Sari la conținut

Postări Recomandate

gata am luat-o si am si plimbat-o un pic este exact ceea ce imi trebuia :laugh:

Revin cat de curand si cu poze!

 

Cu adevarat frumoasa! Inca odata, s-o stapanesti sanatos! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BETON :laugh: , sa fiti amandoi sanatosi ! Cat te-a costat?

m-a costat pret de criza 5000 de iepurasi,fabricatie 2002, 16000 de km-sunt curios cat va avea in dec 2009? :laugh:

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BETON :laugh: , sa fiti amandoi sanatosi ! Cat te-a costat?

m-a costat pret de criza 5000 de iepurasi,fabricatie 2002, 16000 de km-sunt curios cat va avea in dec 2009? :laugh:

Chiar vrem sa specifici :lol: ! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ... azi mi-am taiat tobele

mai precis am scos ambele capace ce vin la capatul tevilor

acum se vad sitele si chiar vad prin tobe

maine le voi monta si sunt curios cum se aud

am sa pun niste poze zilele astea poate si ceva zgomot

Editat de johnyebravo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BETON :blink: , sa fiti amandoi sanatosi ! Cat te-a costat?

m-a costat pret de criza 5000 de iepurasi,fabricatie 2002, 16000 de km-sunt curios cat va avea in dec 2009? :crack:

 

 

Foarte frumoasa motocicleta ta ! Sa o stapanesti sanatos, fara peripetii si cati mai multi km. Sper sa te obisnuiesti cat mai repede cu ea, ca sa vezi adevarata ei valoare.

 

PS: am avut asemenea problema, trecand de la un vn800A, dar senzatia a fost uimitoare... manevrabilitate, stabilitate, forta !

 

 

 

 

copii ce v-ati mai cumparat la motoarele voastre ???

eu cant capacele de la baterie nichelate

si niste tobe sa le golesc...

 

 

http://danfotea.wordpress.com/2009/02/02/d...1100-classic-2/

 

poti intra aici sa vezi ce am mai cumparat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In numele unui baiat din Gheorgheni postez niste poze cu noua lui achizitie, o yamaha dragstar de 250cc super accesorizata si din 2003 (decembrie) cu 23000 km!

2600 euro!Deja motorul a fost udat rau de tot cu bere si tequla! :scratch:

post-25613-1233906237_thumb.jpg

post-25613-1233906252_thumb.jpg

post-25613-1233906257_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ... azi mi-am taiat tobele

mai precis am scos ambele capace ce vin la capatul tevilor

acum se vad sitele si chiar vad prin tobe

maine le voi monta si sunt curios cum se aud

am sa pun niste poze zilele astea poate si ceva zgomot

 

si le-am distrus

am scos tot pana la site in partea din spate a tobelor

si urma ca dracu...

da parca e interesant

maine pun poze si ceva zgomot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos.....pt mine orice drag star e frumos.... :lol:

dar de ce asa mic? o sa se plictiseasca repede......

sa-l stapaneasca sanatos.

Ii e frica ca e incepator si in plus nu vrea sa aiba consum mare!Dar si eu i-am zis ca unu de 400cc sau 650cc era numa bun, dar el o zis ca pentru inceput e foarte bun! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat...dupa 5 ani in care am visat decat ...din lipsa de bani ca student si toate cele...a venit vremea...imi cumpar motor. Acum salariat fiind, am hotarat...il iau si pace...in plina criza...

Am cautat m-am interesat...a trebui sa ma conving pe mine ca desi o sa fiu pe 2 roti nu am sa patesc nimic.....in viitor in mod sigur am sa dorm cu ea in parcare pt ca a mei nu vor fii incantati de idee..dar asta e...pentru arta sacrificii....

Citind forumul am ajuns la urmatoarea concluzie: Honda sua Yamaha

aparent treaba simpla....

prolema: Marius....are 1.89 vreo 77kg....

dilema.....ce aleg...

pica varianta shadaow 600...ramane un shadow 400 (modelul pentru japonia....american classic edition...) din 98 vreo 18 0000 km....2100 euro

sau.....un dragstar vxs650 din 1998 cu vore 18000 km.....la vreo 2900 euro....acum parerile voastre....ce ziceti...care merita si de ce.....Sunt potrivite de mine.....

de mentionat ca dragastarul nu a fost inmatriculat nicioadata in tara...e adus din italia...tipul spune ca are si carte service la ea....

