Sari la conținut

Motociclisti pasionati de Airsoft


Nocturnus85
 Share

Postări Recomandate

Hehehe,ca sa vezi sunt si pasionati de airsoft pe aici,foarte bine bravo bravo.Multi zic ca ne jucam de-a soldatelul, ahhh da si ce bine e.

Micul meu arsenal

Colt A1911 full metal green gas

Colt M4 cu multe sine ris produs de CYMA full metal aeg

Dan Wesson de 8 inchi pe CO2 dar nu am ce cauta cu el la foc deoarece e foarte puternic si incalc regulamentul

Vesta tactica uniforme si multe bile

Ca si o urmatoare achizitie ma gandesc la

Colt A1911 de data asta pe CO2

un sniper L96 sau Dragnov sunt inca indecis ca imi plac amandoua

si un MP5 e foarte bun pentru CQB

Ca si magazine online din tara vaq recomand

www.airsoftieftin.ro

www.airsoft-cluj.ro/

Au preturi si produse bune.


» Post actualizat in 19 Feb 2015 19:00

Da... chestia aia care se misca... se cheama recul.

Ai tras cu airsoft cu recul? Nimeni nu a zis ca e "real". E doar mai misto :)
Am tras cu arme reale si stiu care e diferenta. Dar intre 0 recul si "ceva ce se misca acolo" am ajuns la concluzia ca e mai misto cu "recul".

O arma de airsoft nu o sa aiba nicidata recul ca o arma adevarata,dar e doarte tare senzatia la armele care au blow back

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hehehe,ca sa vezi sunt si pasionati de airsoft pe aici,foarte bine bravo bravo.Multi zic ca ne jucam de-a soldatelul, ahhh da si ce bine e.

Micul meu arsenal

Colt A1911 full metal green gas

Colt M4 cu multe sine ris produs de CYMA full metal aeg

Dan Wesson de 8 inchi pe CO2 dar nu am ce cauta cu el la foc deoarece e foarte puternic si incalc regulamentul

Vesta tactica uniforme si multe bile

Ca si o urmatoare achizitie ma gandesc la

Colt A1911 de data asta pe CO2

un sniper L96 sau Dragnov sunt inca indecis ca imi plac amandoua

si un MP5 e foarte bun pentru CQB

Ca si magazine online din tara vaq recomand

www.airsoftieftin.ro

www.airsoft-cluj.ro/

Au preturi si produse bune.

» Post actualizat in 19 Feb 2015 19:00

O arma de airsoft nu o sa aiba nicidata recul ca o arma adevarata,dar e doarte tare senzatia la armele care au blow back

 

sal

am un colt 1911 ria cu sina caut un holster de picior

imi recomanzi ceva?

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si uitat de topicul asta! :)

 

Hai sa mai dau un review, ca intre timp mi-am luat alt pistol.

 

Walther P99 DAO

Pro: - recul destul de puternic pentru un pistol airosft
- precizie buna cu bile de 0,3g testat la distanta de pana 18 metrii
- o capsula de CO2 a tinut 9 incarcatoare, adica aprox 130 de bile
Contra: - cursa lunga a tragaciului, i-ti ia un pic pana te obisnuiesti cu el
Medium: - sunetul scos... in afara de sunetul gazului eliberat mai are un sunet metalic ca si cum ai lovi 2 tevi :) Intr-o sala suna fain, in aer liber suna mai ciudat.

Editat de dragonlord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ca tot vorbiti de recul la pistoale incercati sa trageti cu Desert Eagle AE 50 rebranduit de Cybergun pe CO2. O sa ramaneti impresionati. Ala a fost prima mea replica de airsoft si l-as fi pastrat o viata daca nu era greu ca un blovan si mare ca o vaca.

Acum detin un berreta m9 si sunt extrem de multumit.

Pe langa asta mai am vreo 8 sau 9 replici si nu cred ca ma opresc din a achizitiona chiar daca la jocuri ajung mai rar spre deloc.

E un hobby frumos pt cei pasionati de arme si tehnica militara.

