Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator darcocbr

Scaritele de la mobra. Dar fara foot pegs (pedalele pe care pui picioarele). Le vreau negru mat texturat. Il poti intreba daca poate si pret? Cele de spate si cele de fata cu tit cu pedala de frana si schimbator pkus aripioarele ale care sunt negre deja. Ms

post-44835-0-69855800-1441824302.png

post-44835-0-86012400-1441824319_thumb.png

Editat de darcocbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau acetona pentru unghii.

 

Sau un flex cu otet. :alcy::D

 

PS. acetona pare o idee buna, dar esti sigur ca nu are efect asupra vopselei? Daca e doar pe numar, probabil ca merge, dar pe aripa sau alte parti s-ar putea sa ramane urme. Sau nu? ... ma intreb.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

I am făcut plinul. Greu cu o mana, dar nu imposibil. Pe luni demontez seile, marti le duc la nenea Dan la retapitat. M am plictisit de ele asa..iarna asta lucram la "look" puternic :)) sunt cateva chestii, marunte ce i drept, care trebuiesc înlocuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am taiat un pic din suportul de numar si am montat placuta cu numarul nou, pana acum a fost lipita cu scotch de cea veche :D

 

Apropo, cum naiba scot urmele alea de scotch de pe ea? Am incercat cu alcool medicinal si nu prea merge...

Alcool izopropilic, e posibil sa nu dizolve vopseaua.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock:

si cum suna??

 

 

 

in alta ordine de idei: azi nimic,, ieri am luat la cheie si surubelnita toate suruburile si piulitele ( gasit cateva slabite ) completat cu lichid de frana pe alocuri, completat ungatorul de lant cu ulei (app donez rezervor lobman )

 

 

 

pentru ca vine sezonul : ca sa nu se mai "abureasca" viziera : se ia un cartof, se taie in doua si cu partea fara coaja se sterge suprafata interioara a vizierei. lasat sa se usuce apoi sters cu o carpa uscata. La fel si pe oglinzi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am pus scarita reising... m-a macat in poponeata sa o intorc din scurt in fata blocului, peste bordura, si a facut contact cu asfaltul. Rezultat: zgarieturi pe crash si pe rama oglinzii si, cel mai grav, scarita stanga fata rupta. Cum in 15 min trebuia sa plecam la plimbare, am luat o bucata de teava de 20, un baros, flex si bormasina... si a rezultat "scarita reising". Pe la Pitesti a primit si "grip" de power tape, ca aluneca ca tot dracii.

post-69984-0-89383100-1442175375_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vopsit topcase-ul (in weekend).

 

Din alb cu rosu a devenit negru cu argintiu.

Argintiul a iesit meh, negrul ok. Desi nu e rezistent la zgarieturi. Plm, ii mai dau un jet de vopsea din cand in cand :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca vine sezonul : ca sa nu se mai "abureasca" viziera : se ia un cartof, se taie in doua si cu partea fara coaja se sterge suprafata interioara a vizierei. lasat sa se usuce apoi sters cu o carpa uscata. La fel si pe oglinzi :)

 

Ha, fain. Si sa dau jos pinlockul, sau dau peste el? :D

 

Glumesc. Pare interesant, sunt curios daca si functioneaza. Cu pinlock sunt multumit, doar ca tb sa fiu paranoia ca sa nu se zgarie.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...