Sari la conținut

SANZIENI 20 SEPTEMBRIE COMEMORARE


stefoctav
 Share

Postări Recomandate

@O intrebare (nu am vazut daca a mai fost pusa) : cam cat se preconizeza sa dureze tot?

Pe la 14-14.30 adunarea in Kaufland Tg Secuiesc, plecare la Sanzieni....si cam cat dureaza acolo comemorarea? Intreb ca sa stiu si eu cum si unde imi organizez inoptarea de sambata spre duminica.

-Se poate un raspuns si la aceasta intrebare, cand incepe comemorarea si cam pe la ce ora se preconizeaza a se termina pentru putea sa facem niste calcule necesare tuturor gen: intors, cazat etc. ?

Ma gandesc, nu se poate decala macar cu o ora comemorarea. Ar putea ajunge la timp toata lumea in acest caz ? Ne-ar fi mai usor la intoarcere,stiti bine ca drumul e mai ok pe lumina, mai safe. Ce zic organizatorii de aceasta propunere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cum ar fi ca ASTA sa ramana cel oficial? ar fi bine.

fiindca daca tot intreaba lumea de cel in forma finala, cel care a facut ultima propunere e posibil sa se gandeasca la faptul ca lumea nu e multumita de aspectul flyerului. si vom tot avea propuneri fara sa stim ce e de scos la imprimanta.

propun ca initiatorul topicului sa spuna (scrie) clar: "acesta este cel in forma finala", ca sa evitam viitoarele discutii pe tema asta. si sa faca si propunerea ca cei prezenti sau toata lumea moto din RO dispusa la a face acest gest sa aiba pe data de 20 flyerul pe motocicleta.

 

Daca la mine te referi, eu am propus sa fac un flyer la ideea lui @foxbat, nestiind ca deja exista un poster "oficial". :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D razi ca sfecla-n gura vacii. organizam si noi cum putem.

 

adresa imaginii POSTER

 

se pleaca din Bucuresti la max 9,30 in grupuri mici incepand cu 8,00 in functie de cum ne adunam.

traseu DN 1 - Ploiesti - Brasov.

La Brasov a pus cineva un punct de intalnire, la un Petrom pe drumul catre Tg Secuiesc.

Brasov Tg Secuiesc pe DN 11 /E574. Nu ajungem la Sf Gheorghe.

Regruparea ptr inceperea marsului catre Sanzieni 14-14,30 zona parcarii Kaufland Tg Secuiesc.

Foarte bine, vorba multa saracia omului. Asa ramane, posterul asta ramane, nu mai e timp de alte artificii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine, vorba multa saracia omului. Asa ramane, posterul asta ramane, nu mai e timp de alte artificii.

Eu l-am dat la printat, un A4 și un A5. Dacă mai survin modificări sper să se anunțe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nimeni nu discuta si pentru intoarcere, sunt din cat am vazut eu multe persoane care ar vrea sa se si intoarca si sa se incadreze intr-o anumita ora. Se pleaca la fel organizat inapoi de acolo se sparge gheata fiecare din ce zona e. Ce planuri sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

pentru cei care doresc sa mearga pe DN10 (Buzau - Siriu) ganditi-va la o alternativa.

 

Siriul este inchis. A fugit drumul la vale. E dat disparut...

Azi au anuntat ca se poate merge, cite 2 ore, 6.30-8.30, 12.00-14.00 si 18.00-20.00, asa ca nu mai este o problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DRUMUL DE INTOARCERE / DURATA COMEMORARII

 

Nu putem devansa ora de intalnire. Nu am posibilitatea sa o comunic si se va crea haos si nici nu va fi o ora viabila pentru cei ce vin de departe.

 

Durata : probabil maxim 45/60 min cu totul.

Intoarcerea fiecare cum vrea, pe unde vrea.


» Post actualizat in 17 Sep 2014 18:15

MYMOTO ne va insoti cu o masina de suport tehnic pentru orice eventualitate in caz de defectiuni la mobre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sprijinul tuturor motociclistilor participanti am trimis comunicari si cereri atat Presedintelui Romaniei cat si Ministrului Afacerilor Interne. Detalii si text pe https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729?ref=bookmarks

 

drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

MYMOTO ne va insoti cu o masina de suport tehnic pentru orice eventualitate in caz de defectiuni la mobre

FOX man

vezi, chiar daca suntem in carantina, ADMIN are grija de noi.......

un gest frumos pana la urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Inca nimeni nu discuta si pentru intoarcere, sunt din cat am vazut eu multe persoane care ar vrea sa se si intoarca si sa se incadreze intr-o anumita ora. Se pleaca la fel organizat inapoi de acolo se sparge gheata fiecare din ce zona e. Ce planuri sunt?

Ai innebunit forumul cu intrebarea asta :huh:

Fiecare pleaca spre casa cum/cind are chef, intrebi de parca ar trebui sa te tina cineva de mana..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sprijinul tuturor motociclistilor participanti am trimis comunicari si cereri atat Presedintelui Romaniei cat si Ministrului Afacerilor Interne. Detalii si text pe https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729?ref=bookmarks

 

drum bun !

ma suna aseara speriat BASE'

bai, ia zi repede ce stii de DAN POPESCU , mi a trimis niste scrisori legate de o actiune a motociclistilor, trebuie sa avem mare grija cu asta , la cat se agita si implica sigur vrea sa fie presedinte....si nu am dosarul' lui

 

sefu, sa traiti.... pai e deja presedinte .....la AMR

 

bai, AMR asta cu ce dracu se ocupa ca pe vremea mea INSEMNA "AU MAI RAMAS" n zile de armata

 

SEFU, acum insemna AU MAI RAMAS ATATEA DE FACUT PENTRU MOTOCICLISTI.....

