Sari la conținut

Accident Ghermanesti 05.09.2014


emanuelniculescu
 Share

Postări Recomandate

R.I.P pt cei decedati.......Nu este prima nici ultima cursa ilegala. Din punctul meu de vedere o mare vina au si cei care au stat pe margine.Din pacate iar primim o pata neagra din cauza unor inconstienti care se cred zmei......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din unele comentarii de sus se poate deduce ca raportul de vinovatie pentru cei decedati care au fost spectatori, este pentru fiecare categorie : motociclistului =40% iar spectatorii 60%. Dar daca nu sunt spectatori, cursa ilegala mai are LOC ? Iar spectatorii vin ca se tine CURSA... Ce a fost inainte oul sau gaina ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păcat de motociclist, se bronzase frumos,avea lanţ dă haur, avea fălci şi burtă de om prosper şi era mare "manager la firma tatălui său",,,

 

 

 

 

 

 

 

 

:funny:

Lasa-l pe Seinfeld sa faca glume!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dedant...crezi ca provocarile sunt facute pentru spectatori sau pentru a vedea care este mai rapid? Cele mai interesante curse sunt cele cu spectatori care se 'dau' si ei la randul lor...nu cursele cu 7 masini potente si spectatori veniti cate 5 , burdusiti in cazane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dedant...crezi ca provocarile sunt facute pentru spectatori sau pentru a vedea care este mai rapid? Cele mai interesante curse sunt cele cu spectatori care se 'dau' si ei la randul lor...nu cursele cu 7 masini potente si spectatori veniti cate 5 , burdusiti in cazane.

Cred ca ai dat definitia curselor ilegale(romanesti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uiat de banii care sunt pusi pe masa la cursele ilegale...sau poate nu stiai miza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai participat vreodata la una platita? Marea majoritate sunt pentru distractie sau pentru a demonstra ca un 'tuner/mecanic' este mai bun decat celalalt...cand e vorba de bani...se cam da lumea la fund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca nu sunt spectatori, cursa ilegala mai are LOC ?

Acum ceva timp ('95-'98) se tineau curse d-astea in Bucuresti pe Theodor Pallady, auto si moto. au fost destui care si-au rupt toroapele p-acolo. Si totul de dragul curselor, nu pentru spectatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai participat vreodata la una platita? Marea majoritate sunt pentru distractie sau pentru a demonstra ca un 'tuner/mecanic' este mai bun decat celalalt...cand e vorba de bani...se cam da lumea la fund.

Stiu faza cand la o cursa unul si-a adunat 5 prieteni cu masini si acele pline cu toate fâțele din fata blocului...lasa faza ca si spectatorii, sunt bike-ri care vin ce sa vada??.....cine stie cu ce se mananca un motor nu vine sa vada motoare turate si viteza, ori incerca pista ori nu vine..Serios, nu am vazut ce zici tu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma vina e a celor care n-au avut alta treaba si s-au apucat sa construiasca motociclete.

De fapt chiar asa e :) Trebuia sa faca circuit inainte de mobre, iar drumul public sa fie exclusiv destinat transportului in comun :)

On topic, 99.9999% dintre noi, cei care ne dam pe doua roti ne-am cautat-o cel putin o data pe strada.

Iar cei cu experienta stiu ca diferenta intre near miss si fatal este foaaaarte subtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alte detalii :

 

 

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/alte-doua-familii-isi-plang-baietii-morti-in-accidentul-de-la-cursa-ilegala-de-motociclete-starea-ranitilor-este-critica.html

 

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/tanarul-ucis-la-o-cursa-ilegala-de-motociclete-inmormantat-intrebarea-de-pe-buzele-prietenilor-care-dintre-noi-urmeza.html

 

@

 

Trotinel :lol:

 

Te-am promovat azi un pic,daca te uiti la statistici ar trebui sa ai ceva vizionari mai ales din Germania si Italia,insa in zilele urmatoare ar trebui sa fie si din alte tari.

Cu toate astea nu ma asteptam sa "apari " si la ProTV :)))

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati ajuns sa va scuipati proprii morti,o buna parte din voi nu se pot numi motociclisti.Spuneti dracu un odihneasca=se in pace,sau mai bine ,nu spuneti nimic ,tineti-va parerile pentru voi ca nu vi le cere nimeni.

E o tragedie pentru lumea motociclismului,de data asta au murit motociclisti de ambele baricade,indiferent ca au avut parte de vina sau nu fiecare.

 

Dar voi nu stiti decat sa va bateti cu crucea-n piept ca sunteti oameni impecabili,nu ati dat niciodata gaz sau daca ati vazut pe cineva facand asta ati plecat repede din zona.

 

Motociclisti de weekend si de tastatura,si pe deasupra si infumurati si plini de mistouri.


» Post actualizat in 07 Sep 2014 19:44

Si inca ceva,sustin si apreciez ca a fost condus pe ultimul drum de sute de motociclisti,dar ce am vazut in imagini m-a dezgustat.

 

TARANILOR,moartea unui om nu este motiv de circ,sa aratati ce smecheri sunteti voi in viata cu motoarele voastre,si care va treziti sa faceti burnouturi si tambalau la o inmormantare.Acolo mai sunt si oameni care nu au treaba cu motociclismul,mai ales poate rude care sufera si care nu au nevoie de cacaturile voastre inainte sa-si bage un membru al familiei in groapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati ajuns sa va scuipati proprii morti,o buna parte din voi nu se pot numi motociclisti.Spuneti dracu un odihneasca=se in pace,sau mai bine ,nu spuneti nimic ,tineti-va parerile pentru voi ca nu vi le cere nimeni.

