Sari la conținut

Accident langa Ateneu-2 motociclete


Sei
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat unchiul meu si mi-a spus ca a trecut acum pe langa Ateneu si a vazut 2 motociclete accidentate. Mi-a spus ca a fost salvarea, i-a resuscitat pe amandoi pilotii si a plecat cu unul la spital, celalalt nu se mai vede pe nicaieri.

 

Politie multa, faceau masuratori..

 

Nu stie alte detalii.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce sens au topicurile de genul ,lipsite de informatii exacte sau corecte ? Inteleg sa ai nr de inmatriculare ,modelul motocicletei etc ,chiar ajuta in caz ca il vad cunoscutii (se duc la spital ,la locul accidentului) insa in lipsa de orice informatie mai bine abtineti-va !

Cred ca majoritate de aici au prieteni motociclisti , fara informatii exacte nu faceti decat sa puneti paie pe foc aiurea , cancan ...sa fiu mai explicit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut eu un gixer de 600 cu fata varza si un R1 cu spatele varza. Cat am mai stat eu acolo a venit un nene cu o platforma si le-a ridicat. My guess: gixerul l-a luat in plin pe colegul pe Yamaha din spate. Sanatate lor si mai multa atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sens au topicurile de genul ,lipsite de informatii exacte sau corecte ? Inteleg sa ai nr de inmatriculare ,modelul motocicletei etc ,chiar ajuta in caz ca il vad cunoscutii (se duc la spital ,la locul accidentului) insa in lipsa de orice informatie mai bine abtineti-va !

Cred ca majoritate de aici au prieteni motociclisti , fara informatii exacte nu faceti decat sa puneti paie pe foc aiurea , cancan ...sa fiu mai explicit .

 

Adevarat...mai ales ca informatia transmisa de la unul la altul sufera transformari semnificative

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut timp de scris pe forum. La locul accidentului au fost minimum 20 de persoane. Oameni normali, ca mine si ca tine, care s-au uitat, s-au preocupat, au sunat la 112, au facut poze cu telefonul si au comentat ca a venit greu SMURDUL. E drept ca a durat cam 15-17 minute, dar vineri seara in centrul Bucurestiului mai repede de atat venea SMURDUL doar cu teleportorul. \Si ala inca nu s-a inventat.

Oamenii dupa ce au vazut ca SMURDUL si politia si-au facut treaba si-au pus palma in poponeata si s-au carat. Dupa ce au spus la Antena 1 care era prin zona ca e de vina Basescu, Oprescu si Ceausescu au plecat multumiti. Si-au facut datoria civica. Declaratie de martor ocular la politie am dat doar eu.

Ce s-a intamplat: o gașca veselă, calare pe niste vitezane marisoare, venea tarisor pe Cal Victoriei dinspre Hilton. In dreptul strazii C. A. Rosetti unul dintre ei a incercat o figura. Eu am vazut un stoppie urmat de impact. Altii sustin ca facea wheelie si ca asa a fost lovit de cel din spate. Un motor era GSXR1000 cu nr de Botosani, al doilea un R1 cu nr de Bucuresti. Nu vad rostul publicarii numerelor pe forum.

Riderii aveau echipament complet si s-au zdrobit in stalpisorii de beton care ingradesc statuia lui Carol din fata BCU. Unul era mai nasol lovit, celalalt cat de cat mai OK. E greu de determinat pe loc gravitatea, astfel de lovituri pot cauza hemoragii interne si rupturi de organe.

Si o poza. Facuta sa nu se vada numerele. Sageata indica unde e motorul care era in fata/primul. In prim plan e cel care a venit din spate. Cand s-a intamplat tocmai incepuse un pic de ploaie. Doar un pic, nu stiu sa zic daca pe jos era mazga sau nu, dar uscat nu era.

post-877-0-14530100-1400877184_thumb.jpg

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recunosc acest suzuki, era la vanzare pe aici zilele trecute. un proprietar proaspat si entuziast?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recunosc acest suzuki, era la vanzare pe aici zilele trecute. un proprietar proaspat si entuziast?

Era un r1 rockstar parca nu gixer,cel proaspat achizitionat de pe forum...sau gresesc?cat despre accident,ma abtin ca n-are rost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel pe care scrie mare Rockstar scrie la fel de mare Suzuki GSXR. Daca e un Yamaha GSXR1000 cu carene de CBR 1000RR si codita de ZX10 nu stiu, dar altfel carenajul pare de Suzuki GSXR 1000.

Concluziile pe care le trag eu de aici sunt urmatoarele:

- cand ti se umfla muschii si vrei sa te dai reising prin centrul Bucurestiului, pe trafic de seara, cu un pic de ploaie, asigura-te ca si colegii de drum stiu ca esti meserias pe o roata. Ca altfel exista riscul sa fii si tu pe o roata si momentul de glorie sa ti se termine subit cu un sfert de tona din mobra colegului intre cervicala si lombara. Ca deh, asa-i in tenis.

- putea fi mai rau. Stalpisorii aia din beton puteau, acum, sa aiba doua cruci pe ei. Si multe lumanari.

- pietonii au avut noroc. A fost Mercur retrograd si o mobra au zburat razant pe langa un grup vesel de turisti. Turistii au scapat. Si statuia lui Carol la fel.

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel pe care scrie mare Rockstar scrie la fel de mare Suzuki GSXR. Daca e un Yamaha GSXR1000 cu carene de CBR 1000RR si codita de ZX10 nu stiu, dar altfel carenajul pare de Suzuki GSXR 1000.

zici ca esti moderator ah? eu spusesem pe bune ca stiu un yamaha r1 rockstar la vanzare pe aici.si ca probabil e o confuzie,daca incercai sa fii atent intelegeai trimiterea.dar tu iti permiti sa iei peste picior ca esti moderator.imi dai oare si un warn ceva din exces de zel?

ca sa fiu ontopic:astia doi ametiti probabil ca nu sunt la prima lor distractie de genul asta,doar ca acum s-au ars singuri intre ei.de s-ar invata minte,dar ma indoiesc...

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, faci confuzii grave. Eu nu ma mai cert cu nimeni pe forumuri de mult. Nici warn nu dau. V-am relatat un accident la care am fost martor. In rest sa fiti sanatosi si sa n-aveti parte de belele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici comentam accidentul sau comentam ce au zis altii? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci doi reisari s-au pocnit mergand preventiv, legal si linistit nu? Ma bucur sincer ca sunt cat de cat ok si le doresc sincer sa nu fie chinuitoare recuperarea..... Altfel..... Nimic care sa surprinda!

2 reisari de oras au avut accident! In loc de 2 topicuri e doar unu!

Editat de Dracon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci doi reisari s-au pocnit mergand preventiv, legal si linistit nu? Ma bucur sincer ca sunt cat de cat ok si le doresc sincer sa nu fie chinuitoare recuperarea..... Altfel..... Nimic care sa surprinda!

2 reisari de oras au avut accident! In loc de 2 topicuri e doar unu!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...