Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Acum 10 minute, ioio_viola a spus:

dar amandoi dupa accidentari nu au mai revenit la forma dinainte. 

si bez a fost accidentat?

martin stiu ca a fost naspa dar clar si-a revenit bine_de_tot

 

si basti a fost si inca nu si-a rev. dar de Bez nu stiu nimic, parca ceva incident la "ferma"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, ioio_viola a spus:

Ducati a ales MM93 si pentru asta a pierdut 3 piloti bunicei al caror feedback conta si parese o echipa de client de-a casei. Abia astept sa vedem la anul daca a fost un pariu castigator sau nu.

Daca nu-l alegeau pe Mm, cei 3 piloti ar fi ramas in acel loc a lui MM? 🤣🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, danypop a spus:

N-a castigat vreo cursa, dar a semnat cu factory. Baiatu' promite, sper s-o suga!:friends:

 

Eu nu stiu cum puteti accepta ca MMizerie sa mearga pe un Ducati, in conditiile in care motocicleta aia a fost creeata sa-l bata.:moron:

Dar la asta se ajunge cat timp vezi cursele pentru sponsorii lipiti pe carene si ca TV ul este 8k✌️

 

La 25.06.2024 la 14:06, ioio_viola a spus:

Da, JM89, EB23 si Bez. daca primul a demonstrat ca se poate lupta la compionat, ceilalti doi au aratat ca pot castiga curse. mai ramane ca cei 2 sa faca pasul spre constanta. o perioada au aratat ca pot fi constant in fata, dar amandoi dupa accidentari nu au mai revenit la forma dinainte. 

 

Aprilia va fi viitoarea campioana la constructori, asta pentru ca aia de la KTM pare ca s-au blocat in dezvoltare. 🏆

De notat ca ambii constructori au luat doar piloti smecheri si foarte smecheri:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 minutes ago, damager said:

saracu Mor, cat s-a chinuit sa scape de yamaha, a ajuns acuma pe o yamaha de client😔

 

Slabe șanse să rămână acolo. Îl văd la VR46. De văzut ce se întâmplă cu DiGiannantonio. Nu este viitor campion, dar merge mai bine decât Bezzecchi anul ăsta.

 

23 minutes ago, danypop said:

Cred ca are ceva clauze in contract in caz ca Pramac paraseste ducati, sa poata rezilia contractul. Posibil sa-l vedem la Rossi in echipa alături de Fermin

 

Nu cred că are contract și pe 2025.

 

A apărut știrea pe motorsport.com. E cam oficial. Se pare că Yamaha le-a oferit ce le oferă și Ducati (prototipuri factory-spec la preț redus și plata salariilor piloților) și o înțelegere pe termen mai lung (2026+). Contractul cu Ducati ar fi fost doar pe 2 ani.

 

S-ar putea să-l vedem pe Razgatlıoğlu la Pramac la anul.

 

Álex Márquez a semnat prelungire cu Gresini pentru 2025.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, PzKpfW a spus:

 

Slabe șanse să rămână acolo. Îl văd la VR46. De văzut ce se întâmplă cu DiGiannantonio. Nu este viitor campion, dar merge mai bine decât Bezzecchi anul ăsta.

 

 

Nu cred că are contract și pe 2025.

 

A apărut știrea pe motorsport.com. E cam oficial. Se pare că Yamaha le-a oferit ce le oferă și Ducati (prototipuri factory-spec la preț redus și plata salariilor piloților) și o înțelegere pe termen mai lung (2026+). Contractul cu Ducati ar fi fost doar pe 2 ani.

 

S-ar putea să-l vedem pe Razgatlıoğlu la Pramac la anul.

 

Álex Márquez a semnat prelungire cu Gresini pentru 2025.


vine in Romania in iulie. O sa-l intreb:)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 6/27/2024 at 2:19 PM, PzKpfW said:

Se pare că Yamaha le-a oferit ce le oferă și Ducati (prototipuri factory-spec la preț redus și plata salariilor piloților) și o înțelegere pe termen mai lung (2026+). Contractul cu Ducati ar fi fost doar pe 2 ani.

 

Update: este oficial și pentru 7 (șapte!) ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, danypop a spus:

Dacă asa o fi (ca mm se mulțimea cu moto la zi la Gresini) știind ca pramac vb cu Yamaha.. Idioți ducati ca nu au reușit sa l tina și pe JM.

 

Știu, o fi complicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...