Ambele (cel putin din poze si ce jura ei....) sunt impecabile......ambele stock...fara modificari

Pareri va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat...dupa 5 ani in care am visat decat ...din lipsa de bani ca student si toate cele...a venit vremea...imi cumpar motor. Acum salariat fiind, am hotarat...il iau si pace...in plina criza...

Am cautat m-am interesat...a trebui sa ma conving pe mine ca desi o sa fiu pe 2 roti nu am sa patesc nimic.....in viitor in mod sigur am sa dorm cu ea in parcare pt ca a mei nu vor fii incantati de idee..dar asta e...pentru arta sacrificii....

Citind forumul am ajuns la urmatoarea concluzie: Honda sua Yamaha

aparent treaba simpla....

prolema: Marius....are 1.89 vreo 77kg....

dilema.....ce aleg...

pica varianta shadaow 600...ramane un shadow 400 (modelul pentru japonia....american classic edition...) din 98 vreo 18 0000 km....2100 euro

sau.....un dragstar vxs650 din 1998 cu vore 18000 km.....la vreo 2900 euro....acum parerile voastre....ce ziceti...care merita si de ce.....Sunt potrivite de mine.....

de mentionat ca dragastarul nu a fost inmatriculat nicioadata in tara...e adus din italia...tipul spune ca are si carte service la ea....

Ambele (cel putin din poze si ce jura ei....) sunt impecabile......ambele stock...fara modificari

Pareri va rog

De ce o picat Shadow-ul de 600?

Esti ditai omu, ai nevoie de un motor MARE.

Shadow-ul de 400 e mic, motor mic, putere micuta, piese SCUMPE si greu de gasit , ACCESORII la fel.

Yamaha de 650 personal nu imi place pentru ca are racire pe AER, si se incalzeste ca dracu vara de-ti fierb oole la semafor.

Deci YAMAHA.

Eu visez la YAMAHA MIDNIGHT STAR 1300 XVS...-ALA DA MOTOR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat...dupa 5 ani in care am visat decat ...din lipsa de bani ca student si toate cele...a venit vremea...imi cumpar motor. Acum salariat fiind, am hotarat...il iau si pace...in plina criza...

Am cautat m-am interesat...a trebui sa ma conving pe mine ca desi o sa fiu pe 2 roti nu am sa patesc nimic.....in viitor in mod sigur am sa dorm cu ea in parcare pt ca a mei nu vor fii incantati de idee..dar asta e...pentru arta sacrificii....

Citind forumul am ajuns la urmatoarea concluzie: Honda sua Yamaha

aparent treaba simpla....

prolema: Marius....are 1.89 vreo 77kg....

dilema.....ce aleg...

pica varianta shadaow 600...ramane un shadow 400 (modelul pentru japonia....american classic edition...) din 98 vreo 18 0000 km....2100 euro

sau.....un dragstar vxs650 din 1998 cu vore 18000 km.....la vreo 2900 euro....acum parerile voastre....ce ziceti...care merita si de ce.....Sunt potrivite de mine.....

de mentionat ca dragastarul nu a fost inmatriculat nicioadata in tara...e adus din italia...tipul spune ca are si carte service la ea....

Ambele (cel putin din poze si ce jura ei....) sunt impecabile......ambele stock...fara modificari

Pareri va rog

 

dragstaru de 650 e cea mai buna alegere.....motor bun,fiabil,cardan,estetic arata f bine,se poate modifica frumos.....ca se incalzeste nu e f mare problema.si al meu e tot cu racire pe aer si nu am nici o problema.succes la alegere.

 

M-am hotarat...dupa 5 ani in care am visat decat ...din lipsa de bani ca student si toate cele...a venit vremea...imi cumpar motor. Acum salariat fiind, am hotarat...il iau si pace...in plina criza...

Am cautat m-am interesat...a trebui sa ma conving pe mine ca desi o sa fiu pe 2 roti nu am sa patesc nimic.....in viitor in mod sigur am sa dorm cu ea in parcare pt ca a mei nu vor fii incantati de idee..dar asta e...pentru arta sacrificii....

