Sari la conținut

Romani printre engleJi


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

Dar asta este Adevarul domnilor si doamnelor pomeniti de mine.

O Zic Deschis si In fata daca vreti chit ca ma calcati in picioare.

Sunteti niste Mincinosi.

Incercati sa ascundeti Realitatea.

Mincinosilor.

Si acuzatia de Minciuna este cu Baza Reala.

Realitatea arata Foarte Diferit de cum o descrieti voi Mincinosilor.

Nu uita pe teritoriul carei tari locuiesti acum si ce legi anti- troll exista, ar trebui sa nu mai insulti asa usor.

 

Iti mai repet o singura data, termina cu insultele.

 

Vrei sa argumentezi, pune poze, linkuri si ce vrei dar inceteaza in a ne mai insulta.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 924
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum, Eugen sau Georghe, pe tine nu prea te înțeleg. Eu sunt îndrăgostit de Franța, muncesc la Lyon, nu știu ce scrie în "reclamele comercial-turistice", nu alea m-au adus aici. Ăia ai mei din Croydon sunt mulțumiți chiar dacă zic de multe ori un cuvânt cu f. Nu înțeleg cine pe cine minte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de unde atata frustrare pe aici, mai ales din partea astora doi cu posturi kilometrice. Nu e o conspiratie fratilor, nu voi detineti adevarul absolut :) Adevarul "e mai multe".

 

Arguing on the internet... :alcy:

Editat de captain_obvious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sa nu o credeti pe ice-queen pentru ca Minte cu Cea Mai Mare Nerusinare Posibila.

De ce esti asa categoric? Pe ce te bazezi?

Poate ca fata chiar a nimerit intr-un loc unde se simte bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei.vedem cum pacala a început sa ceara socoteala ienglejilor pentru lucrările finanțate din banii publici.Revin cu întrebare unui coleg..cricul în iukei.pe ce parte e? Intenționez sa emigrez și vreau sa ma antrenez..din timp ca sa fiu ready și sa nu demarez în tromba cu cricul în poziția on.îmi cer scuze dar asta e sulingura mea dilema după ce am citit broșurile pentru emigrare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 12 Mar 2015 09:42

 

Ba o sa vedeti spagi in Uk.

Si nepotisme si p.c.r.

O spun deschis.

Ice-Queen-Man Minte cu Nerusinare.

La fel ca toti cei ce Lauda Anglia fara sa stie despre ce vb. sau ascunzand Adevarul.

Mint cu Nerusinare.

Mincinosilor si daca vreti ne intalnim si v-o zis si In Fata.

Mincinosi Mincinosi Mincinosi.

miciulaeh ai uitat de unde ai plecat si cate kile ai? ai uitat ce ai fost in rromania dupa 8 luni de anglia?pui poze cu trotuare reparate si ne spui ca-s gropi? cu casele mizere unde ti-ai permis tu sa locuiesti?

 

nimeni nu minte pe topicul asta, nici tu, nici bigfut, nici bb... NIMENI ! doar relateaza subiectiv si judeca la fel de subiectiv.

ce te bati tu cu pumnul in piept ca e realitatea este doar a ta.

realitatea unui englej asistat social e cu totul alta, el a facut o scoala de meserii si pentru ca polonezii si romanii au invadat piata de munca salariile au scazut pana la punctul in care e mai rentabil sa stai pe ajutor decat sa te muncesti pe un salariu de rahat

salariu pe care tu esti bucuros ca-l ai.

el are rate la casa, poate familie poate copii de intretinut, tu ai venit cu o pereche de adidasi si 3 boarfe, ai cheltuieli minime si in rromania nici nu visai 1500 lire pe luna.

ti-ai creeat fara sa stii un dusman, englezoiu ala te uraste, a mai aparut inca un nationalist spalat pe creier masa de manevra pentru politicieni si vanzatorii de senzational.

 

 

 

cel mai funny lucru e ca tu, miciuleah, spui cat de naspa e in englejia dar continui sa locuiesti acolo, eu unul v-as expulza instant, pe tine si pe toate minoritatile care refuza sa se integreze

*******

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, mi-am adus aminte cu cine seamana Gheo :) Mai stiti bancul cu lupul, iepurele si basca? :) Daca vrei sa gasesti motive sa-i dai poc la iepure, gasesti nene, orice ar fi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 39 de ani in 2 luni si la varsta asta vad bine ce se intampla in realitate.

Stiu prin ce am trecut in tara asta.

Prin ce fabrica si depozit am muncit de ma mir cum de mai am coloana vertebrala la cat am carat.

Si nu doar eu si altii. Inclusiv englezi albi cum ziceam.

Anglia nu e roz. Dar deloc.

