Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

Da bre stiu ca asa sta si ca nu e vina ta! :) Dar trebuia sa iasa, or fi fost uzate alea de pe partea cromata, aveai joc in jambe? Cu sudura clar nu merge... Nasoala treaba oricum. Adica nu neaparat nasoala, dar consumatoare de timp :) Spor!

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da bre stiu ca asa sta si ca nu e vina ta! :) Dar trebuia sa iasa, or fi fost uzate alea de pe partea cromata, aveai joc in jambe? Cu sudura clar nu merge... Nasoala treaba oricum. Adica nu neaparat nasoala, dar consumatoare de timp :) Spor!

 

Cred ca asa sunt gandite, si cele noi intra extrem de greu.

Am vorbit si cu Cesar, nici el nu are extractor pt astia... ramane doar taierea, mai beau o gura de bere si ma apuc de treaba. Multam, sa fie :)

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Montat leviere TITAX sosite din Cehia astazi la 14:30

post-74268-0-42486500-1427820065_thumb.jpg

post-74268-0-71021500-1427820074_thumb.jpg

post-74268-0-11599200-1427820090_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca asa sunt gandite, si cele noi intra extrem de greu.

Am vorbit si cu Cesar, nici el nu are extractor pt astia... ramane doar taierea, mai beau o gura de bere si ma apuc de treaba. Multam, sa fie :)

Cu crucea ai încercat ?Ieși în crucea matii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare ma tem ca o sa te intorci la manetele lungi. Cele scurte sunt foarte ne-ergonomice. Ambreiajul mai ales...

Mda si eu am fost fericit cand le-am pus dar dupa 2 saptamani nu mergea nici cum nene cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare ma tem ca o sa te intorci la manetele lungi. Cele scurte sunt foarte ne-ergonomice. Ambreiajul mai ales...

Oricum eu foloseam decat cele 2 degete de la fiecare mana pentru actionare, practic partea levierului de la baza, 40% din lungime ramanea nefolosita..nu mai vorbesc cat de inestetice sunt..Voi vedea in timp care este rezultatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum eu foloseam decat cele 2 degete de la fiecare mana pentru actionare, practic partea levierului de la baza, 40% din lungime ramanea nefolosita..nu mai vorbesc cat de inestetice sunt..Voi vedea in timp care este rezultatul.

La maneta de frana merge,dar cu ambreiajul cum faci mai ales ca nu e hidraulic?

Intreb si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum eu foloseam decat cele 2 degete de la fiecare mana pentru actionare, practic partea levierului de la baza, 40% din lungime ramanea nefolosita..nu mai vorbesc cat de inestetice sunt..Voi vedea in timp care este rezultatul.

 

Io zic ca e mai bine asa. Economie de material, e mai usor motoru, e mai aerodinamic. Si da, e mai estetic acu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La maneta de frana merge,dar cu ambreiajul cum faci mai ales ca nu e hidraulic?

Intreb si eu...

Simplu nu simt niciun efort...dar este totusi o conditie_ trebuie sa practici artele martiale sa conduci o motocicleta cu leviere scurte, minimum centura albastra :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu nu simt niciun efort...dar este totusi o conditie_ trebuie sa practici artele martiale sa conduci o motocicleta cu leviere scurte, minimum centura albastra :mexicanwave:

Pai si daca cochetez cu niste kempo,merge?

Pot sa folosesc fara ambreiaj deloc,gen quick sifter dar si cu ambreiaj centrifugal ca si la scuter :crack:

 

P.S. Pumnii mei minte nu are!!!

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, nu am facut poze.

ma chinuia de o vreme un fir "semi intrerupt". localizat azi si pus conector pe el....

nu puteam trage complet de ghidon stanga sau dreapta ca imi murea motorul...

tipic, mobra merge, mecanic nici un bai si ti-o trage un contact imperfect de-ti zboara fulgii.

fix de sub contact, la 2 cm, firul arata bine, izolatia buna. miezul intrerupt... cand se intindea firul... adio curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io montat K&N si tobe . alta viata:)

Tu si cu Razvan ce sunteti mai activi si vrednici :) Ma uitam pe link-urile lui Razvan cu lupele pt. faruri... dar sincer nu prea mai am motivatie... De vreo luna ma chinui sa modific si sa montez niste crashbaruri... Macar in 10 minute, am bagat iar nasul in scuter ca aveam un flat-spot la acceleratie maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...