Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am rezolvat problema.

Am gasit un surub mai lung cu aprox 1 cm. A intrat perfect iar ptr a presa bine am pus 2 seibi si un grover care sa apese pe capac, E perfect si nu mai curge nimik!

Congrats! Ti-am zis ca functioneaza. Varianta cu lipiciul nu cred ca era eficienta.

 

Ahoi...cine are un parbriz de vanzare, sau daca stiti unde pot gasi unul la un pret bun. mc frumos

 

/index.php?/topic/694158-vand-parbtiz-chopper/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

am farul bulit, nu reusesc sa-l repar si sa stea locului, vibreaza si se misca in mers am cumparat la el o gramada cleme si surubele si m-am saturat, nu ma pricep. vreau altul.

stie cineva sau are un far de dragstar 650 classic, vm02 2002 ? il cumpar second pe tot complet.

sau daca cineva ma poate ajuta sa se uite la el si sa-l repare, sunt din Constanta.

 

Radu

0758100200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, va scriu din nou, de data asta cu o mica problema/intrebare.

 

Este posibil ca Starul meu sa consume 9L/100KM?

Asta imi da spritmonitor.de:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/566457.html

Ahoi!

VAII nici vorba, eu cu al meu am scos 4,3L/100 de km la un mers de 40-50km/h in localitate si maxim 95-100km/h in afara. Iar la un mers putin mai alert pana in 120km/h am scos 5L/100 de km.

 

Apropo eu luna viitoare planuiesc o calatorie intre 17-27 mai in o tura pe urmatorul traseu Gheorgheni - Brasov - Buzau - Galat sau Braila - Tulcea (a-si vrea sa ajung la Gura Portitei cu motorul daca se poate sa stau 2 zile si o noapte la mare la cort) Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Sighisoara - Cluj - Zalau - Cluj - Tg.Mures - Gheorgheni.

Si ma gandeam la o mica intalnire de Star Owners pe undeva....daca e chef!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, ajutati-ma. Astazi in drum spre serviciu am luat un damb... moment in care mi-a sarit busonul (capacul) de la rezervor (stiu ca probabil e un caz unic)... trecand peste unicitate de unde naiba fac rost rapid de unul? Am sunat la reprezentanta si pe langa un cost de 110 euro mai trebuie sa stept si 7 zile

 

please help

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, ajutati-ma. Astazi in drum spre serviciu am luat un damb... moment in care mi-a sarit busonul (capacul) de la rezervor (stiu ca probabil e un caz unic)... trecand peste unicitate de unde naiba fac rost rapid de unul? Am sunat la reprezentanta si pe langa un cost de 110 euro mai trebuie sa stept si 7 zile

 

please help

 

vad ca intreba si gor-dog... au venit extraterestrii sau ce?

eu n-am mai auzit pana acum sa ramai fara buson, dar nah, sa zicem ca se intampla. Totusi, 2 in acelasi timp?

 

cea mai sigura cale pentru un buson nou e Yamaha - Motodynamics e importatorul sau orice alt dealer. Preturile sunt la fel si la dealeri si la importatori.

 

Daca stiti cine se ocupa cu adus piese din dezmembrari hai sa facem o lista.

Nu se stie cand ai nevoie de ceva. Eu unul stiu ca exista oameni care se ocupa cu asa ceva, dar nu stiu cine sunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, ajutati-ma. Astazi in drum spre serviciu am luat un damb... moment in care mi-a sarit busonul (capacul) de la rezervor (stiu ca probabil e un caz unic)... trecand peste unicitate de unde naiba fac rost rapid de unul? Am sunat la reprezentanta si pe langa un cost de 110 euro mai trebuie sa stept si 7 zile

 

please help

 

Of, mai Stelica. Am cautat dar cu parere de rau, n-am gasit nimic :( stiu ca era un dragstar pt dezmembrat pe bikeshop dar vad ca a disparut...

 

Cred ca tot la Yamaha e ultima solutie. 110 euro? frateeeee.....

 

Salutare fratilor, ajutati-ma. Astazi in drum spre serviciu am luat un damb... moment in care mi-a sarit busonul (capacul) de la rezervor (stiu ca probabil e un caz unic)... trecand peste unicitate de unde naiba fac rost rapid de unul? Am sunat la reprezentanta si pe langa un cost de 110 euro mai trebuie sa stept si 7 zile

 

please help

Revin, ce diametru ai?

 

pe okazii sunt o carca dar nu pt dragstar.

 

Poate gasesti o solutie temporata totusi:

 

http://www.okazii.ro/buson-auto/buson-rezervor/buson-rezervor-camion-crom-diam-60mm-21-a124153856

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane... si mie mi s-a parut exorbitant... 110 euro mi s epare o avere pentru un buson de cacao. Una peste alta am vb cu metricmotion si a gasit ceva original din stat dar fara cheie la 290 de lei... problema e ca vine cam in 2 saptamani. Acum cauta sa vada daca gaseste produsul similar pe europa astfel incat sa se inumatateasca perioada.... nu si pretul :-)). Asta-i viata ... oricum o caruta de bani.

