Sari la conținut

Postări Recomandate

Ahoi!

 

O întrebare: unde a-și găsi suport și faruri de ceață pentru Yamaha Dragstar Classic 1100 XVS A.

 

Are careva la vânzare?

 

Mulțumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Ma poate ajuta cineva dintre voi cu schema cu dimensiuni pentru crashbar-ul unui Dragstar 650?

Vreau sa-mi fac unul si, din pacate, am motocicleta in alt judet si nu imi pot lua singur cotele.

 

De asemenea, aveti idee unde gasesc un claxon original din dezmembrari? 

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Salut ! Sunt pentru prima oara pe forum,proaspat posesor de Dragstar 1100 si tare mandru de el !

Are cineva floorpads pentru pasager pentru Dragstar 1100?

Asta e mandria mea !

 

WhatsApp Image 2022-08-06 at 13.24.51 (4).jpeg

WhatsApp Image 2022-08-06 at 13.24.51 (3).jpeg

WhatsApp Image 2022-08-06 at 13.24.51 (2).jpeg

WhatsApp Image 2022-08-06 at 13.24.51 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-08-06 at 13.24.51.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sunt proaspăt posesor de Yamaha drag star 1100cc și am o problemă,nu îmi mai stă la relantiul și parcă nu mai merge rotund,dar după vreo 30 de Km, după ce se încălzește, mai precizez că releul de încărcare nu îmi mai incarca cum trebuie, pe relanti am 14,5 la încărcare i-ar dacă o turez îmi scade la 12 v deci încarcă doar pe relanti,să fie din cauză că îmi consumă bateria sau alte cauze,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.09.2022 la 17:35, Vali64 a spus:

Sunt proaspăt posesor de Yamaha drag star 1100cc și am o problemă,nu îmi mai stă la relantiul și parcă nu mai merge rotund,dar după vreo 30 de Km, după ce se încălzește, mai precizez că releul de încărcare nu îmi mai incarca cum trebuie, pe relanti am 14,5 la încărcare i-ar dacă o turez îmi scade la 12 v deci încarcă doar pe relanti,să fie din cauză că îmi consumă bateria sau alte cauze,

Ahoi!

1. Verifica contactele la releu (eventual spray contacte), eventual un fir rupt de la releu,

2. Reverifica incarcarea,

3. Sub <12V o sa ai probleme cu scanteie la bujii si in concluzie motorul se va gripa si la un moment nu va mai functiona.

Recomand un mecanic/electrician, mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, IceLord a spus:

Ahoi!

1. Verifica contactele la releu (eventual spray contacte), eventual un fir rupt de la releu,

2. Reverifica incarcarea,

3. Sub <12V o sa ai probleme cu scanteie la bujii si in concluzie motorul se va gripa si la un moment nu va mai functiona.

Recomand un mecanic/electrician, mult succes!

Mulțumesc,am cumpărat un releu nou,o să-l schimb și poi vedem, motorul l-am cumpărat de la Cluj de la ser moto, așa mi l-au dat,nu știam dacă nu aprindeam farul, după ce l-am aprins am mai făcut vreo 20 km și poi am simțit că nu mai merge la relanti, și parcă aveam pierdere de scânteie, adică așa se simțea, precizez că motorul l-am luat de vreo lună, și până acum nu am mers cu iel că nu mi-au venit numerele,iar acum am văzut că așa mi l-au dat, pentru că ieu nu cred că băieții ăia nu știau ce vinde,mi sa spus că la iei se verifică și se dă la cheie,

Acum 1 minut, Vali64 a spus:

Mulțumesc,am cumpărat un releu nou,o să-l schimb și poi vedem, motorul l-am cumpărat de la Cluj de la ser moto, așa mi l-au dat,nu știam dacă nu aprindeam farul, după ce l-am aprins am mai făcut vreo 20 km și poi am simțit că nu mai merge la relanti, și parcă aveam pierdere de scânteie, adică așa se simțea, precizez că motorul l-am luat de vreo lună, și până acum nu am mers cu iel că nu mi-au venit numerele,iar acum am văzut că așa mi l-au dat, pentru că ieu nu cred că băieții ăia nu știau ce vinde,mi sa spus că la iei se verifică și se dă la cheie,

 

received_569250388284246.jpeg

La 15.05.2021 la 13:30, hajny a spus:

Buna,cum se da jos cablul de soc?merge foarte greu din cauza ca am tot spalat motocicleta cu spuma activa,parerea mea,si vreau sa il dau jos sa pun ceva spray pe el

Așa am și ieu, dacă ai rezolvat ceva spune-mi și mie, mi-e altădată îmi rămâne tras, mulțumesc 

La 15.05.2021 la 13:30, hajny a spus:

Buna,cum se da jos cablul de soc?merge foarte greu din cauza ca am tot spalat motocicleta cu spuma activa,parerea mea,si vreau sa il dau jos sa pun ceva spray pe el

Ai rezolvat ceva spune-mi și mie, mi-e altădată îmi rămâne tras mulțumesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.09.2022 la 20:11, Vali64 a spus:

Mulțumesc,am cumpărat un releu nou,o să-l schimb și poi vedem, motorul l-am cumpărat de la Cluj de la ser moto, așa mi l-au dat,nu știam dacă nu aprindeam farul, după ce l-am aprins am mai făcut vreo 20 km și poi am simțit că nu mai merge la relanti, și parcă aveam pierdere de scânteie, adică așa se simțea, precizez că motorul l-am luat de vreo lună, și până acum nu am mers cu iel că nu mi-au venit numerele,iar acum am văzut că așa mi l-au dat, pentru că ieu nu cred că băieții ăia nu știau ce vinde,mi sa spus că la iei se verifică și se dă la cheie,

 

received_569250388284246.jpeg

Așa am și ieu, dacă ai rezolvat ceva spune-mi și mie, mi-e altădată îmi rămâne tras, mulțumesc 

Ai rezolvat ceva spune-mi și mie, mi-e altădată îmi rămâne tras mulțumesc 

Am pus WD40 la intrarea cablului in manson si l-am tot miscat intre timp,acum merge foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...