Sari la conținut

Accident Sala Palatului


draven
 Share

Postări Recomandate

Pentru cine mai are nelămuriri la cum a fost posibil un astfel de accident le sugerez sa urmărească un film premiat cu Oscar: Whiplash si o sa va lămuriți sigur! O întrebare pt cei de pe forum: acum se poate Închide acest topic? Mulțumesc !

Editat de tomcruise
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru cine mai are nelămuriri la cum a fost posibil un astfel de accident le sugerez sa urmărească un film premiat cu Oscar: Whiplash si o sa va lămuriți sigur! O întrebare pt cei de pe forum: acum se poate Închide acest topic? Mulțumesc !

Tu cine mai esti, ma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt subiectul acestui topic din nefericire, de aceea il doresc șters de pe site

Ha ha, pai cum, mestere? De ce sa se stearga? Lasa-l aici, sa vada toata lumea!

Si, daca tot esti printre noi, de ce nu ne povestesti cum s-a intamplat?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E entertaining rău? Nu, Kollar? Cum am zis mai sus, accidentul s-a produs in urma unor cumuli de factori, printre care e si stresul.... Daca chiar esti curios cum s-a putut ajunge sa intri intr-o intersecție fără sa te asiguri... Uita-te la Whiplash ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E entertaining rău? Nu, Kollar? Cum am zis mai sus, accidentul s-a produs in urma unor cumuli de factori, printre care e si stresul.... Daca chiar esti curios cum s-a putut ajunge sa intri intr-o intersecție fără sa te asiguri... Uita-te la Whiplash ;)

 

adica si tu esti un artist foarte talentat mistuit de dorinta de succes si de aprobare a celor din jur dar si de relatia dificila cu un profesor foarte exigent?

sau si tu ai intrat ca boul pe intr-o intersectie?

 

cel putin ai invatat ca nu merge sa tipi in casca "sunt nervos, dati-va din fata mea"

eu sunt de acord, topicul se poate sterge, nu cred ca sunt prea multi pe aici care nu stiau deja asta

 

si daca sunt, se pare ca nici dupa un accident nu invata asta, si dau vina in continuare pe "cumulul de factori"

aici a fost un singur factor, care pare sa persiste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punct ochit, punct lovit! Chiar ca viața bate filmul! Am avut un șoc cand am văzut filmul ala.. Am auzit ca e bun dar nu mi-am imaginat ca o ma regăsesc atât de bine in pielea pers principal. Au fost doua luni de reanimare si trei luni de saloane de spital... Nu ma deranjează cand lumea vb liber despre orice, doar asta e democrație.... Au trecut totuși 10 luni de la accident si consider ca nu mai e de actualitate subiectul si imi doresc un "cazier" curat totodata. De aceea il consider legitim de a fi șters. Mulțumesc!

Editat de tomcruise
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. iti doresc insanatosire totala, chiar daca a fost cu ceva timp in urma. Eu totusi m-as fi asteptat sa ne marturisesti ce sa intamplat cu adevarat, doar esti unicul "martor in viata" Sa ne spui care a fost factorul determinant in acest accident. Ar trebui sa devii un militant pentru conducerea preventiva si sa inveti si pe altii din patania ta. Tu vrei case closed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa ma opresc la galben-stop! Prostia care era sa ma coste viața a fost aceea ca nu m-am oprit la semafor crezând ca voi avea suficient timp sa "zbor" prin intersecție in timp ce mașinile urmau sa demareze de la stop. Ce Nu m-am gandit, in schimb, a fost faptul ca mașinile puteau prinde schimbarea semaforului din mers astfel..... Cum s-a si întâmplat. Acest accident a fost o învățătura de minte pt mine in sensul ca mi-a schimbat viața radical. Am cunoscut o grămada de motocicliști in Floreasca, la ortopedie. Mulți imi spuneau ca de abia așteaptă sa se refacă pt a se sui din nou pe motor. Singurul sfat pe care pot sa vi-l dau legat de conducerea preventivă e sa nu treceti niciodată pe galben si sa nu plecați niciodată la drum daca aveți mintea învolburată de alte probleme ce va pot distrage de la condus. Mulțumesc!

Editat de tomcruise
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este bine de luat la cunostinta din experientele altora, fie negative, fie pozitive. Sa inteleg ca nu vei mai urca pe mobra niciodata?

Iti doresc sanatate, si sa fi un bun didact pentru altii in ce priveste conducerea preventiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am comentat accidentul la timpul producerii lui, dar daca imi permiti spun doar cateva cuvinte...pentru tine..Imi pare tare rau pentru ceea ce ai pati, mai ales ca pari a fi un om cu buna educatie si bun simt, mai rar vezi pe aici...Noi toti mai invatam ceva acum, ne-ai lamurit cauza producerii accidentului, fortarea semaforului la culoarea galbena! Cu ,,cazierul curat" daca se sterge aici topicul...nu rezolvi mare lucru..., adevaratul cazier rutier ramane la politie. Acolo conteaza, nu aici si mai conteaza faptul ca de oriunde s-ar sterge... nu cred ca tu poti uita asta! Cu siguranta vei fi mai atent spre binele tau si al altora ! Sanatate ! P.S. Lucrez la o pagina de Educatie rutiera, daca vrei pot posta cazul tau acolo, cu imagini si filmul intregului accident... apoi poti sa spui si tu cateva cuvinte de la fata locului, un sfat o concluzie ceva...Astfel cu toata durerea pricinuita... poti ajuta pe ceilalti participanti la trafic. Daca doresti acest lucru PM pentru a stabili detaliile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba sta foarte bine aici, poate-l mai vad si alti meseriasi.

 

Dedicatie speciala pentru aia care trec intentionat pe rosu, indiferent cate roti are troaca: muriti, lua-v-ar dracu'.

nimeni pe lumea asta nu merita sa plateasca pretul suprem pentru un posibil moment de neatentie sau o greseala. nici eu nu sunt de acord cu fortatul culorii semaforului insa nu imi doresc sa moara nimeni daca o face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala inseamna recunoastere, inseamna macar sa incerci s-o corectezi, inseamna responsabilitate, regret .. etc.

Cand devine sport national .. da, unii chiar merita sa plateasca pretul suprem. Altfel, da peste tine, tu care treci pe verde .. si uite asa ajungi pe rubrica de accidente cu RIP...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...