pensionari. Moto nu ai, am inteles, dar iti place carcota.Vad ca ai calculator, de ce nu te muti tu pe LINK BOLDUIT CUM ITI PLACE TIE mai de graba?

 

@Little Weiner, si tu ar trebui sa cauti pensia in cutia postala :))

 

Intai sa fii stapan pe 2 roti si pe urma pe 1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu locuiesc la PULIVARD si aud cum toti retarzii tureaza motoarele aiurea...pana si aia de la motoGp ar fi invidiosi pe reisarii de linie drepta,din bucale

 

Bine ca nu locuiesti prin Curtiba (Brazilia):

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesti baieti nu au cazut din cauza soferilor indisciplinati (nu sint nici sofer).

 

Au cazut din cauza inconstientei si a prostiei.

Relax, ori fi fost ei niste motociclisti prosti si inconstienti dar macar macar aia se dadeau pe sosea. Ai grija ca aici pe forum exista o specie si mai imputita care nici macar nu se da pe sosea, doar iti umplu frigiderul de carne daca te iei de "motocilistii de motociclisti".

 

Fiecare pasare pe limba ei piere. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relax, ori fi fost ei niste motociclisti prosti si inconstienti dar macar macar aia se dadeau pe sosea. Ai grija ca aici pe forum exista o specie si mai imputita care nici macar nu se da pe sosea, doar iti umplu frigiderul de carne daca te iei de "motocilistii de motociclisti".

 

Fiecare pasare pe limba ei piere. ;)

ia zi-ne de tine.. tu ai mai mers pe undeva? sau stai doar sa umplii cu carne frigiderele unora de pe aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi sa ma plimb noaptea pe la 2, cu un amic cu duba, cu buzica la blana (v-o 147 db), sa va zgiltiie in pt, as fi sau nu un JEG INFECT?

 

Te scutesc eu sa astepti raspunsuri, nu esti primul si nici ultimul, de obicei celor ca tine li se raspunde:

 

1) "laud paips seivs laivs, am tobe zgomotoase sa ma apar de conservari cretini ca tine!"

2) "te roade invidia, heh?!?"

3) "cine dracu te-a pus sa te muti la bulevard??? "

4) "bosorogule, ia-ti termopane!"

 

 

Da, asta e nivelul forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Te scutesc eu sa astepti raspunsuri, nu esti primul si nici ultimul, de obicei celor ca tine li se raspunde:

 

1) "laud paips seivs laivs, am tobe zgomotoase sa ma apar de conservari cretini ca tine!"

2) "te roade invidia, heh?!?"

3) "cine dracu te-a pus sa te muti la bulevard??? "

4) "bosorogule, ia-ti termopane!"

 

 

Da, asta e nivelul forumului.

1 am laud paips si chiar salveaza.Doar cine nu merge nu motorul nu intelege/vede asta

2 am ss,deci nu ma roade invidia,nu imi plac maimutele pe ss uri

3 stau la bulevard

4....

 

Nea Hadame...sunt destui ca tine care isi spumega pe forum neputinta din viata reala...incearca sa faci ceva constructiv cu viata ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de nivelul forumului, este vorba de nivelul unora ce poseda motociclete, dar nu si minte sau respect suficient...

Pai si ce legatura are una cu alta? Si o maimuta isi poate tine echilibrul pe doua roti:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Pz-gnYA3pTY

 

Crezi ca A-ul pe permis le da si un dram de inteligenta si respect? Nici vorba, cocalarii din BMW ursulet, cocalarii de pe doua roti sau cocalarii de pe ATV-uri, tot cocalari sunt indiferent ce conduc.

 

Uite imediat mai sus un exemplu elocvent....

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia zi-ne de tine.. tu ai mai mers pe undeva? sau stai doar sa umplii cu carne frigiderele unora de pe aici..