Citind forumul am ajuns la urmatoarea concluzie: Honda sua Yamaha

aparent treaba simpla....

prolema: Marius....are 1.89 vreo 77kg....

dilema.....ce aleg...

pica varianta shadaow 600...ramane un shadow 400 (modelul pentru japonia....american classic edition...) din 98 vreo 18 0000 km....2100 euro

sau.....un dragstar vxs650 din 1998 cu vore 18000 km.....la vreo 2900 euro....acum parerile voastre....ce ziceti...care merita si de ce.....Sunt potrivite de mine.....

de mentionat ca dragastarul nu a fost inmatriculat nicioadata in tara...e adus din italia...tipul spune ca are si carte service la ea....

Ambele (cel putin din poze si ce jura ei....) sunt impecabile......ambele stock...fara modificari

Pareri va rog

 

dragstaru de 650 e cea mai buna alegere.....motor bun,fiabil,cardan,estetic arata f bine,se poate modifica frumos.....ca se incalzeste nu e f mare problema.si al meu e tot cu racire pe aer si nu am nici o problema.succes la alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand sissy bar cu suport bagaj pentru Yamaha, gama Star.Este nou nout,in ambalaj nedesfacut, adus din State, intre timp mi-am vandut motorul, pe cel actual nu se potriveste.

Pret 150 Eur.

 

Tel 0742005161

Tg.Mures

post-3526-1234301116_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa raspund la primul post...shadow de 600 e al dracului de mic.....

Pentru restul. Acum si eu tot catre dragstar inclin. Momentan citesc manuale....chestii de astea...incerc sa aflu ce tre sa verific pe la el cand merg sa il vad.Din experienta voastra...care sunt cele mai dese probleme ale lor? La ce surprize sa ma astept...neplacute vorbind! Cat de greu e sa o duci prin oras (sunt incepator...nici A ul nu il am inca....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Cat de greu e sa o duci prin oras (sunt incepator...nici A ul nu il am inca....)

Ai fost la sala sa tragi de fiare?

 

Si eu iti recomand starul, daca ai experienta pe vapoare il joci pe degete. Dar ca incepator ... nu stiu, e ca si cum ai incerca sa calaresti un taur. O sa simta pe tine lipsa de experienta, se va opune si va lupta cu tine. S-ar putea sa si dea cu tine de pamant la inceput. Dar cu rabdare si perseverenta vei reusi sa-l imblanzesti. Ghidonul va deveni o prelungire a bratelor si o sa ai impresia ca stie pe unde vrei s-o iei.

 

Succes, si pana nu-l poti stapani ca lumea, nu iesi in trafic greu cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragstar 650 e o motocicleta foarte buna, mai ales daca esti incepator.

foarte manevrabila, foarte stabila si cu performante mai mult decat bune pentru o motocicleta din clasa ei.

 

eu am facut anul trecut cu a mea vre-0 10.000 de kilometri fara sa am nici cea mai mica problema. am mers cu ea si cu 160km/h dar asta mai mult sa vad ce poate. in mod normal merg cam la 120-130. la drum intins, fara bagaje mi-a consumat in jur de 3,5-3,8 litri/100km.

 

in oras se incalzeste motorul dar nu e asa problema. mai mult ti se incinge capul oricum.

este foarte confortabila si nu te doare nimic chiar dupa mai multe ore in sa. amortizoarele sunt ok, garda la sol destul de joasa asa ca nu prea merge off-road. franele sunt ok si ele, eu reusind intotdeauna pana acum sa ma opresc in siguranta indiferent de situatie (la asta ajuta foarte mult si mersul preventiv).

 

cam asta despre motocicleta

 

 

eu as fi mai mult decat precaut cu motoarele aduse din Italia. Italienii nu prea au grija de motociclete si sunt si multi tepari. nu doar pretul conteaza. o motocicleta ca asta, daca e bine intretinuta, poti sa o tii toata viata pentru ca e foarte robusta. daca nu ai grija de ea, normal ca se hodorogeste.

 

la inaltimea ta cred ca ti s-ar potrivi de minune un suzuki 800 volusia pentru ca e mai voluminos.

 

Ai fost la sala sa tragi de fiare?