E o tragedie pentru lumea motociclismului,de data asta au murit motociclisti de ambele baricade,indiferent ca au avut parte de vina sau nu fiecare.

 

Dar voi nu stiti decat sa va bateti cu crucea-n piept ca sunteti oameni impecabili,nu ati dat niciodata gaz sau daca ati vazut pe cineva facand asta ati plecat repede din zona.

 

Motociclisti de weekend si de tastatura,si pe deasupra si infumurati si plini de mistouri.

» Post actualizat in 07 Sep 2014 19:44

Si inca ceva,sustin si apreciez ca a fost condus pe ultimul drum de sute de motociclisti,dar ce am vazut in imagini m-a dezgustat.

 

TARANILOR,moartea unui om nu este motiv de circ,sa aratati ce smecheri sunteti voi in viata cu motoarele voastre,si care va treziti sa faceti burnouturi si tambalau la o inmormantare.Acolo mai sunt si oameni care nu au treaba cu motociclismul,mai ales poate rude care sufera si care nu au nevoie de cacaturile voastre inainte sa-si bage un membru al familiei in groapa.

Nu ti se pare ca exagerezi...acesta este un forum pentru comentarii, nimeni nu a blamat mortii, s-au discutat cauza si impactul...tu faci mare tambalu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii atrag atentia ca pasiunea pentru motoare nu are nimic de-a face cu teribilismul, viata dusa la extrem sau nepasarea pentru cei din jur. Desi nenorocirea s-a petrecut in urma unei curse ilegale despre care vorbesc atat cei de pe forumuri, cat si bikeri cu experienta, politistii ancheteaza doar "un accident cu victime".

 

86 user(s) are reading this topic

24 members, 62 guests, 0 anonymous users

Tot timpul la accidente avem un numar triplu de useri "guest", oare de unde-si iau astia stirile?

Mai cenzurati-va si voi...

Sau macar sa se faca sectiunea asta ascunsa publicului, cum este cea de "Social si politica"... Aici poate se simte ADMIN-ul si face ceva, in loc sa faca pe comunistul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nationalistul

 

Ai dreptate,si un banal burnout poate fi riscant... :) Insa din ce se vede in reportaj poate ca wheelie-ul ala scurt la 1.17 nu-si avea rostul mai ales ca erau si ceva oameni pe acolo.

 

Cat despre tambalau...se intampla si la case mai mari,asta e spiritul :

 

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe multe canale se spune ca avea pasager, sincer nu cred ca e posibil cu pasager sa te dai pe o roata la peste 200km/h si plus de asta pasagerul la o cazatura nu ar fi avut nici o sansa

Pacat de cei de pe margine( desi daca erau prieteni cu cel in cauza sigur l-au mai vazut facand asta si trebuiau sa-l tempereze)

Cred ca e important sa luati atitudine cand vedeti ca prietenii vostri risca aiurea, cred ca asa le aratati ca le sunteti prieteni si in nici un caz sa-i incurajati sa aveti cu ce va lauda ( bai sa-l vezi pe un tovaras cum se da printre masini la peste 200 pe o roata, cat de tare e omul)... nu cred ca puteti invata de la unul ca asta..,

Rip pentru cei morti

prietene, nu te poti da cu 200 pe-o roata , peste 140 deja esti lumanare ,cu pasager nici atat, ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ deceneu...il stii pe bota? Ei bine, acum cativa ani, am trecut pe langa el, prin oras, destul de tare. Probabil ca s a simtit ofensat :))) si putin dupa aia a trecut el pe langa mine repejor, pe o roata. Si era cu una in spate. Avea probabil 140-150...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face bine la trafic....

Eu stiu ca nea Dobrescu face bani de pe urma traficului pe care il facem noi pe site + "jurnalistii" care fac trafic pentru scandalurile de aici, chiar si intre noi, dar ma gandeam ca poate il mai intereseaza si pe el putin comunitatea asta, nu numai sa manance si gura lui ceva...

 

La cat trafic e pe aici, daca ar fi o persoana, doua, trei, mai tupeiste si dedicate, s-ar schimba lucrurile mult in ceea ce priveste imaginea motociclistilor si comunitatea noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns iar sa ne accidentam intre noi legal sau ilegal..... Trista situatia prezentata, "consevarii" mor de invidie ca nu au reusit sa tina pasul cu "utilizatorii de 2 roti". Cata benzina o sa mai curga pe asfalt pana vom intelege ca strada este o jungla??? Ma repet : legal sau ilegal!!! Este problema fiecaruia dintre noi cum alege sa puna PUNCT.

Sa le fie tarana usoara!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa schimbi Beatrice, cei mai "batrini "pe forum isi aduc poate aminte de actiuni de genul facute de noi Dac Motors, si nu vrei sa sti cate ni se dadeau peste tifla de catre ""organe"" si cum se caca alti pe actiunile facute de noi impreuna cu "comunitatea,din asta cauza am decis sa nu ne mai facem de cacao-oo..

@xander :))poate era temp la ulei :)) am facut si eu asta doar de doua ori si prefer sa respir greu decat sa-mi desfund sinusurile, si nici vf-ul nu este eftin de reparat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...