Sari la conținut

SANZIENI 20 SEPTEMBRIE COMEMORARE


stefoctav
 Share

Postări Recomandate

Au aratat acum la stirile de la ora 19 cum ca ar fi fost cea mai mare adunare a motociclistilor ce a avut loc vreodata in Romania.

"Cateva mii" dupa spusele lor. Cuvantul "tigan" nu a fost rostit si nici cel de "rrom".

Toata stima pentru cei care au participat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aveti ceva foto de acolo?

 

Au aratat acum la stirile de la ora 19 cum ca ar fi fost cea mai mare adunare a motociclistilor ce a avut loc vreodata in Romania.

"Cateva mii" dupa spusele lor. Cuvantul "tigan" nu a fost rostit si nici cel de "rrom".

Toata stima pentru cei care au participat!

Sa vada natiunea ce fel de comunitate suntem...cine are ceva foto de la Sanzieni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is curios daca o sa zica ceva acum pe tvr1 ...

 

oricum, am fost prezent si ma bucur ca am fost acolo, un feeling pe care demult nu l-am mai simtit, si in sfarsit am vazut respect intre motociclistii de toate felurile...

 

si cel mai mult m-a impresionat cum toti oamenii erau pe strada si ne salutau si aplaudau, se vedea ca au o problema serioasa cu tiganii in zona aia...

 

trebuie facuta dreptate !!!

Editat de CipriAT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ProTv au spus ca au fost circa 3000 motociclisti, iar pe TVR1 au spus ca au fost aproape 1000 motociclisti!

Merita crezuti oare?!

Respect pentru participanti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is curios daca o sa zica ceva acum pe tvr1 ...

 

oricum, am fost prezent si ma bucur ca am fost acolo, un feeling pe care demult nu l-am mai simtit, si in sfarsit am vazut respect intre motociclistii de toate felurile...

 

si cel mai mult m-a impresionat cum toti oamenii erau pe strada si ne salutau si aplaudau, se vedea ca au o problema serioasa cu tiganii in zona aia...

 

trebuie facuta dreptate !!!

Probleme cu tiganii nu sunt numai in zona aceea ci cat tine Europa, de la Atlantic si pana la Urali...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ProTv au spus ca au fost circa 3000 motociclisti, iar pe TVR1 au spus ca au fost aproape 1000 motociclisti!

Merita crezuti oare?!

Respect pentru participanti!

nu stiu exact, eram noi la kaufland o parcare plina , cei din Moldova au venit separat si erau inca pe atatia, iar cei din vest de Sanzieni au venit din partea cealalta a localitatii... probabil inca pe atatia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, televiziunile si autoritatile vor minimaliza pe cit posibil numarul participantilor la comemorare...si stiti si voi de ce!

Nu trebuie sa ne asteptam la date exacte, la stiri si informatii reale, fiindca presa stim toti ca este aservita si autoritatile sub papuc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru poze :

 

https://www.facebook.com/radioprofi

 

La photo`s pe stanga paginii sunt cele mai recente .Au fost cateva mii de motoristi de toate natiile ca sa spun asa ,din f multe judete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost foarte multa lume exact cum si trebuia.

respect tuturor participantilor.

asa uniti sa fim de oricate ori va fi cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand BRAVO pentru participantii care si au rapit din timpul si banii lor sa ajunga la SANZIENI

mi a placut ca in parcare comunicarile se faceau BILINGV

sentiment straniu cand oamenii stransi pe marginea drumului ne au aplaudat spontan

frumos aranjate moto in sat

a fost oferta cred LA 2 moto se dadea un JANDARM....

si foarte tare drumul intre SANZIENI COZMENI SI SF GHEORGHE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre ca toti participantii sa fi ajuns cu bine acasa. Maine pun si eu putinele poze facute. Oamenii tineri sau batrani chiar se bucurau, de parca am fi fost ,,armata salvarii''...Trist, caci ei tot asa raman, cu problemele lor... Mi-a fost jena sa le raspund la semnalele cu mana, caci stiu suntem neputinciosi, nu avem cu ce sa ii ajutam, nu asa cum cred ei...doar o chestie sa retina in urma vizitei noastre, uniti pot face multe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sebestyen Attilla....sper unde ești acum sa îți fie bine și ca ai privit în jos spre noi toti,oameni și motociclisti, când ti-am adus un omagiu. Încă o data sincere condoleanțe familiei.