Da, a fost, cateva mii de kilometri si vreo 2 tari straine le stiu eu cand le-a facut pe motocicleta, ca eram acolo si l-am vazut. Si a polizat destul scaritele ca sa stie ce vorbeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

a polizat destul scaritele ca sa stie ce vorbeste.

 

vorba lu' jumba, bagi mii de km cu 45 de lei - abonamentu de net ... hai coàie, motociclisti pescari mincinosi ... toti 'steti experimentati si reisàri si plini de sfaturi pentru restu' prostilor. mai trist e ca exista semi-bisericute din astea de inapti care se incurajeaza unu' pe altu'. am mai vazut mizeria asta, va inventati povesti unu' la altu' pe ideea ca ati iesit impreuna de trei ori pana la herastrau. cu mult mai trist e ca se mai gasesti vreun nestiutor care chiar va crede ! penal !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ati deviat de la subiect, s-a plecat de la un accident si s-a ajuns la rahaturi din prajituri.
Am vorbit cu omu' care a fost lovit din spate, a zis ca nici nu si-a dat seama ce s-a intamplat. Nu e genu' care merge prost, merge chiar binisor, a avut si niscaiva motociclete la viata lui. Nu a inteles nici el foarte bine, cert este ca politia l-a scos pe el vinovat, cum ca ar fi facut o manevra cu asigurarile.

Se mai resimte un pic, dar e spre bine(fizic). Are de tras cu chestia asta, desi clar vina nu a fost a lui, el are de contestat si de certat cu toti si toate, din pacate.
Nu era motocicleta lui(R1), o luase de la un prieten sa se plimbe. Mare grija cand va suiti pe agregatele altora, ca uite ce se poate intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e complet halucinant sa citesti un topic, fie el si de la accidente, si sa vezi pseudo mobristi care sustin mersul agresiv, fara tobe, neglijent fata de ceilalti etc..... cata lipsa de creier si educatie sa ai?

cata frustrare refulata pe doua roti !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooo tu clona noastra inteleapta...cine cucu meu esti de cunosti pseudo motociclistii?

Mi-e scarba de motociclistii astia penibili care sustin mersul la manastire cu motocicleta...care pleaca ,cu picioarele pe langa motocicleta , care merg atat de incet incat ii loveste lumea cu masina din spate si atat de nesigur incat nici ei nu au incredere ca o sa ajunga vii acasa !

 

Zi-mi si mie ce mobre ai la activ...ca sunt sigur ca in 20 de km traiesc ce nu traiesti tu in 2 drumuri pana la munte si inapoi.

 

Ai dreacu' de campioni la sate, frustrati de motociclisti care se perinda pe sub geamurile voastre , dar comentati ca niste fatalai pe un FORUM DE MOTOCICLISTI , asa e traficul in oras, mai o toba sport, mai o limitare, mai o ratare de treapta, mai o joaca la semafor...shit happens...mai sunt si MOTOCICLISTI in trafic, nu doar bikeri care si-au luat mobra de agatat !

 

 

De unde atata sentiment de libertate ridicat in slavi de marea majoritate a motociclistilor cand trebuie sa ma supun dorintelor unui cetatean PIETON, fara vreun gand de permis sau cand trebuie sa ascult niste necunoscuti cu privinta la felul in care merg eu pe strada?

 

 

PE BENZINA MEA SI PE BANII MEI POT SA STRIC CE MOTOCICLETA VREAU EU, POT SA FAC CHIAR SI DAUNE, AM ASIGURARE ! Iar daca doamne fereste fac victime colaterale, DOSAR PENAL ce va aparea pe cazierul MEU ! Asa ca incetati sa va bagati nasul in treburile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate.... acum!

 

mai vorbim peste 10 ani...pana atunci, sa ne radem... de pseudo motociclistii care confunda strada cu circuitul sau locul de "joaca" adica isi epateaza frustrarea, insecuritatile, lipsa de educatie si ce le mai lipseste crezand ca daca o ard outlaw o sa fie mai destepti, mai musculosi, mai cu lipici la gagici (sac! rima), mai cu bani, etc..... seara cand se pun in pat, surpriza, nimic diferit!

