Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

5 hours ago, danypop said:

La faza cu MM, Aprilia, Viniales si Fernandez

 

Total de acord cu ceea ce a scris. Viñales nu merge atât de bine pe cât ar trebui, iar Raúl Fernández este o dezamăgire totală: este pe locul 20 în clasament, cu un singur pilot permanent mai slab clasat ca el (Mir). A mers deja cu 2 constructori diferiți, nu performează deloc. Nu are ce căuta în MotoGP.

 

Aici însă nu prea rezonez:

 

Mat Oxley

Obviously denying KTM another team is the best way to keep Márquez at Honda, for next year at least, and therefore soothe the nerves of Dorna executives and Honda engineers.

 

Povestea lui Márquez cu HRC este cvasi-încheiată. Marc nu mai are 20 de ani, vrea să se bată la vârf și să câștige curse/campionate cât mai poate. Posibilitatea ca Honda să vină brusc la anul cu o motocicletă competitivă sunt minime, în cel mai bun caz va fi vorba despre câteva sezoane (dacă sunt pe drumul cel bun). Să-l țină "forțat" la Honda încă un an nu prea avantajează pe nimeni, deși asta se va întâmpla cel mai probabil.

 

2 hours ago, ENEOS said:

FB_IMG_1692950090308.jpg

 

Greu de determinat cât de bun este Quartararo în absolut. Greșește mai puțin ca Bagnaia, dar nu știu dacă este la nivelul lui Marc Márquez. Tind să cred că nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bagnaia este un pilot bun, dar a fost ținut în puf de către Ducati încă de pe vremea când era în Moto3. A și performat, ce-i drept, însă nimic spectaculos. Și greu a mai câștigat titlul ăla de anul trecut cu cea mai bună motocicletă sub el și cea mai bună echipă în spate.

 

Probabil că nu vor mai fi probleme cu "track limits" la Jerez...

 

image.thumb.png.f7f47d766b93e82ee3e473b1fff37b65.png image.thumb.png.629fd838b0b0a1b9724fad197da73845.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

image.thumb.png.d122b9307b15e2278a7182c4d380f5ef.png

 

Va trebui să le pună slider-e metalice și la umăr.

 

Bezzecchi rămâne la VR46 în 2024, probabil pe GP23. Morbidelli la Pramac alături de Martín.

 

De văzut ce se întâmplă cu locul liber lăsat de Di Giannantonio la Gresini. Arbolino și Dixon au confirmat că rămân în Moto2. Se pare că Mir este (foarte) interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

https://www.crash.net/motogp/news/1035554/1/marc-marquez-same-problems-2024-prototype-far-future-clear-soon

vesti proaste  pt fanii Honda..

oare se va decide mai usor acum MM sa schimbe tabara?

 

din aceleasi articol:

Quizzed once again on when he will announce his 2024 plans, Marquez said that “around India-Japan, I will decide.”

That appeared to contradict statements earlier in the race weekend, when Marquez said he had already decided:

“Yeah, but I don't inform, because maybe it's not clear. Sometimes you can change [your mind], no?

“I have two plans. So now I need to choose a plan, but the decision is there.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine mă surprinde că nu l-au anunțat încă pe Morbidelli la Pramac. Și bineînțeles, este în continuare liber locul la Gresini.

 

Cred că toți așteaptă după #93. Mai sunt doar 3 săptămâni până la Motegi. S-ar putea nici atunci să nu aibă o decizie 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda cred ca a angajat inca un department de HR pentru aducerea in echipa a inginerilor de la Ducati /kktm / Aprilia pentru a evita plecarea lui Marcel.

Interesant e ca si Yamaha este in aceeasi situatie cu Quacalaro. La cat de bine merg motoarele europene, nu cred ca vor semna decat cu cei care schimba anvelope😆

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si a reusit 3 puncte in 3 curse cu o mobra care atunci ii aducea ultimul titlu lui Marcel🤡

Uitasem de aceasta aventura.. cred ca si El 😆

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă refream la sezonul curent: dacă ar avea o motocicletă competitivă, s-ar bate pentru titlu și anul ăsta. În momentul de față merge probabil pe cea mai slabă motocicletă de pe grilă.

 

Márquez nu este "terminat" și cel mai probabil va mai câștiga unul sau mai multe titluri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...