Respect pentru toți care au fost acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multe motoare au participat. Respect participantilor. A fost un eveniment pasnic, foarte sugestiv, fara prea multe motoare turate, asezarea motoarelor super!

Bravo organizatorilor! Daca o sa fim asa uniti o sa avem multe de castigat. Cred ca jandarmeria a avut ceva emotii pana s-a convins ca totul e pasnic. Si in plus lumea ne iubeste: toti au facut cu mana de pe marginea drumului si s-au bucurat de prezenta noastra.

Inca ceva: eu nu am vazut nici un rrom care sa scoata capul din casa. Trec foarte des prin zona aia si stiu ca sunt foarte multi rromi. Stau cu puradeii pe sosea si abia daca sunt atenti la masini si moto. Dar azi nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru poze :

 

https://www.facebook.com/radioprofi

 

La photo`s pe stanga paginii sunt cele mai recente .Au fost cateva mii de motoristi de toate natiile ca sa spun asa ,din f multe judete.

 

Multumesc pentru poze. Ce bine ca am facut doar doua fimulete scurte, ca am suficiente de la tine si cu motorul si cu mine. :thanks: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cateva poze si de la mine, de pe drum si de acolo.

 

LINK

 

Thomas, George, Dan - multumesc mult pentru suportul acordat, daca nu erati voi si acum cred ca eram prin Targu Secuiesc asteptand platforma.

Felicitari pentru initiativa de a acorda suport tehnic pe drumul Bucuresti-Tg. Secuiesc-Bucuresti.

post-20786-0-29520200-1411247685_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, incredibil

tuturor care au ajuns, multumesc. personal. mai exista oameni..desi eu credeam ca nu.

celor care au stat acasa..sa va lumineze sufletele..si sa nu aveti nevoie sa moara cineva ca sa va miscati..

Impresionant caleiodoscop uman si motocilistic, de la cazanele hd pana la vitezane si trike-uri. ba chiar si niste gs(a)uri. :)

serios, prima data in peste 5 ani de moto in care se vede ca lumea moto exista. ma rog, am dubii ca liantul nu e unguru' Bulan dar asta i alta poveste.

politie + jandarmi cacalaul

rrrrromi , nema

si populatia de pe acolo , entuziasta si zambitoare, nu mi e clar de ce.. dar vom vedea.

daca stiam ca langa mine era metalu' pe VTRul ala chiar il salutam , pacat de problemute. daca zice ca fuse si adminu' imi scot palaria.

ar fi de rugat cine a " dronat" sa puna niscai material, ca dji-ul 2 ala parea ca i dotat.

 

ca mobre..hm..sa zicem undeva prin zna 1000 max. povesti cu 3000..come on.

1000 a fost impresionant pentru un sat de nici 2 km

 

iar poavestea cu accidentul, viteza, acoperis..cui n a fost sa vada dar a comentat RUSINE!!!!

 

acolo fuse..crima.nu detaliez..pentru orice primata care a auzit de pitagora + niscai masa x accelaratie ar trebui sa fie evindent..si la 20 km / h intrai in podul casei.

 

Respect comunitatii maghiare. Este un exemplu dur pentru noi, romanaii de tara romaneasca ( bucale si imprejurimi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit bine. Daca faceam si oleaca de gratar cu muschi tiganesc cred ca era si mai bine imho, dar...

Sper doar sa nu ramana fara ecou ceea ce s-a realizat astazi acolo.

post-40715-0-41512600-1411248403_thumb.jpg

post-40715-0-42377300-1411248412_thumb.jpg

post-40715-0-55267300-1411248421_thumb.jpg

post-40715-0-52977100-1411248430_thumb.jpg

post-40715-0-15704500-1411248438_thumb.jpg

post-40715-0-87651700-1411248447_thumb.jpg

post-40715-0-48049300-1411248459_thumb.jpg

post-40715-0-95809000-1411248471_thumb.jpg

post-40715-0-87704000-1411248481_thumb.jpg

post-40715-0-90305200-1411248511_thumb.jpg

post-40715-0-28599200-1411248521_thumb.jpg

post-40715-0-74058900-1411248615_thumb.jpg

post-40715-0-68799400-1411248624_thumb.jpg

post-40715-0-48537200-1411248634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...