Sari la conținut

SANZIENI 20 SEPTEMBRIE COMEMORARE


stefoctav
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O parere, daca nu s-a discutat.

 

Pentru "vizibilitate" nu se pot face tricouri sau ceva care sa informeze lumea ce facem noi acolo ?

 

Degeaba apar 1000 de mobre daca nimeni nu stie ce si cum.

 

sau macar niste printuri de pus pe parbrize .

 

Parea mea, altfel e pur si simplu o actiune prin care vom bloca drumuri si ne vor injura soferii.

 

eu as propune sa platim fiecare o suma de care sa primim un tricou , ceva..

 

 

offtopic : oarecum - desi unii din noi suntem " carantinati" deci persoane non grata, Adminul in mare lui bunatate ne-a trimis un PM ( la care nu putem raspunde ca asa i formatul mesajului ) pentru a merge la Sanzieni.

 

Vom veni, doar orgoliliul nu a ajutat pe nimeni,venim insa din respect pentru OM si pentru sustinerea actiunii, nu pentru ca am fost chemati la oaste cu arcanul.

 

Dorim sa il vedem pe admin la plecare din Bucale ca si organizator si ca formator de opinie , in carne si oase, pentru a ii putea multumi,. Din pacate pe forum nu reusim sa intram in dialog.

 

Octav- felicitari pentru organizare si sa ne ajute Dumnezeu sa fim mai buni si mai oameni. RIP victimelor crimei.

+1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru intoarcere, catre Bucuresti ma intereseaza se va pleca tot organizat? Exista o ora de intoarcere etc. A mai intrebat cineva si nu sa raspuns si la aceasta intrebare.

 

Salut, a raspuns cu o pagina in urma, eu am intrebat, pentru ca si eu vreau sa merg dar trebuie sa ma intorc pana in ora 19, presupun ca se refera la intoarcere,: REGRUPAREA O VOM FACE LA 14 - 14,30 IN ZONA PARCARII KAUFLAND DIN TG SECUIESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parere, daca nu s-a discutat.

 

Pentru "vizibilitate" nu se pot face tricouri sau ceva care sa informeze lumea ce facem noi acolo ?

 

Degeaba apar 1000 de mobre daca nimeni nu stie ce si cum.

 

sau macar niste printuri de pus pe parbrize .

 

Cu tricourile nu ma bag, dar pot incropi un mic flyer de, sa zicem, A5 (jumate de A4) sau poate A4 pe care il pot atasa aici in format PDF. Fiecare poate sa si-l printeze si sa si-l lipeasca apoi pe mobra. Doar o idee :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu tricourile nu ma bag, dar pot incropi un mic flyer de, sa zicem, A5 (jumate de A4) sau poate A4 pe care il pot atasa aici in format PDF. Fiecare poate sa si-l printeze si sa si-l lipeasca apoi pe mobra. Doar o idee :alcy:

Bună idee. Eu deși nu ajung la sanzieni îl lipesc pe mobra și cred ca vor mai fi ca mine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tricourile nu ma bag, dar pot incropi un mic flyer de, sa zicem, A5 (jumate de A4) sau poate A4 pe care il pot atasa aici in format PDF. Fiecare poate sa si-l printeze si sa si-l lipeasca apoi pe mobra. Doar o idee :alcy:

 

Intr-adevar e o idee foarte buna sa existe un flyer printat pe toate mobrele din Romania in ziua de Sambata , indiferent daca ajung sau nu la Sanzieni . Eu , daca il creezi in format pdf , il voi printa si il voi aplica pe parbriz . Ideea de baza este sa fie un flyer comun si reprezentativ pentru toata comunitatea moto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la asta ma gandeam si eu (un flyer clar si comun). Atasez un draft in PDF si JPEG. Dati-va cu parerea :)

A4 mi s-a parut prea mare (mai susceptibil sa zboare de pe mobra din cauza vantului), asa ca le-am facut in format A5.


» Post actualizat in 16 Sep 2014 11:07

Si inca o varianta cu numele motociclistului.

flyer.pdf

post-76698-0-35536600-1410864364_thumb.jpg

flyer2.pdf

post-76698-0-85684600-1410865642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fox-ule ,nongratule....carcotasule...d'aia tin eu la tine...admin-ul a lansat mesajul pt ca fiecare dintre noi sa-l primeasca personal si a fost lansat ca o invitatie,crede-ma,si explicatia este data pentru toti utilizatorii,mesajul noi l-a,m creeat iar el l-a distribuit la rugamintea noasta!