 

Lasa ca trece cu varsta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate.... acum!

 

mai vorbim peste 10 ani...pana atunci, sa ne radem... de pseudo motociclistii care confunda strada cu circuitul sau locul de "joaca" adica isi epateaza frustrarea, insecuritatile, lipsa de educatie si ce le mai lipseste crezand ca daca o ard outlaw o sa fie mai destepti, mai musculosi, mai cu lipici la gagici (sac! rima), mai cu bani, etc..... seara cand se pun in pat, surpriza, nimic diferit!

 

Lasa ca trece cu varsta!

 

Tu din ce vorbesti acum? Din auzite? Stirile de la ora 17:00 sau?

 

Iar ati deviat de la subiect, s-a plecat de la un accident si s-a ajuns la rahaturi din prajituri.

Am vorbit cu omu' care a fost lovit din spate, a zis ca nici nu si-a dat seama ce s-a intamplat. Nu e genu' care merge prost, merge chiar binisor, a avut si niscaiva motociclete la viata lui. Nu a inteles nici el foarte bine, cert este ca politia l-a scos pe el vinovat, cum ca ar fi facut o manevra cu asigurarile.

Se mai resimte un pic, dar e spre bine(fizic). Are de tras cu chestia asta, desi clar vina nu a fost a lui, el are de contestat si de certat cu toti si toate, din pacate.

Nu era motocicleta lui(R1), o luase de la un prieten sa se plimbe. Mare grija cand va suiti pe agregatele altora, ca uite ce se poate intampla.

 

Urata situatie cu asigurarile, un lucru pozitiv este ca isi revine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Supapa_Jr - pe principiul asta oricine de pe strada poate sa vina sa dea peste tine in orice conditii, pentru ca, nu-i asa, are asigurare.

Ceea ce tu (si altii) nu ai inteles inca este ca libertatea ta se termina acolo unde incepe libertatea celor din jur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Hauzi vericule..o ratare de treapta ..noua competitia moto.MotoBulevard in limitare.Supapa te invit sa imi inghiti cucu daca ii dai pana in limitare cand vii noaptea prin militari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Supapa_Jr - pe principiul asta oricine de pe strada poate sa vina sa dea peste tine in orice conditii, pentru ca, nu-i asa, are asigurare.

Ceea ce tu (si altii) nu ai inteles inca este ca libertatea ta se termina acolo unde incepe libertatea celor din jur.

 

Hmm...si accidentele cum se intampla? Eu asa stiu...te loveste un cetatean pt ca nu s-a asigurat ,citea gazeta sau ceva de genul. E acelasi lucru...doar ca eu sunt 100% cu mintea la drum nu la Trinitas FM.

 

Nu mersi little wayne...in militari nu se poate merge tare...sunt prea multe gauri si stricam semislickurile si jantele.

 

Nu vreau sa fiu inteles complet gresit, poate doar partial... Nu incurajez limitari la semafor si alte rahanuri ,dar ele se intampla...am dat exemplul cu ratatul vitezelor pentru ca...nu-i asa? shit happens si mai si ratezi vitezele daca esti in adidafs.

 

Treaba cu loud pipes e complet adevarata, in oras sunetul nu se sparge in spate, ci face ecou in cladiri, asa ca te aud si cei din fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau cand trebuie sa ascult niste necunoscuti cu privinta la felul in care merg eu pe strada?

Pai necunoscutii aia au dreptul legal sa-si dea cu parerea despre orice, inclusiv despre tine sau cum mergi, asa cum iti exerciti si tu in mod repetat (cam 2000 de repetari) acest drept cu ei. Mincatoria de rahat pe aceasta sectiune e distribuita egal intre tabara "fetitelor" si cea a "dependentilor de adrenalina". Deci nu va certati :)

Dintre toate discutiile de la rubrica asta o singura replica scrisa demult mi-a ramas in minte. Era cam asa... e dreptul oricui sa mearga smechereste, doar sa nu se smiorcaie cind se intilneste cu altul mai smecher (care cu certitudine exista si e eventual calare pe tir).

