Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

Salut,

 

Cu ce l-ai curatat?

 

A iesit squicky clean :D

 

Da' chiar ca e buna intrebarea. Si eu sunt foarte curios cu ce ai reusit asa performanta.

 

Cu ce l-ai curatat? Vrem si noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Muiat cu motorina(in care am pus 200 grame de benzina la 2 l de motorina),frecat cu periuta de dinti,clatita cu o pensula fina din nou cu motorina,iar apoi la final spalat bine cu apa si in ultima faza sters bine cu o carpa ce nu lasa scame!!!reteta home made!!!

Nici in seara asta nu am stat degeaba

post-79035-0-79689900-1490728742_thumb.jpg

post-79035-0-61004500-1490728766_thumb.jpg

post-79035-0-63050300-1490728790_thumb.jpg

post-79035-0-73999200-1490728832_thumb.jpg

Editat de andutzu_85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muiat cu motorina(in care am pus 200 grame de benzina la 2 l de motorina),frecat cu periuta de dinti,clatita cu o pensula fina din nou cu motorina,iar apoi la final spalat bine cu apa si in ultima faza sters bine cu o carpa ce nu lasa scame!!!reteta home made!!!

Nici in seara asta nu am stat degeaba

Cea mai buna zeama de spalat lantul e motorina in amestec cu benzina.Subscriu.

 

Io am schimbat zilele trecute la Aprilica filtrul de aer,bujiile,uleiul,filtrul de ulei si lichidele de frana/ambreiaj.

post-41801-0-60920100-1490793054_thumb.jpg

post-41801-0-37254700-1490793076_thumb.jpg

post-41801-0-69582900-1490793101_thumb.jpg

post-41801-0-46058200-1490793123_thumb.jpg

post-41801-0-04592200-1490793139_thumb.jpg

post-41801-0-63022800-1490793154_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smirgher 1000,polish Prevent(abraziv)si polish de luciu...si multa multa rabdare

Da intradevar,benzina nu face bine(daca dai direct cu benzina pura),dar am mentionat mai sus,am pus 200 de grame la 2 litri de motorina,am 3 ani de cand folosesc reteta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna zeama de spalat lantul e motorina in amestec cu benzina.Subscriu.

 

Io am schimbat zilele trecute la Aprilica filtrul de aer,bujiile,uleiul,filtrul de ulei si lichidele de frana/ambreiaj.

 

Cristian, ai ceva tutoriale facute sau poze la cum se schimba uleiul si filtrul de ulei, aer, consumabile in general, la aprilia mea?

 

Tre sa schimb si eu consumabilele si le-as face eu decat sa ma duc la un service...Multzam! :)

 

Bine, pot sa caut pe net, dar ma gandeam poate ai tu deja ceva facut, pozat, etc :)

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...eu nu sunt foarte mandru de ce am facut azi...asa ca nu pun poze:

- am montat voltmetru + priza USB. Nu imi lace cum am reusit sa o pozitionez....de legat, m-am legat pe firul de pozitie: am dezizolat fara sa tai firul, am legat firul de la device, am cositorit si am pus termocontractibil...... Din pacate ma incurca un pic la cheie. Acum nu mai am scuze sa pelc fara camera.

- am montat capede de ghidon noi...insa cu o mica improvizatie. Oricum, nu imi plac. Asa ca taica-meu va trebu sa imi faca unele identice cu cele originale....unul s-a desfiletat si l-am pierdut.

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...eu nu sunt foarte mandru de ce am facut azi...asa ca nu pun poze:

- am montat voltmetru + priza USB. Nu imi lace cum am reusit sa o pozitionez....de legat, m-am legat pe firul de pozitie: am dezizolat fara sa tai firul, am legat firul de la device, am cositorit si am pus termocontractibil...... Din pacate ma incurca un pic la cheie. Acum nu mai am scuze sa pelc fara camera.

- am montat capede de ghidon noi...insa cu o mica improvizatie. Oricum, nu imi plac. Asa ca taica-meu va trebu sa imi faca unele identice cu cele originale....unul s-a desfiletat si l-am pierdut.

Pune-i macar o siguranta pe fir, in mod normal se pune si un releu si se alimenteaza de la baterie. Vei avea un consum cam mare pt cablajul de pozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot pe pozitie am legat priza, cu siguranta suplimentara insa. Avand in vedere ca mobra are 2 becuri W5W pt pozitie pe care le-am inlocuit cu unele led nu-mi fac griji de consum sau incarcarea circuitului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca va fi o problema. Firele de ppzitue sunt la fel de groase ca centre pentru far. Singurul care ar putea sa fie probkrmatic ar fi comutatorul dar și aici, cred ca partea de contact ptr pozitie e la fel ca cea pentru far.

Priza a venit cu siguranta pe fir de 3A însa am dat-o jos și am pus una de 1A. Trebuie sa fie suficienta pentru camera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristian, ai ceva tutoriale facute sau poze la cum se schimba uleiul si filtrul de ulei, aer, consumabile in general, la aprilia mea?

 

Tre sa schimb si eu consumabilele si le-as face eu decat sa ma duc la un service...Multzam! :)

 

Bine, pot sa caut pe net, dar ma gandeam poate ai tu deja ceva facut, pozat, etc :)

Ai numarul meu pe pm.Suna-ma sa-ti spun pas cu pas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus un LED H4 in far. 6500k. Se pastreaza cutoff-ul si imprastierea e aproape inezistenta.

Hmmm,...Aș vrea și eu să văd o poza ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...