Pacat ca reglementarile din Romania nu permit posesia de arme cu glont automate. Acum in loc de replicile de airsoft aveam vreo 4 automate pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

walther p99 dao - super jucarie dar se pare ca nu prea pot juca cu el. Majoritatea spun ca e prea puternic si nu te primesc cu el la joc. Altii au acceptat si a fost ok, nu au fost probleme. Unii or fi mai pussyes :) Nu as vrea sa il dau si sa iau altul mai slab ca ar fi pacat de feeling dar... s-ar putea sa trebuiasca sa ramana la categoria tir.

M4 full metal AEG - face treaba.

Daca stiti locatii de CQB in Bucuresti nu pe la Dalga si fara figuri si orgolii de pustani, ne vedem la cate un meci cand se poate.

 

Numai bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

walther p99 dao - super jucarie dar se pare ca nu prea pot juca cu el. Majoritatea spun ca e prea puternic si nu te primesc cu el la joc. Altii au acceptat si a fost ok, nu au fost probleme. Unii or fi mai pussyes :)

 

nu e vorba de pussy sau nu....dar in CQB dai de unu cu DAO care se sperie cand iesi de dupa colt si-ti fwte una in mecla de la 2 m, de te lasa fara dinti.

 

Asa ca: ori se joaca cu masti, ori e interzis, mai ales la CQB

 

Teren misto in Buc a ramas Chimopar, care am auzit ca s-a curatat si de nemuritori si de nimeritori... restul sunt mai departe

https://www.facebook.com/AirsoftChimopar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia cu P99, poate ne intalnim odata intre noi sa ne impuscam. ramanem echipati cum ne dam jos de pe mobre :)

 

daca e cu echipament de moto, ma inscriu si eu :))))

 

pot sa vin cu prastie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu P99 DAO ma bag si eu. Bile am doar de 0.4.

 

Si daca nu ma descurc vin si cu sarbacana 625 de la Cold Steel cu care va gauresc garantat orice piesa de echipament :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi futere sa mergi la game cu motoru si cu M4 spate cand treci prin oras sa te vada toti si sa sune la Politie ca un maniac umbla prin oras cu pusca in spate

 

Am fost odata la un joc la care unul a aparut pe motor si cu Kalashu pe spate :))) Dar cum uniforma semana cu cel de jandarm babele cu infarct au presupus ca e doar un mascat care mere la lucru cu motoru :)))

» Post actualizat in 12 Mar 2015 04:28

am si eu o intrebare....

ce sa-mi cumpar p99dao sau p99pps?

sau ce alt pistol are viteza bilei de peste 150m/s si functioneaza cu bile de peste 25 grame?

mersi

 

Pai nu prea ai multe din care sa alegi... ori P99 ori Dan Wessonu de 8" (da asta nu are recul) ... poate mai sunt da eu nu am gasit altu si am cautat strict pentru tras la tinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine draq alearga echipat in halul ala :)

nu a zis nimeni nimic de alergat. stam pe scaune unii in fata celorlati la vreo 30 de m si tragem. eventula intre timp facem un gratar.

Bile am doar de 0.4.

cum trage cu alea?

Si daca nu ma descurc vin si cu sarbacana 625 de la Cold Steel cu care va gauresc garantat orice piesa de echipament :D

ce-i aia?

Ar fi futere sa mergi la game cu motoru si cu M4 spate cand treci prin oras sa te vada toti si sa sune la Politie

pai vezi ca astea ai voie sa le detii, dar nu ai voie cu ele in public, tocmai ca-s replici 1:1 cu alea reale. la americani le-au pus un inel rosu in capatul tevii sa stie toata lumea ca-s jucarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi futere sa mergi la game cu motoru si cu M4 spate cand treci prin oras sa te vada toti si sa sune la Politie ca un maniac umbla prin oras cu pusca in spate

si tu sa plimbi o bucata de plastic/zamac in spate.....COOL rau de tot!!!!!

au mai vrut politistii indieni sa i de amenda unuia care vorbea" la un mobil din lemn....

plina lumea de COOLeri'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu caz cu catuse la maini pentru un pistol airsoft , dupa vreo 20 de minute de lamuriri si-au dat seama fraierii ce au facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...