Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

Putem merge sambata sus la Anina : - lacul buhui ( vreo 5km) drum foarte prost

- lacul marghitas (vreo 10km ) drum la fel de prost daca nu mai prost.

Sau pana la Morile(Eftimie Murgu) , drumul pana la Bozovici e foarte ok(pe alocuri s-au format gropi am fost saptama trecuta) iar de acolo pana la Morile e cam jalnic vreo 10km, asta daca nu a fost reparat intre timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 623
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La Margitas am ajuns acum vreo trei luni, e drum de beton, cam spart, completat cu o portiune de forestier. Merem până acolo, apoi ne întoarcem pe la Eftimie Murgu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sau pana la Morile(Eftimie Murgu) , drumul pana la Bozovici e foarte ok(pe alocuri s-au format gropi am fost saptama trecuta) iar de acolo pana la Morile e cam jalnic vreo 10km, asta daca nu a fost reparat intre timp.

Nu s-a reparat. E asfalt bun doar dupa ce iesi din sat catre cheile Rudariei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@high: Pînă la urmă cum a rămas cu tura anti-astenie?

A rămas o plimbare solo (doar eu + pasagera) pana la Resita si intoarcere pe Valiug - Slatina Timis - Caransebes...

Am invartit rotile, dar nimic special; am prins si ceva ploaie.

Vineri-sambata vroiam sa merg la Dunăre, dar cred ca aman pe weekendul viitor din cauza vremi. Duminica as iesi undeva; am facut si forestier & stuff cu CBR, dar prefer sa nu... doar daca nu e o portiune prea lunga si merita destinatia - varianta lui kawazaki cu Anina suna interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi hai să mergem sâmbătă pe traseul propus de kawa, traseu pe care sa-l prelungim până la sârbi, la Bela Crkva, unde putem să mâncăm un pește (că tot își dorește colegu' kawa), apoi Vrsat si inapoi către Tm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tm - Lugoj - Resita - Anina - Oravita - Biserica Alba - Varset - Timisoara = 330 km

 

Cu ocol prin Bozovici e da, așa cum spui.


» Post actualizat in 10 Sep 2015 12:55

Emi, Akbert, Sury, nu va bagati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminică dacă merge careva spre oriunde vin și eu dacă ma primiți singur cu pasager. Destinația spre... oriunde. Numai sa nu fie plecarea înainte de 12 ca nu reușesc sa ma trezesc la ore asa ciudate plus ca a venit și frigul un pic și numai bine se usucă mai bine străzile...

Prefer plecare ceva gen orele 14

» Post actualizat in 11 Sep 2015 11:37

Am uitat sa menționez exclus plimbare pe oraș. Doar exterior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt sef de trib sau de coloana dar e cam tarzie ora mai ales pt ziua de duminica, zic si eu , nu prea am plecat in excursii asa tarziu,

cat despre temperatura daca nu sunt sub 15 grade nu am treaba, daca e putin ud pe jos la fel, daca ploua am...

blorin daca organizati ceva suna-ma si pe mine, internet nu mai am acasa, nici geamuri......am mult praf,resturi de ziduri, scule.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as face duminica daca nu ploua o iesire scurta soft-enduro. Blorin, te combini? Ma gandesc la un drum asfalt/forestier, distanta 150km max.

Daca mai am asigurare , duminca cred ca intervin si eu in viata voastra . Trebuie sa ajung acasa sa vad si va dau de veste .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care-i ruta? Eu nu am iesit de pe asfalt pana acum, decat vreo 2-3 km de forestier, nu vreau sa incurc...

Dar m-as baga, daca vaca mea nu e nepotrivita pentru ce vreti voi sa faceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi o varianta mai lunga,continuat spre Bozovici, eventual Eftimie Murgu si cascat ochii pe la Beusnita si morile de apa. intoarecere prin Caransebes https://goo.gl/maps/mhF5t 380km

 

sau https://goo.gl/maps/vPDSi 340km Tm- Anina - Oravita - Resita -Lugoj - TM

 

ori https://goo.gl/maps/RfSIO Tm- Anina - Oravita - Timisoara prin Moravita 280 km. aici e o bucata ceva mai rea intre Oravita si moravita, dar e facubil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de doua ori pe traseele aste in ultimele trei luni.

In plus, discutiile din "backoffice" conduc la stat prin zona, ca mi-au ramas ceva trebi de finalizat, dinainte de concediu...

O tura prin jur poate fac, o ora, max doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix pe traseul 2, ala cu retur pe la Lupac, vorbeam cu un prieten sa mergem maine. Cu un mic detour catre Bigăr (15 km), ca sa zicem ca avem si un target de atins :)

Ne gandeam sa plecam tot pe la 10, de pe Sagului. Akbert, poate ne grupam, daca iti convine un ritm mai batraneste asa (croaziera pe la 90-100, eu sunt cu un GS, prietenul cu un chopper mic de 250).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...