Nici macar pentru englezii ei.

trezeste-te si fa-ti un control, e doar "realitatea" ta, daca aveai o calificare intr-un domeniu cautat nu-ti rupeai nici o carca

 

nicaieri in lume palmasii n-o duc bine, nu ti-a spus nimeni de mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 12 Mar 2015 10:26

 

Si in Anglia daca nu "stii pe cineva" nu pupi servici bun decat rar.

ia-ti mah pastilele, asa e peste tot in lume

 

nu stau in anglia pentru ca se conduce pe partea ailalta !

 

stau unde-mi place, daca nu-mi place fac tot posibilul sa ma mut in alta parte, e foarte simplu.

 

nu mai da pm-uri ca o sa te injur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea se refera la cele spuse de voi, nu cred ca mi-am dat cu parerea despre traiul in uklanda

 

forumul e oarecum liber si avem fix acelasi drept sa postam .

 

cricuuuuu baaaaa cricuuuu, ba nu pastileleeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aviz astora care se simt jigniti de eugen_ghe, mciauluh / cricu baaa cricu: omul avea probleme la mansarda grave si in ro.

cel mai frumos se trateaza cu ignore. daca ii dati reply omul va abera in nestire. stiu ca unora le place sa citeasca kilometrii de aberatii dar ganditi-va ca nu-i faceti bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eugen, dar mai du-te si viziteaza si alte locuri prin UK poate prin alte parti e mai frumos. Si esti sigur ca ai vizitat tot Birmingham-ul si nu ti-a placut nimic?

Chiar nimic, nimic?? :(

 

Taci frate superbec ca esti Planta.

Bec, hai ca 5-600km nu-s asa multi! :D :D

 

 

Asta-i topic care promite, nici nu mi-as fi dat seama..daca ar stii sefii alora care sunt la munca acum ce energii lasa ei aici in timp ce leafa merge

 

Uai LUV, poate o sa intelegi si tu vreodata ca oamenii care lucreaza in IT nu sunt legati cu lantul de vreo aplicatie anume. Fiecare om are dreptul sa-si straga sufletul la munca, nu ai cum sa cari paleti in continuu 8 ore in sir. N-o sa se plinga nimeni ca acorzi cateva minute sa scrii 3 prostii pe un forum, mesaj, mail personal, etc. Cel putin asa e in companiile civilizate. In cazul meu, compania incaseaza de muuuuuuuuuulte ori o suma mai mare pentru munca produsa de mine fata de cat primesc io, asa ca nu au de ce sa se plinga, stai linistit. Nu-i faultez cu nimic.

Nu-ti mai imagina vreo s.c. INFO SRL cu 4 angajati care baga ca migu pe calculatoare, chiar si in cazul alora, tot au ragaz 1 ora pe zi sa se mai scobeasca in nas sau sa se uite pe FB sau forumuri. Depaseste ideile astea, PLIZ (ca tot suntem in zona UK)

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce cand cand ajungi in UK te interesezi in stanga si in dreapta despre amenzi si legi, cum e? ce se intampla daca?, daca vrei sa locuiesti mai mult? Incepi sa intri in ritmul lor pentru ca engeljii nu te iarta, nu te prind in fapt, dar au alte metode sa te gaseasca..Sunt si la noi inscrisuri si tablite cu amenzi, dar cine respecta? Isi ia cineva lopetica si punga cand pleaca la plimbare cu cainele sa-i adune rah..de pe trotuar ? Uite ca astia prin amenzi usturatoare si ochiul vigilent al "vecinului/cetateanului" au reusit..iar cand dai jumatate din salariu, ca nu ti-ai luat raha..catelului de trotuar, cum este? Nu poti sa-ti construiesti o casa decat in stilul arhitectural impus de primaria orasului respectiv, te uiti pe o strada si vezi sute de case identice, acelasi zid si acoperis ...ai putea spune ca au aplicat sistematizarea, spinul comunist din anii "70, dar nu, tin la traditie, si o respecta. Intr-un oras din RO pe o strada vezi 213 culori de case si 109 tipuri si culori de acoperisuri,.. bine dar aia sunt comunisti , sunt toti la fel, la noi este democratie..

post-74268-0-79367300-1426253917_thumb.jpg

post-74268-0-66287600-1426253923_thumb.jpg

post-74268-0-36330400-1426253929_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Intamplator, cateva zile iin urma "Globo" , cel mai popular canal TV din Brazilia, a transmis un reportaj destul de obiectiv despre Romania, pe care o caracterizeaza drept tara contrastelor? Pe scurt, Dracula si legenda sa, patria ursilor, mancarea si ospetia Maramuresului., cimitirul vesel... dar si tonele de aur ce fac nota distonanta cu locul fruntas in topul celor mai sarace tari din Europa, si... bineinteles tiganii, cu palatele lor decorate cu semnul "$"...

 

Destul de favorabil, as zice chiar ca parca un pic "prea" favorabil... dar poate asa mai compenseaza din imaginea prea sumbra de pe la alte televiziuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...