Sari la conținut

Motociclisti pasionati de Airsoft


Nocturnus85
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 19 minute, pinnochio a spus:

Nevasta mi-a ascuns pușca😪😪😪Să iau alta?🤣

Normal...ia-ti o ukrainianca, cauta ca sunt unele tinere si obisnuite cu armele...nu-ti vor interzice sa detii pusca!🤣

L.E.- Poate gasesti vreuna cu Kalashnikov ak 47 la purtator, cu munitia aferenta...si scapi de orice grija!:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, pinnochio a spus:

Mă gândeam la pușcă...

Pusca n-are vina, nu se poate opune, nu face nazuri...deci nu trebuie sa-ti iei alta!

Pe cand...😋

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, ivan pedala a spus:

.... Nu esti deloc atent!🤭

scuze Ivane, nu o sa se mai intample, promit!!

 

 

Acum 16 ore, Clit Eastwood Jr. a spus:

Cam asa trage Novritschul cu arc de 5 jouli, 

 

l-ai vinde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, apriliacluj a spus:

scuze Ivane, nu o sa se mai intample, promit!!...

Esti iertat, fiule!👍

 

 

On topic: am vazut pe oleics.ro niste rapandule de pistoale care zice-se ca au vreo 20 Jouli puterea...oare e doar reclama sau is reale afirmatiile vanzatorilor?🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, ivan pedala a spus:

 

On topic: am vazut pe oleics.ro niste rapandule de pistoale care zice-se ca au vreo 20 Jouli puterea...oare e doar reclama sau is reale afirmatiile vanzatorilor?🤔

ca si cu masinile de duminica la biserica si piata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno, ma astept la asa ceva...d-aia am intrebat!

Culmea este ca si pe cutiile de fabrica (din poze) apare scrisa aceasta specificatie...asadar, adevarat sau nu?!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hartia suporta orice.

Sigur gasesti pe youtube filmulete in care testeaza unii destul de riguros viteza la iesirea din teava si eventual forta de impact si distanta. Cauta dupa model si te lamuresti intr-o ora doua, eventual te orientezi catre ceva ce se preteaza scopurilor tale (ca nu cred ca te apuci de airsoft acum :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, TETEA. a spus:

Hartia suporta orice.

Sigur gasesti pe youtube filmulete in care testeaza unii destul de riguros viteza la iesirea din teava si eventual forta de impact si distanta. Cauta dupa model si te lamuresti intr-o ora doua, eventual te orientezi catre ceva ce se preteaza scopurilor tale (ca nu cred ca te apuci de airsoft acum :D )

Stiu ca pe hartie scrie ceva si in cutie gasesti maimuta...doar intrebam, ca mi s-a parut totusi ceva iesit din comun, comparativ cu astea de la iemag, spre exemplu! 

Si...nu ma apuc de airsoft...prefer arme reale, trag foarte bine (am facut armata cat pentru doi, adica peste un an juma') si acum am in dotare (de fapt am avut mereu!) prastii cu bile care penetreaza si tabla de pe o masina! Recomand pentru pasarile rapitoare, animale agresive care te ataca...si nici nu-ti trebuie docomente ca sa detii asa ceva! Am in plan sa-mi fac si-un arc cu sageti pentru divertisment, am o pasiune din copilarie pentru tras in tinte miscatoare!🤭😋

Ah...si nu-s consumator de youtube, sunt infipt bine in realitate...🎯

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, ivan pedala a spus:

Am in plan sa-mi fac si-un arc cu sageti pentru divertisment, am o pasiune din copilarie pentru tras in tinte miscatoare!🤭😋

 

Vezi ca sunt mesteri autohtoni care fac arcuri traditionale destul de bune. Cu siguranta mai bune decat ti-ar iesi tie la prima incercare (no offence!).

Cu prastia ma mai joc si eu, chiar si cu o sarbacana de la Cold Steel.

Have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred, nu contest ca sunt fabricanti buni si care (ca in orice alta activitate, de altfel) fac lucru mult mai bun decat ce mi-ar rezulta mie, un amator...dar prefer lucrul facut de mine, imi ocupa timpul productiv, ma multumeste atat financiar cat si sufleteste si imi pot personaliza asa cum imi doresc arma de dixtractie! Probabil sagetile o sa le cumpar, sunt consumabile si am vazut unele destul de bune si la pret accesibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ivan pedala a spus:

...dar prefer lucrul facut de mine, imi ocupa timpul productiv, ma multumeste atat financiar cat si sufleteste si imi pot personaliza asa cum imi doresc arma de dixtractie

 

👍 Reteta perfecta pentru happyness!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi oameni buni, tot cochetând cu navigația cu vele și intrând în contact cu mai mulți skipper-i/instructori normal că primesc tot felul de mail-uri de la ei. Azi era unul în inbox "cum să devii skipper în x zile". Bineînțeles că eu am citit la prima vedere "cum să devii sniper" și mă gândeam că m-a găjbit goagăl... 🙊

Acum 18 minute, TETEA. a spus:

 

Vezi ca sunt mesteri autohtoni care fac arcuri traditionale destul de bune. Cu siguranta mai bune decat ti-ar iesi tie la prima incercare (no offence!).

Cu prastia ma mai joc si eu, chiar si cu o sarbacana de la Cold Steel.

Have fun!

O arbaletă mi se pare mișto, doar că aia intră la arme letale și e broblem legal din câte știu... 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, arbaleta intra la categoria armelor supuse autorizarii...deci fara sisteme letale, chiar daca uneori si un arc bun poate face ravagii...dar macar ala nu-i supus autorizarii (urasc hartiile inutile din partea statului, urasc limitele impuse arbitrar si fara noima!).👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altă drăcovenie...confortabil în mână,încărcare manuală.Destul de precis,la 15 m....  TT-ul din armată,nu nimereai elefantu,de la 5 m.Asta dacă aveai noroc să plece glonțu🤣🤣🤣

20220308_170639.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, pinnochio a spus:

Altă drăcovenie...confortabil în mână,încărcare manuală.Destul de precis,la 15 m....  TT-ul din armată,nu nimereai elefantu,de la 5 m.Asta dacă aveai noroc să plece glonțu🤣🤣🤣

20220308_170639.jpg

TT-ul? Ma mir. Poate Macarov

Chiar acum, shashka a spus:

TT-ul? Ma mir. Poate Macarov

Makarov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pistol TT se numea.Era parte din armament tanchist.Era AK 47 cu pat rabatabil,și gluma de pistol TT.Nu mai stiu exact...parcă 7 cartuse în încărcător.Dacă la tragere plecau 5,erai norocos.Mai bine dai cu el în cap dușmanului,e mai sigur🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pinnochio a spus:

Altă drăcovenie...confortabil în mână,încărcare manuală.Destul de precis,la 15 m....  TT-ul din armată,nu nimereai elefantu,de la 5 m.Asta dacă aveai noroc să plece glonțu🤣🤣🤣

20220308_170639.jpg

Ăsta e mecanic, cu arc? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...