Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LED pentru poziti, LED pentru frana (se vede aiurea diferenta dintre pozitie si frana, le voi lasa combinat si bag alt LED acolo pentru pozitie). Au venit si cheile, urmeaza sa montez si hand-guard-urile, crash-bar-urile isi astepata si ele randul, dar e frig si chef nu prea e.

post-92464-0-14269600-1482958151_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ledurile alea nu s de nimic.

LED pentru poziti, LED pentru frana (se vede aiurea diferenta dintre pozitie si frana, le voi lasa combinat si bag alt LED acolo pentru pozitie). Au venit si cheile, urmeaza sa montez si hand-guard-urile, crash-bar-urile isi astepata si ele randul, dar e frig si chef nu prea e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare. Sa nu uit, se vor arde curand, pe toate astea ieftine de geunl de le-am avut, rezistenta era pt. 12V si dupa ceva vreme incepeau sa clipoceasca sau se stingeau direct. Ia din alea cu SMD sau neon, sa vezi acolo diferenta.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neon?

Bec pozitie neon CCFL pe goagle. Sunt niste smecherii de erau la moda prin... 2008-2009 sa zic?

 

becuri-pozitie-neon-ccfl-1-254660.jpg

 

bla bla

da-i bai pedala, din 3 posturi, toate reclama mascata.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

» Post actualizat in 07 Jan 2017 02:02

 

P.S. Mi-am construit o "lampa" de pozitie /stop /14,4V din 4 LED-uri smt de 3W inseriate, rosii, cu rezistenta serie de 10 Ohm / 5W ceramica pentru lumina de frana si 47 Ohm /3W chimica pentru lumina de pozitie si cu 2 diode serie de separare a circuitelor 1N4007.

Fara probleme de peste 3 ani.

Salut, ne arati ? De unde ai luat ledurile si a ce pret. Se merita, nu este prea puternica lumina ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am pus motorul,pe motocicleta,am servisat furca,schimbat rulmenți la roti,înlocuit garnituri,uns rulmenți bascula și bucsi amortizor,servisat etrieri și pompa frana și ambreiaj,schimbat cilindru receptor ambreiaj.Maine o incalt cu cauciucuri noi,motorul un Ktm exc 200.servisarea furcii,etrieri lor și schimbatul garniturilor le-am făcut în casă ,dar restul afara.Bine că au fost 2 grade și nu am înghețat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 23 Jan 2017 00:59

Astea sunt China si nu au radiator :(

Şi TME crezi că le fabrică? TME sunt nişte escroci cu produse CN şi preţuri de 10 ori mai mari! Am dat un exemplu, sunt diverse tipuri, puteri, randament, cri, preţuri.

Uite şi radiatoare la 4$ 100 buc. https://fr.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-100pcs-lot-1W-3W-5W-High-Power-LED-Heat-Sink-Aluminum-Base-Plate-Lamp/1621880729.html?

Nu tot ce e din CN e câh, încercaţi să depăşiţi prejudecata

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ieri am schimbat anvelopa fata. Operatiunea de demontat/montat pe janta am facut-o la un service de roti, restul in "laboratorul" propriu (demontat/montat roata pe mobra, echilibrat).

Hai primavara, hai!

post-5325-0-19998000-1487426593_thumb.jpg

post-5325-0-33076100-1487426601_thumb.jpg

post-5325-0-01995600-1487426620_thumb.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa dau rezervorul jos de pe motocicleta si sa scurg benzina din el.

Este nevoie sa il las afara la aerisit cateva zile sau pot sa il montez si sa pun alta benzina in aceeasi zi? Fac asta deoarece am avut de vreo doua ori apa in benzina si anul trecut nu l-am lasat cu plinul facut pentru ca il tin in casa.

Daca tot o sa il pregatesc pentru inceput de sezon am zis sa fac si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...