 

PS: textele cu care trolezi sint atit de schematice si atit de cunoscute de lumea de pe forumul asta incit nu cred ca mai reusesti sa enervezi decit vreun nou venit, da' si aia se prind repede

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai necunoscutii aia au dreptul legal sa-si dea cu parerea despre orice, inclusiv despre tine sau cum mergi, asa cum iti exerciti si tu in mod repetat (cam 2000 de repetari) acest drept cu ei. Mincatoria de rahat pe aceasta sectiune e distribuita egal intre tabara "fetitelor" si cea a "dependentilor de adrenalina". Deci nu va certati :)

Dintre toate discutiile de la rubrica asta o singura replica scrisa demult mi-a ramas in minte. Era cam asa... e dreptul oricui sa mearga smechereste, doar sa nu se smiorcaie cind se intilneste cu altul mai smecher (care cu certitudine exista si e eventual calare pe tir).

 

PS: textele cu care trolezi sint atit de schematice si atit de cunoscute de lumea de pe forumul asta incit nu cred ca mai reusesti sa enervezi decit vreun nou venit, da' si aia se prind repede

Buna, foarte buna replica , 100% elegant !

 

Nu incerc mereu sa trolez ,iar din cele 2000 de posturi doar vreo mie se refera la cat de bine merg eu si faptul ca sunt un zeu cand ma sui pe acaret :) , dar pe bune, parca pe vremuri motociclistii erau mai baieti chiar si pe forum, toata lumea se ajuta, 90% dintre motociclisti se cunosteau personal si chiar merita sa zici ca esti mandru sa fi catalogat ca si motociclist.

Acum si-au luat toti taranii motociclete, nu au bani sa le intretina, uleiul nici nu conteaza , se schimba la 20000 de km ca la masina, mai fura si ei un semnal, o oglinda ca sa fie motoreta frumoasa...mai 'gasesc' cate o casca la combinatie...chestii de genul, care nu sunt benefice pentru o comunitate.

Pe partea cealalta sunt motociclistii care au impresia ca totul se rezuma la echipament complet la 50 de grade in atmosfera...echipamentul e un fel de aura dumnezeiasca ce te protejeaza de orice (un fel de cruce la oglinda; motociclisti plangaciosi care la primul accident ori se lasa de motociclism ori se plang in 100 de posturi pe forum ca le-a iesit o balega surprinzatoare intr-un viraj penibil si aia le-a cauzat accidentul...nu lipsa acuta de skill combinata cu gume date pe circuit.

 

Inca o chestie...accidentele ce se intampla intr-un an calendaristic nu au legatura cu soferii ce nu se uita in oglinzi...este o legatura direct proportionala cu motociclistii ce se inmultesc pe zi ce trece pentru ca li se pare lor ca asta e o chestie super tare si devii bad boy 4 life original gangsta daca iti iei o categorie in permis si un ranci de motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, dar pe bune, parca pe vremuri motociclistii erau mai baieti chiar si pe forum, toata lumea se ajuta, 90% dintre motociclisti se cunosteau personal si chiar merita sa zici ca esti mandru sa fi catalogat ca si motociclist.

 

stats (2014) : 44,677 Total Members

 

...accidentele ce se intampla intr-un an calendaristic nu au legatura cu soferii ce nu se uita in oglinzi...este o legatura direct proportionala cu motociclistii ce se inmultesc pe zi ce trece pentru ca li se pare lor ca asta e o chestie super tare si devii bad boy 4 life original gangsta daca iti iei o categorie in permis si un ranci de motocicleta.

 

sau li se insuflă ideea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...