As dori sa incercam sa lasam vendetele la o parte si sa aratam valoarea momentului si stiu ca pe unii dintre voi ne putem baza pt ca va cunosc destul si stiu ca putem realiza impreuna un moment grandios in care sa se vada si simta Forta si puterea oamenilor ce impartasesc pasiunea dar si faptul ca-si doresc dreptate

ce vendeta bre ? asa ma stii ? am tot incercat sa intru in dialog cu Admin si nici un raspuns. si postasem ca si "offtopic".

 

eu nu ma supar :) , ai uitat ?:)doar prostii se supara.

 

foarte buna ideea cu pdf-ul- propun sa se stabileasca unul " oficial" si sa l punenm TOTI pe mobre, masini, ce o mai fi. ca un fel de" uniforma".

 

felicitari, poate asa macar vom aduce un pic de odihna in zbuciumul sufletelor plecate..prea devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stim numele insa am considerat ca nu e cazul sa punem numele pe poster. daca doriti sa puneti ceva pe motoare, asa cum am scris si mai sus, preluati posterul oficial al Tacerii Fortei cu cei doi motociclisti. Fara mesaj scris in afara de cel ce apare (respect si dreptate).

 

Multumim

 

@gospo : CA respecta initiativa voastra si va ajunge cineva si din partea noastra cu o mica donatie. Respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie ca daca citesc pe aici e bulibaseala. Am inteles de unde se pleaca. Oricum un grup urias de motorete nu va putea merge impreuna. Apoi, care-i traseul? Ca daca vin poate ma gandesc sa fac o Cheia la dus si un Siriu la intoarcere, asa ca mai mult m-ar interesa strangerea in Tg Secuiesc, de unde s-ar putea pleca in grup-parada.

 

Inca o data, clarificati. Gen, se pleaca la 8,30 de la....se merge pe DN (Cheia,etc), se ajunge in Tg Secuiesc in jur de...unde ne strangem cu totii din toata tara in .... ca sa plecam compact la ora ....spre Sanzieni.

 

Apoi ora estimata de intoarcere?Traseu?

 

Hai ca se poate cu un pic mai multa organizare! :D


» Post actualizat in 16 Sep 2014 13:35

P.S Puneti aici PDF-ul "Respect si dreptate" ca sa si-l poata printa fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi da impresia ca nimeni nu stie cum il cheama pe motociclist. Cred ca ar trebui scris f clar" In memoria lui Atilla Sebestyen - Sanzieni 20 sept 2014" sau ceva de genul asta.

 

P.S. Sper ca e numele corect, l-am preluat din presa. Daca e gresit, sa ma corecteze cineva !

 

Cu stima, Gospo

 

Am pus numele pe varianta 2, oricum alea erau "draft-uri", i.e. nu variante finale. :)

 

stim numele insa am considerat ca nu e cazul sa punem numele pe poster. daca doriti sa puneti ceva pe motoare, asa cum am scris si mai sus, preluati posterul oficial al Tacerii Fortei cu cei doi motociclisti. Fara mesaj scris in afara de cel ce apare (respect si dreptate).

 

Sau asa, nu tin mortis sa foloseasca nimeni poster-ul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi da impresia ca nimeni nu stie cum il cheama pe motociclist. Cred ca ar trebui scris f clar" In memoria lui Atilla Sebestyen - Sanzieni 20 sept 2014" sau ceva de genul asta.

 

P.S. Sper ca e numele corect, l-am preluat din presa. Daca e gresit, sa ma corecteze cineva !

 

Cu stima, Gospo

corect este Attila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie ca daca citesc pe aici e bulibaseala. Am inteles de unde se pleaca. Oricum un grup urias de motorete nu va putea merge impreuna. Apoi, care-i traseul? Ca daca vin poate ma gandesc sa fac o Cheia la dus si un Siriu la intoarcere, asa ca mai mult m-ar interesa strangerea in Tg Secuiesc, de unde s-ar putea pleca in grup-parada.

 

Inca o data, clarificati. Gen, se pleaca la 8,30 de la....se merge pe DN (Cheia,etc), se ajunge in Tg Secuiesc in jur de...unde ne strangem cu totii din toata tara in .... ca sa plecam compact la ora ....spre Sanzieni.