 

DStar - cred ca ar fi util sa avem niste linkuri cdu dezmembrari de Staruri

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

VAII nici vorba, eu cu al meu am scos 4,3L/100 de km la un mers de 40-50km/h in localitate si maxim 95-100km/h in afara. Iar la un mers putin mai alert pana in 120km/h am scos 5L/100 de km.

 

Apropo eu luna viitoare planuiesc o calatorie intre 17-27 mai in o tura pe urmatorul traseu Gheorgheni - Brasov - Buzau - Galat sau Braila - Tulcea (a-si vrea sa ajung la Gura Portitei cu motorul daca se poate sa stau 2 zile si o noapte la mare la cort) Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Sighisoara - Cluj - Zalau - Cluj - Tg.Mures - Gheorgheni.

Si ma gandeam la o mica intalnire de Star Owners pe undeva....daca e chef!!!

E chef, e chef, cum sa nu!

Nu care cumva sa indraznesti sa nu dai un semn cand esti in apropiere de Cluj!

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o solutie ar fi asta:

 

http://www.kuryakyn.com/Products/4141/Deco-Gas-Cap

http://www.kuryakyn.com/Products/4251/Easy-Turn-Dipstick-Cap

http://www.kuryakyn.com/Products/1781/Replacement-Gas-Caps

 

dar trebuie intrebat daca se potrivesc pentru dragstar

 

daca vin din US o sa ai de asteptat, dar partea buna e ca o sa ai un buson unicat - cel mai smecher din Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, ajutati-ma. Astazi in drum spre serviciu am luat un damb... moment in care mi-a sarit busonul (capacul) de la rezervor (stiu ca probabil e un caz unic)... trecand peste unicitate de unde naiba fac rost rapid de unul? Am sunat la reprezentanta si pe langa un cost de 110 euro mai trebuie sa stept si 7 zile

 

please help

Salut, nu-i caz unic, se intampla relativ des, busonul are in constructia lui doua suruburi (se vad cu el scos) care incet-incet se slabesc,

pana sfarsesc prin a cadea (cel putin unul din ele), iar rezultatul este ca nu mai strange busonul pe gura rezervorului si poate cadea...

Un prieten de-al meu a patit-o anul trecut, iar eu personal am unul din suruburile alea in rezervor pe undeva... Merita sa le verificati si ceilalti

care inca mai aveti busoanele :crack:

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No asta da intamplare cu busonul, eu n-am avut problema asta pana acuma si sper nici sa nu o am.

 

@stcimponeriu categoric ne auzim si ne intalnim daca totul decurge conform planului. Hai si tu la tura sau la o intalnire :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No asta da intamplare cu busonul, eu n-am avut problema asta pana acuma si sper nici sa nu o am.

 

@stcimponeriu categoric ne auzim si ne intalnim daca totul decurge conform planului. Hai si tu la tura sau la o intalnire :P

si la mine se aud acum in rezervor... as aca Lordule bine ar fi sa verifici cum stau suruburile tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la mine se aud acum in rezervor... as aca Lordule bine ar fi sa verifici cum stau suruburile tale

La mine acuma sunt jos ca am vopsit tot motorul si am dat totul jos de pe rezervor, asa ca le strang cand il asamblez la loc \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, ajutati-ma. Astazi in drum spre serviciu am luat un damb... moment in care mi-a sarit busonul (capacul) de la rezervor (stiu ca probabil e un caz unic)... trecand peste unicitate de unde naiba fac rost rapid de unul? Am sunat la reprezentanta si pe langa un cost de 110 euro mai trebuie sa stept si 7 zile

 

please help

salut! sa stii ca nu este un caz unic...si mie mi s-au desurubat / slabit suruburile de strangere al busonului si l-am pierdut in mers, pe camp....am avut noroc ca am recuperat piesele de pe camp, iar restul au cazut in rezervor (de unde le-am pescuit)....arculetele le-am improvizat din arcurile de la pix si bricheta!....am avut noroc cu Bunicu', el a lucrat 4 ore ca sa refaca busonul!.....asa am invatat ca trebuie verificaet periodic suruburile de strangere ale busonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt neglijat Goe !

De aportul meu "intelectual" nu ai pomenit nimic, plus ca Bunicul a beneficiat de experienta necazului meu anterior ( aceasi problema "busoneasca").

Sunt convins ca o sa rezolvi frustrarea mea cu "una mica" joi la Cheer's ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt neglijat Goe !

De aportul meu "intelectual" nu ai pomenit nimic, plus ca Bunicul a beneficiat de experienta necazului meu anterior ( aceasi problema "busoneasca").

Sunt convins ca o sa rezolvi frustrarea mea cu "una mica" joi la Cheer's ?!

ai dreptate Luci, scuzele mele!

este adevarat, am beneficiat din plin si de suportul moral si intelectual al lui Luci, in timpul "recompunerii" busonului....sa se inteleaga ca acest suport a constat intr-o doza marita de facut misto la adresa mea!!!....oricum, multumesc amandurora!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum eu am alta intrebare... faptgul ca sunt piesele alea in rezervor reprezinta vreo problema? de ruginit nu cred ca s epoate pune problema in benzina... desi la benzina pe care o avem noi... dar ma gandesc la alte impuritati ce pot aparea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...