Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cel mai mult as vrea un RoyalStar ,am dat o tura cu motorul unui prieten si m-am inbolnavit.

E o mobra suficient de mare cu un motor echilibrat 4 cilindri V, carburatoare ,racit cu lichid ,daca gasesc unul bine intretinut si am grija de el ,

ma tine pana la pensie (poate chiar si dupa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult as vrea un RoyalStar ,am dat o tura cu motorul unui prieten si m-am inbolnavit.

E o mobra suficient de mare cu un motor echilibrat 4 cilindri V, carburatoare ,racit cu lichid ,daca gasesc unul bine intretinut si am grija de el ,

ma tine pana la pensie (poate chiar si dupa).

Te cred, iti doresc succes in realizarea dorintei.

Eu peste ceva ani ma gandesc sa-mi i-au un WildStar sau un RoadStar si ar mai fii o varianta HD Sporster 1200cc, dar asta e putin relevant pentru mine momentan, pentru ca eu am de muncit la actualul motor!

 

Vinde cineva o roata fata de Dragstar 650 custom? (subtire).

Multam!

Ahoi!

M-am uitat de dragstar la dezmembrari dar nu gasesc.

Uite o varianta http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR3.TRC1.A0.Xyamaha+dragstar+650+front+wheel&_nkw=yamaha+dragstar+650+front+wheel&_sacat=0&_from=R40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anulare intrerupator frana original cu intrerupator electro-hidraulic,montat pe etrier frana spate.Maine vin cu poze luate din fata.....Cornele,tata!Treci la utilaje grele,ai?Bafta.....Si inca o poza,asa,de chichi....

post-44963-0-58118800-1391457137_thumb.jpg

post-44963-0-06822900-1391457148_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vreau să îi întreb pe cei dintre voi care fac drumuri mai lungi dacă nu aveţi probleme cu durerea de fund provocată de scaun.

Eu după una, maxim două ore încep sa o resimt, iar asta face să nu prea mă atragă drumurile lungi.

 

Ce modificări la şa aţi făcut şi au avut/sau nu rezultate? sau alte soluţii, gen bureţi, perniţe între fund şi şa? :)

La un moment dat am auzit de ceva şei cu gel, dar nu mai ştiu exact ce am citit...

 

E vreo diferenţă de confort între 1100 şi 650?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seaua originala e o porcarie.Sunt sei aftermarket sau sistem de montare sea cu arcuri,fara sa modifici altceva.Pe mine originala m-a rupt de spate.Drept urmare am luat o sea Biltwell,pe arcuri si gata!.Poze cu intrerupatorul frana spate si rezervor lichid frana spate disparute si suportii inlaturati.Arata mult mai curat si aerisit....Si inca una cu relocarea socului!

post-44963-0-56602300-1391533009_thumb.jpg

post-44963-0-55449600-1391533027_thumb.jpg

post-44963-0-60816800-1391533040_thumb.jpg

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seaua originala e o porcarie.Sunt sei aftermarket sau sistem de montare sea cu arcuri,fara sa modifici altceva.Pe mine originala m-a rupt de spate.Drept urmare am luat o sea Biltwell,pe arcuri si gata!.

 

Presupun ca ai cautat ceva inainte. Poti sugera ceva, te rog ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa pui un scaun cu arcuri ,tre sa treci la modificari majore,gen bobber.Adica tai una-alta si ramane doar cu un singur loc.Si e destul de complicata operatiunea.Ar mai fi sei aftermarket gen Mustang,Corbin,etc.dar te sparg la buzunare.Sau daca vrei sea cu arcuri fara sa tai nimic si sa ramana duo ar mai fi chestia din poza....Si aici ma refer doar la 1100.La 650 nu am habar,ca seaua si prinderea e diferita,de aceea nici nu sunt interschimbabile.

post-44963-0-65933300-1391535155_thumb.jpg

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns. Eu ma gandeam sa inlocuiesc saua stock cu una mai confortabila, dar nu cu arcuri, ci similara. Am sa ma uit la marcile pe care le-ai mentionat si sa intreb un prieten (google), sa vad cam ce are rating bun.

vezi topicul asta!

mie mi a iesit o replica de mustang super si ieftina, cam la sfert cat una originala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc IceLord! Am vazut rotile pe ebay, speram sa gasesc una pe aici sa o pot vedea. Mai caut, multumesc!

Ahoi!

 

Cu placere.

 

Ultima oara cand am fost pe la motor am zis sa ma uit pe la placutele de frana, va recomand sa o faceti si voi.

 

Motivul - post-25613-0-76027900-1391637054_thumb.jpg , comparatie intre cea veche si cea noua.

 

Multumesc @transylvania72 pentru footpegurile de pasager.

 

Spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100 euro.

 

Toate nu merg,dar cu mici adaptari facute frumos orice merge.

 

Pun niste poze cu ce am apucat sa pozez.Maine atasez si coburii...

 

Cand imi vine ape hanger-ul dau ghidonul,oglinzile,toata furtunaraia de franare fata,toate cablurile(gaz,ambreiaj,etc).Apoi,dupa ce primesc kitul de scaun solo si aripa spate mai urmeaza ambele scaune,aripa spate,semnalizari,scarite spate,evacuarea si mai vad eu ce.Toate arata foarte bine.

 

In poze mai apar unele pete deoarece a plouat putin.Dar le-am demontat si lustruit intre timp.Acum iti faci mustata in ele...Sissy are si distantierele si suruburile dedicate dar nu le-am mai pozat.

Cat ceri pe proiectoare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuaii....Alea s-au dat demult.Tre sa mai sterg din ce s-a vandut.

 

Casca Biltwell Gold sosita astazi.Foarte usoara si vine la fix pe cap.

Bling Bling \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un sezon si jumatate pe doua roti am dat in mintea femeilor : "VREAU MAI MARE".

In consecinta se vinde una bucata Dragstar Classic 650 ,an 2001 ,35800km ,Filtre si ulei nou,

Vandut!

Si achizitionat utilajul dorit:

kin0.jpg

x0iw.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vandut!

Si achizitionat utilajul dorit:

Ahoi!

Te-ai facut mai voinic, felicitari. Sa-l stapanesti sanatos, chiar si dupa pensionare!!!

La vara sigur trec prin Bistrita si sper sa ne vedem si sa-ti vad jucaria, poate treci si tu pe aci.

 

Stai ca mai vine si aerografiata...

 

Ieri am pus luminile spate si conectat turometrul...Dar mai trebuie facut un mic suport si pe urma vin cu poze.

Ahoi!

Cu turomentru cum te-ai descurcat? Cum l-ai legat?

Astept pozele si cu restul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu turometrul s-a rezolvat.Si e programabil...Ma gandeam eu ca era cam scump pentru un simplu turometru.

Cornele,baga ceva si cu Venturele si cealalta,chiar daca sunt off topic...Asa,de clatit lentila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...