 

bai, atunci stau linistit ca astia dupa ce ajung PRESEDINTI .... NU MAI FAC NIMIC!!!!!!

 

revenind ON TOPIC

este o actiune la care,cine este MOTOCICLIST, NU AR TREBUI SA LIPSEASCA !!!!!!

nu este un miting pentru gigi care s a dat pe o roata fara permis si s a infipt intru cazan de dacie ce nu ia dat prioritate

 

ESTE VORBA DE ATENTAT/OMOR LA VIATA UNUIA DINTRE NOI care ca oricare motociclist a iesit sa se bucure de aceasta PASIUNE

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. multumim ianachim, totul clar, e de inteles de ce folosesti majuscule, ai prea putine posturi disponibile pe zi, bun pont, o sa il folosesc si eu .

 

2. Multumim pentru masina de suport , ne bucuram sa il vedem pe Admin la carma ei. multumim inca odata pentru PM-ul moralizator si pentru tot sprijinul logistic. speram sa nu fie nevoie dar e bine de stiut ca ne putem baza.

 

3. cine se ocupa de flyere - doresc 2 ( doua ) bucati, eu si ianachim si voi plati pentru inca 48 de bucati ( 50 in total ) , pentru a fi puse pe alte mobre. unde se pot ridica va rog si cine se ocupa de impartirea celorlate 48.

 

4. cine organizeaza plecare din bucuresti ( forma finala , nu 100 de pagini de idei ), ora, tot, frumos.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai innebunit forumul cu intrebarea asta :huh:

Fiecare pleaca spre casa cum/cind are chef, intrebi de parca ar trebui sa te tina cineva de mana..

Imi pare rau daca pentru tine intrebarea mea a devenit stresanta nu o citi si nu imi raspunde, sunt interesat de intoarcere pentru ca nu am experienta ta poate de mers pe un motor, este primul meu drum cu asa multi km dar imi doresc sa particip la un astfel de eveniment. Ai fi putut citi mai sus ca mi sa raspuns.

 

Satisfacut de ce sunt "stresant" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Trebuia sa specifici faptul ca esti incepator, nu am luat in calcul acest aspect, acum am inteles, scuze daca te-am ofensat..

In mod sigur gasesti acolo mai multi care vor veni inapoi, daca nu te pliezi pe stilul lor mergi inapoi singur cu curaj si incredere.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca pentru tine intrebarea mea a devenit stresanta nu o citi si nu imi raspunde, sunt interesat de intoarcere pentru ca nu am experienta ta poate de mers pe un motor, este primul meu drum cu asa multi km dar imi doresc sa particip la un astfel de eveniment. Ai fi putut citi mai sus ca mi sa raspuns.

 

Satisfacut de ce sunt "stresant" ?

asta e beleaua cand esti incepator...

sfat: nu te lua dupa grupul de vitezomani,

mergi relax cu viteza ta,

in general ii ajungi prin benzinarii si la blocaje.

din pacate, experimentatii nu tin cont de cei care merg un pic mai... legal,

din motive mai mult sau mai putin legate de ... curaj

 

cate unul chiar se baga in seama si trece in viteza pe langa tine,

asa ...la deruta

un idiot, odata, in perioada cand mergeam "pe varfuri",

era sa ma bage in sant iar dupa aia facea haz

 

:nono:

nu totdeauna functioneaza camaraderia motociclistilor

:-L

de altfel, una din cauzele accidentului acelei fete de 18 ani, a fost ca a incercat sa se tina de colegi ...

...

ai grija la drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi nu e problema nu e obligat nimeni sa stea dupa mine.

 

Eram interesat daca se pleaca la fel organizat ca sa stiu daca sa stau cu ceilalti sau sa o iau singurel pentru ca as vrea sa nu inoptez pe dreapta :) vreau sa evit ca se poate de mult intunericul.

 

Sunt sigur ca ma voi intalni cu grupuri de motociclisti ma voi descurca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. multumim ianachim, totul clar, e de inteles de ce folosesti majuscule, ai prea putine posturi disponibile pe zi, bun pont, o sa il folosesc si eu .

 

2. Multumim pentru masina de suport , ne bucuram sa il vedem pe Admin la carma ei. multumim inca odata pentru PM-ul moralizator si pentru tot sprijinul logistic. speram sa nu fie nevoie dar e bine de stiut ca ne putem baza.

 

3. cine se ocupa de flyere - doresc 2 ( doua ) bucati, eu si ianachim si voi plati pentru inca 48 de bucati ( 50 in total ) , pentru a fi puse pe alte mobre. unde se pot ridica va rog si cine se ocupa de impartirea celorlate 48.

 

4. cine organizeaza plecare din bucuresti ( forma finala , nu 100 de pagini de idei ), ora, tot, frumos.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...