Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Mi-am luat de curand un DragStar XVS 1100 pe care l-am scos luni la plimbare pentru prima data dupa ce i-am facut revizia si am incaltat-o cu gume noi.

De cand l-am luat, fostul proprietar mi-a spus ca are tobele goale iar zgomotul este pe masura.

As vrea sa schimb tobele de pe ea cu unle mai silentioase.

Are cineva de vanzare ?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Bun venit pintre posesorii de Dragstar @MihauGS, sper ca sa ai numai evenimente placute alaturi de noua ta "jucarie" si sa o stapanesti sanatos.

Da se gaseste esapament silentios, intrebarea e: - ce fel de esapament ai tu, eventual ne poti lamuri cu ceva poza, ca sa vedem despre ce e vorba.

Sunt variante de schimb poate in avantajul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ola IceLord,

 

Merci pentru sfat.

 

Dimineata am facut si cateva poze la tobe, inclusiv la ce scrie pe ele, poate este cineva interesat de ele sau de un schimb .

 

Link-ul catre poze:
Asfalt uscat si vreme buna !

Cu placere, eventual lasa baietilor un nr.de telefon si poate te contacteaza careva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am strans azi. Am gasit cateva slabe. Cel mai simplu test este lovirea usoara a fiecareia cu o cheie. Cele care nu mai suna sunt slabe. (nu stiu sa va descriu altfel :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am strans azi. Am gasit cateva slabe. Cel mai simplu test este lovirea usoara a fiecareia cu o cheie. Cele care nu mai suna sunt slabe. (nu stiu sa va descriu altfel :) )

Salut, pai dupa strangere trebuie sa ai grija ca nu cumva sa se descentreze roata. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, pai dupa strangere trebuie sa ai grija ca nu cumva sa se descentreze roata. Bafta

de acord cu tine, dar banuiesc ca cei care se incumeta sa si le stranga singuri nu sunt la prima "abatere" si stiu ce si cum. La mine spatele a avut cateva slabe, le-am strans doar cat sa le tensionez, o strangere ca la carte voi face dupa smaeb, la schimbul anvelopei, cand roata va fi desculta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Incet cu pasi marunti fac si eu ceva.

- remediat prezon - post-25613-0-03501400-1395482084_thumb.jpg

- vopsirea blocului motor post-25613-0-41284200-1395482117_thumb.jpgpost-25613-0-87275900-1395482136_thumb.jpg

- ce ziceti de sea pe arcuri? - post-25613-0-96576800-1395482171_thumb.jpg

 

Care are asa ceva? post-25613-0-46305700-1395482300_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal . sunt posesor de honda shadow 600 si as dori sa trec pe un dragstar de 1100 si m ar interesa si pe mine un consum de curiozitate si daca as face o alegere buna. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal . sunt posesor de honda shadow 600 si as dori sa trec pe un dragstar de 1100 si m ar interesa si pe mine un consum de curiozitate si daca as face o alegere buna. multumesc

Ahoi!

Eu personal cel mai mic consum a fost de 4.3/100km dar mers in localitate de 50-60km\h si inafara 90-100km\h.

Un mers personal am o medie de 5L/100km, undeva la 60-70Km\h in localitati si 90-120km\h in afara.

 

Am rezolvat cu arcuri. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Motorius erai azi dimineata in Lehliu?

Din Bistrita pana la Lehliu....Era careva cu vreun bobber?

 

Lordule,nu lua arcuri din alea...Se turtesc rapid.Mai bine clasice de 4 inchi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in mers si am zarit intre 2 masini, pe dreapta, un cruiser vopsit negru cu accente de rosu (flacari). Nu am vazut prea multe detalii dar am zis sa intreb, poate ai iesit la plimbare :) oricum arata foarte bine si acela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Fain pasul Tihuta, chiar imi place traseul ala mult, ce e mai fain cand mergi pana la Suceva sau invers, de la Suceva la Bistrita!

 

Usor usor imi iasa si mie legoul - post-25613-0-59099300-1395744859_thumb.jpgpost-25613-0-55245700-1395744900_thumb.jpgpost-25613-0-52675700-1395744935_thumb.jpgpost-25613-0-73574600-1395744984_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...