Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

M as baga si eu dar sunt cateva chestii care ma fac sa ma blochez:

1 nu am pantaloni...nu utilizez decat pantaloni de strada..am decat jaca manusi casca si cizme

2 guma fata e ....pilaf, adica veche si proasta

3 nu cunosc pe nimeni

As veni

 

1 iti trebuie neaparat ( si ) pantaloni de piele

 

2 la 30-50 euro cu tot cu montaj iti pui un slick foarte bun

 

3 asta e cel mai mic bai, vi/stai cu noi

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fara echipament full nu ai voie, guma fata = cazatura(daca incerci sa mergi tare). Vei cunoaste o gramada de oameni, toti ok.

Ai timp sa-ti cumperi o guma SH ok, cu o suma decenta.


» Post actualizat in 16 Oct 2014 11:50

Uite cum gandesc mintile luminate la fel, si mai si scriu in acelasi timp :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 nu am pantaloni si nu am bani sa imi cumpar....decat cineva binevoitor care sa imi dea cu imprumut... Tocmai aici cred ca nu reusesc sa rezolv

2 vreau sa imi iau guma noua penteu fata sa merg si pe strada ...dar ma gandeam la anul , nu are rost sa il iau nou acum pentru 2 3 iesiri si sa stea peate iarna...poate sunt nebun

3 s a rezolvat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M as baga si eu dar sunt cateva chestii care ma fac sa ma blochez:

1 nu am pantaloni...nu utilizez decat pantaloni de strada..am decat jaca manusi casca si cizme

2 guma fata e ....pilaf, adica veche si proasta

3 nu cunosc pe nimeni

As veni

In prima faza vii sa te uiti, observi. A doua oara daca vii, o sa stii cam cum sta treaba. Una e sa asculti sfaturi si alta e sa vezi live realitatea la fata locului.

» Post actualizat in 16 Oct 2014 11:52

Toata iarna ai timp sa-ti iei un costum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot sunteti la capitolul combinezon, tot din aceeasi cauza nu am venit nici eu sapt treacuta la trackday. problema e ca la mine e mai dificl pentru ca sunt mai diform (1.70 si 84 de kg)...la geaca marimea 52 e ok, dar la pantaloni ca sa ma incapa imi trebuie 54 (sunt mai pulpanos), dar aia imi sunt prea lungi. de unde as putea sa incep cautarile? sau ce firme, ca banuiesc ca nu toate sunt identice la marimi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea jagi....

Daca iau un costum si merg la trackdays si nu ma atrage treaba? Ce fac? Il imbrac in oras? Sau la o iesire pe langa bucale? Prefer sa fiu mai lejer.

Ideal ar fi sa gasesc cu imprumut ori acolo ori in alta parte . O guma cu imprumut si platesc schimbatul.

Vreau sa vin dar vreau sa intru si pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu, te duci la magazin si probezi.

 

Ideal ar fi ca ambele piese sa fie de la aceiasi firma, sa aiba acelasi tip de fermoar, sa se poata inchide la mijloc. Chiar daca nu gasesti de la aceiasi firma iar fermoarul nu se pupa, poti merge la croitor sa-ti puna alt fermoar.

 

Daca pantalonul e mai lung, la fel, mergi cu el la croitor si ti-l face pe masura.

 

p.s. Inca ceva, sunt firme/magazine la care poti comanda direct la fabrica pe masura ta.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea proasta e ca stam destul de prost cu magazinele, iar spre exemplu am probat un vanucc,i la geaca imi venea 52 si la pantalon 54, numai ca sliderul imi venea undeva pe la jumatatea tibiei...iar croitori care sa faca combinezoane nu cunosc, si banuiesc ca nu orice croitor poate sa modifice pielea aia tare de la combinezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lexy mai jos ai parerea mea

daca nu ai gume bune(cat de cat decente) nici sa nu te gandesti sa te dai,risti TOTUL pentru nimic mai ales dupa ce ai bagat o caruta de bani in "minunata aprilie"

1.cel mai nasol lucru : nu te distrezi !

2.mergi cu morcovu` risti sa pici, urmatoarea intrebare este : pentru ce?? !

3.nu o sa intelegi nimic!


» Post actualizat in 16 Oct 2014 12:21

in situatia ta dupa parerea mea gumele sunt cele mai importante !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..iar croitori care sa faca combinezoane nu cunosc, si banuiesc ca nu orice croitor poate sa modifice pielea aia tare de la combinezon.

 

Intra pe google, cauta ateliere de croitorie si explica-le ceea ce vrei sa faci, intreaba-i cit costa, cit dureaza, etc.

 

De lucrat in piele, sigur o fac ca nu e nimic asa complicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am propus ca in aceasta iarna sa o rezolv cu echipamentul, daca aveti ceva recomandari sunt interesat.


» Post actualizat in 16 Oct 2014 12:29

era baiatu ala din braila parca...motofashion, ii trimiti dimensiunile si te rezolva

m-am uitat si am vazut ca el poate face la comanda. ms de sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lexy mai jos ai parerea meadaca nu ai gume bune(cat de cat decente) nici sa nu te gandesti sa te dai,risti TOTUL pentru nimic mai ales dupa ce ai bagat o caruta de bani in "minunata aprilie"1.cel mai nasol lucru : nu te distrezi !2.mergi cu morcovu` risti sa pici, urmatoarea intrebare este : pentru ce?? !3.nu o sa intelegi nimic!» Post actualizat in 16 Oct 2014 12:21in situatia ta dupa parerea mea gumele sunt cele mai importante !!!

Pe spate am ceva ok...stie jagi, pe fata buba caca...contiatack 2008 , cu toate ca merg cu el de 1 an si ceva si nu merg batraneste, si chiar daca merg ca o baba pe pista tot vreau sa merg....nu am cu ce sa ma imbrac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe spate am ceva ok...stie jagi, pe fata buba caca...contiatack 2008 , cu toate ca merg cu el de 1 an si ceva si nu merg batraneste, si chiar daca merg ca o baba pe pista tot vreau sa merg....nu am cu ce sa ma imbrac

o pereche de pantaloni cu imprumut iti pot da eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 1.87 si 105 kg...crezi ca imi vin? Si am voie cu geaca diferita de pantalon? Am voie sa intru doar de 2 ori.sau trebuie sa iau o zi

 

Geaca trebuie sa se inchida cu pantalonul.

 

Nu stiu sa-ti raspund daca se poate intra/sesiune. Pentru asta trebuie contactat si intrebat Ionut Mistode.

 

In anuntul de pe Facebook nu scrie nimic despre asta.

 

Track days - scoala de pilotaj Ionut Mistode, 22 octombrie 2014, Motorpark.

taxa de participare track days 60 euro. 40 locuri disponibile.

Scolarizare cu maxim 4 piloti/zi. Scoala include, curs teoretic de 60 minute, inregistrare video a sesiunilor, corectarea greselilor, setarea suspensiei, tips&tricks.

taxa de scolarizare este de 140 euro pentru incepatori si de 190 euro pentru motociclisti cu experienta pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geaca trebuie sa se inchida cu pantalonul.

 

Nu stiu sa-ti raspund daca se poate intra/sesiune. Pentru asta trebuie contactat si intrebat Ionut Mistode.

 

In anuntul de pe Facebook nu scrie nimic despre asta.

e 20e sesiunea sau 70e ziua!

mi-a zis prietena/sotia lui ionut mistode!

Editat de Eusebiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...