 

Apoi ora estimata de intoarcere?Traseu?

 

Hai ca se poate cu un pic mai multa organizare! :D

» Post actualizat in 16 Sep 2014 13:35

P.S Puneti aici PDF-ul "Respect si dreptate" ca sa si-l poata printa fiecare.

 

:D razi ca sfecla-n gura vacii. organizam si noi cum putem.

 

De aici puteti printa posterul/flyerul..

 

se pleaca din Bucuresti la max 9,30 in grupuri mici incepand cu 8,00 in functie de cum ne adunam.

traseu DN 1 - Ploiesti - Brasov.

La Brasov a pus cineva un punct de intalnire, la un Petrom pe drumul catre Tg Secuiesc.

Brasov Tg Secuiesc pe DN 11 /E574. Nu ajungem la Sf Gheorghe.

Regruparea ptr inceperea marsului catre Sanzieni 14-14,30 zona parcarii Kaufland Tg Secuiesc.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, a raspuns cu o pagina in urma, eu am intrebat, pentru ca si eu vreau sa merg dar trebuie sa ma intorc pana in ora 19, presupun ca se refera la intoarcere,: REGRUPAREA O VOM FACE LA 14 - 14,30 IN ZONA PARCARII KAUFLAND DIN TG SECUIESC

 

 

Deci nu ai citit cum trebuie, regruparea nu era pentru intoarcere ci pentru mars. Pt intoarcere nimeni nimic.

 

 

Iar flyerul final ramane cel cu respect si dreptate ?

Editat de GuLL1v3R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare (nu am vazut daca a mai fost pusa) : cam cat se preconizeza sa dureze tot?

Pe la 14-14.30 adunarea in Kaufland Tg Secuiesc, plecare la Sanzieni....si cam cat dureaza acolo comemorarea? Intreb ca sa stiu si eu cum si unde imi organizez inoptarea de sambata spre duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vendeta bre ? asa ma stii ? am tot incercat sa intru in dialog cu Admin si nici un raspuns. si postasem ca si "offtopic".

 

eu nu ma supar :) , ai uitat ?:)doar prostii se supara.

 

foarte buna ideea cu pdf-ul- propun sa se stabileasca unul " oficial" si sa l punenm TOTI pe mobre, masini, ce o mai fi. ca un fel de" uniforma".

 

felicitari, poate asa macar vom aduce un pic de odihna in zbuciumul sufletelor plecate..prea devreme.

 

Pentru cine cunoaste :

 

STAI CINE-I ACOLO ?

EU ADMIN......................

LUMINEAZA-TI FATA .................

 

 

* PE PARIU CA ...........nonono.gif .......... riredelotre.gif .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei din Constanta care ar vrea sa mearga , sa ma contacteze la numarul de telefon : 0727 644 696 - Andrei . Traseul ar fi in 2 variante , care se va supune la vot inainte de plecare . Nu vreau teribilisme , se va merge grupat in formatie zig-zag , cu o viteza decenta , fara a sari calul , cu mici opriri luate de comun acord inainte de plecare .

 

1 . Constanta - A2 - Slobozia - Ploiesti ( cuplaj cu Bucuresti ) - Sinaia - Brasov - TG.Secuiesc - Sanzieni

 

2. Constanta - A2 - Slobozia - Ploiesti - Cheia - Brasov ( cuplaj cu Bucuresti ) - TG.Secuiesc - Sanzieni

 

La intoarcere nu pot sa ononorez pe nimeni cu prezenta , decat pana la Azuga , restul e can-can .

Editat de kryst666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ar fi ca ASTA sa ramana cel oficial? ar fi bine.

fiindca daca tot intreaba lumea de cel in forma finala, cel care a facut ultima propunere e posibil sa se gandeasca la faptul ca lumea nu e multumita de aspectul flyerului. si vom tot avea propuneri fara sa stim ce e de scos la imprimanta.

propun ca initiatorul topicului sa spuna (scrie) clar: "acesta este cel in forma finala", ca sa evitam viitoarele discutii pe tema asta. si sa faca si propunerea ca cei prezenti sau toata lumea moto din RO dispusa la a face acest gest sa aiba pe data de 20 flyerul pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...