Sari la conținut

Accident mortal,Poiana Stampei (Suceava)


old_scorpion
 Share

Postări Recomandate

Este un moment greu dar tinand cont de dorintele sale , este demn de tot respectul . Eu unul , habar n-am daca prind cei 74 de ani , dar mai sa si stau in saua motocicletei . Sper sa fiu capabil sa ma hranesc singur . Sincere condoleante .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante familiei. Fie ca de acolo de sus sa ne calauzeasca si pe noi cei ramasi, mai tineri sa putem reusii ca si noi la varsta lui sa mai fim in stare sa ne urcam pe motor, sa ducem pana la final acesta pasiune si viata pe doua roti. asta cred, insemna sa traiesti viata pe doua roti. Ramai cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta nu cred ca si-ar fi dorit sa moara chiar asa, cu copii si nepotu alaturi....

condoleante familiei si apropiatilor.

Editat de ovideu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare rau pentru familie, sunt bucuros pentru "Mosu", daca asa a dorit sa moara.

 

A patit ceva omul cu masina ? Cum se simte dupa ce a omorat un om ?

citeste stirea de pe site-ul ala postat.. nu a fost vina "conservarului" ( cum zic majoritatea)

ontopic: RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni mi-a spus cineva ca a fost un accident cu un motociclist decedat, "pe Tihuta" (Poiana Stampei e prima localitate dupa Tihuta, spre Vatra Dornei) si ca motociclistul a intrat pe contrasens, intr-o masina ce mergea regulamentar.

In prima faza, am crezut ca a fost vreun motociclist pe care "l-a furat" mirajul virajelor de pe trecatoare. M-am inselat. Nu stiu cati vom apuca varsta dansului, pe motociclete.

Sa-i fie tarana usoara! :rose: :rose:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Tot timpul râdea si spunea ca el, „Mosul”, va muri pe motor ca un barbat adevarat”"i


Nu vad nimic onorabil sau barbatesc in a muri asa. Imi pare rau sa spun asta dar vad ca unii imbatranesc degeaba, nu acumuleaza deloc intelepciune si experienta de viata. Cum sa spui asa ceva? Nu tine deloc de barbatie sa mori prosteste sub privirile ingrozite ale copiilor tai... singura moarte e moarte "buna", de batranete, cand ti-a venit timpul...

 

Da nu insist pe idee ca fac nota discordanta cu condoleantele politicoase.

Pentru mine, barbatia consta in a NU muri pe motor. Chiar in a NU mai avea nici un accident, Niciodata.

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nu vad nimic onorabil sau barbatesc in a muri asa. Imi pare rau sa spun asta dar vad ca unii imbatranesc degeaba, nu acumuleaza deloc intelepciune si experienta de viata. Cum sa spui asa ceva? Nu tine deloc de barbatie sa mori prosteste sub privirile ingrozite ale copiilor tai... singura moarte e moarte "buna", de batranete, cand ti-a venit timpul...


- Ar fi vrut sa spuna ca va merge pe motor cat va putea, cat il vor tine puterile, nu neaparat sa moara intr-un accident in fata copiilor si nepotului. Probabil ca a avut un moment de slabiciune, un calcul gresit... Cu siguranta nu a dorit ca moartea sa sa fie de asa natura...Am stat langa dansul la masa seara iar dimineata nu parea sa aibe de gand sa ne paraseasca...era un om in putere desi avea o varsta. La varsta dumnealui (desi nu o arata) posibil o secunda sa fi pierdut controlul din cauze medicale, un puseu de tensiune, oboseala acumulata pe drum, cine poate sti...? Moartea a fost tragica si rapida dar ca un gand de consolare pentru familie, macar nu a zacut prin spitale luni, ani de zile, chinuindu-se si familia deasemenea. Nea Costica vesnic va ramane in sufletul nostru. Dumnezeu sa-l odihneasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...