 

Si eu iti recomand starul, daca ai experienta pe vapoare il joci pe degete. Dar ca incepator ... nu stiu, e ca si cum ai incerca sa calaresti un taur. O sa simta pe tine lipsa de experienta, se va opune si va lupta cu tine. S-ar putea sa si dea cu tine de pamant la inceput. Dar cu rabdare si perseverenta vei reusi sa-l imblanzesti. Ghidonul va deveni o prelungire a bratelor si o sa ai impresia ca stie pe unde vrei s-o iei.

 

Succes, si pana nu-l poti stapani ca lumea, nu iesi in trafic greu cu ea.

 

 

nu e chiar asa. e important sa faca scoala moto cu seriozitate si sa invete inca de la inceput sa se joace cu motocicleta. pe urma nu or sa fie probleme. cum ai zis - o joci pe degete (de fapt o joci din ghidon). eu nu am avut probleme cu manevrabilitatea. singura problema a fost cu ambreiajul. la inceput eram foarte crispat si mai opream motorul din cand in cand. am mai immuiat putin cablul de ambreiaj (era destul de sus la mine) si am cam terminat si cu asta

si nici asa vapor nu e. e o motocicleta medie. e suficient de mare incat sa arate bine si suficient de mica incat sa iti permita sa te strecori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai...sfaturi bune ...sfaturi bune. Chestia cu Italia. Eu am citit cartea tehnica si owner's manual de vrei 3 ori din scoarta in scoarta.....Am vazut despre reglaje frane acceleratie...cum verifici uzura saborti toate nebuniile. Acum...no moto italia....asta am auzit...sunt neglijenti...dar chiar asa....

daca motorul suna rotund, nu a fost cazuta,nu trage pe o parte.....merg martori de bord, instalatia electrica,,,frane ok...chestii ce pot fii verificate...ce ar putea fii in regula...Tipul spunea ca ar avea si carte service la ea.....

Din germnaia nu am mai vazut lately...dc o iau din ro....inmatriculata pe romania..nici pe aia nu pot avea cine stie ce incredere....Si inca ceva...am un ford ka (al firmei) luat din germania.... Nici ala nu a fost cine stie ce stralucire. Neamtul face revizii...dar nu ai sa il vezi surubarind la ea...sa mai puna vaselina si chestii marunte....nu stiu ce sa zic.....am si eu indoieli cu provenienta(asta pentru ca v-am auzit pe voi)...dar chiar asa negru sa fie dracul

Moto e din 98 si are putin peste 18 000 km. Pretul e de 3000 euro

Motocicletele sunt importante din italia...de cineva(nu ii stiu numele) Are magazin in lugoj.Am vazut ca e specializat pe dragstaruri (aduce multe dintrastea...)aveti mai multe info despre el....recomandari...oameni patititi...orice sfat e bine venit

Editat de marius.roibu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si din Italia,doar daca e verificata asa cum spui,cu acte in regula.

prob e ca italienii le mai forjeaza,plus ca umbla mai mult cu ele/an....sa nu fie dat kilometrajul peste cap...

apropos de inaltimea ta,si cu comenzi avansate dragstarul e mic/scurt...ti-ar fi mai bun ceva mai mare,gen VN800....gasesti VN800 la vre-o 3500€ adusa in tara,la medias....succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 1,89, Dragstarul 650 e mic, dar poate sa-i puna comenzi avansate. Si eu l-as indruma spre Volusia sau kawa Vulcan 800 sau Honda Shadow 750.

Merge si Honda Shadow de 600 dar cu comenzi avansate si ghidon schimbat.garantat din experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge si Honda Shadow de 600 dar cu comenzi avansate si ghidon schimbat.garantat din experienta

800 e deja prea mult..ma sperie ideea ca plec direct de la 800...exclus

 

cat despre kilometraj...ca sa il dea peste cap....nu cred...nu vad cum ar face in 10 ani 118 000 km.Dc il dadea jos si il mai da inapoi.....o chestie ca asta la sa orme?

Editat de marius.roibu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci ia un virago 250cc...e mai slabut(18cp?),numa buna pt inceput,e pe la 2000eur,si e destul de lung,daca-i pui comenzi avansate.

 

nu ziceam de 118000km,ci poate la dat inapoi de la 50.000km sau 40.000km....

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...