Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10476

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5779

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neața! Cafea cu rom! :D - Intră țiganu în bar și se așează la o masă. Strigă la chelner: „Un rom aciia!” Chelneru-i răspunde: „Te-am văzut, dă-te dreacu!”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da...si ne ramane noua (astia constiinciosii!) sa cheltuim mai mult, plus o gramada de boane de la chiulangii! Asa o sa procedam, sa se invete minte! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuun.

 

Am reusit sa ma eliberez putin asa ca profit de ocazie sa va arat ceva. :)

Am fost plecat in "tara vecina si prietena", asa cum se zicea odata, Spania. :P

Acolo se pare ca e reglementata conduita soferilor in trafic, in sensul ca au marcaj la care sa opreasca inaintea unei treceri de pietoni sau semafor pentru a lasa loc liber "mobristilor" care vin printre masini. Ca o paranteza (se vorbea pe forum saptamana trecuta de Italia, tara in care soferii lasa loc "mobrelor" la semanfor sa trecerea de pietoni).

 

Dupa cum se vede si in poze, exista semn de circulatie si marcaj pe carosabil, iar masinule chiar opresc. Oare la noi o sa vedem vreodata asa ceva?

 

post-96564-0-62766200-1493121291_thumb.jpg, post-96564-0-80378700-1493121317_thumb.jpg, post-96564-0-79392900-1493121327_thumb.jpg, post-96564-0-01690600-1493121345_thumb.jpg

 

PS. Daca nu am postat unde trebuie, rog un moderator/admin sa mute postarea unde crede ca e mai bine. Multumesc.

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Daca nu am postat unde trebuie, rog un moderator/admin sa mute postarea unde crede ca e mai bine. Multumesc.

 

Ai postat fix unde trebuie. Moderatorii nu cred sa se bage chiar asa adanc in aceste topicuri. Au si ei treaba lor. :)

 

In momentul in care vom evolua si noi ca si cultura, scoala si educatie generala, si vom avea si alesi preocupati de alegatorii lor, o sa avem pe ce sa facem marcajele. Deocamdata ne lipseste asfatul de pe drumuri.

Imi aduc aminte cat de fericita era Primarita Bucurestiului ca o sa rezolve in 6 luni circulatia in Bucuresti. Chiar am crezut-o. Apoi au trecut cele 6 luni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai postat fix unde trebuie. Moderatorii nu cred sa se bage chiar asa adanc in aceste topicuri. Au si ei treaba lor. :)

 

In momentul in care vom evolua si noi ca si cultura, scoala si educatie generala, si vom avea si alesi preocupati de alegatorii lor, o sa avem pe ce sa facem marcajele. Deocamdata ne lipseste asfatul de pe drumuri.

Imi aduc aminte cat de fericita era Primarita Bucurestiului ca o sa rezolve in 6 luni circulatia in Bucuresti. Chiar am crezut-o. Apoi au trecut cele 6 luni...

 

Io n-am crezut nici o singură clipă nimic din bălmăjelile purtătoarei de cuvinte... Tu ai fost optimist - ăla care vede partea plină a paharului. Pesimistul o vede p-aia goală. Io am fost realist - ăla de-a băut... Din păcate, numa mătrăgună a fost! Și o să mai tot fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi stiti ce diferenta e intre un optimist si un pesimist? Niciuna, dar pesimistul e mai bine informat! :P

Cum sa mai crezi minciuni electorale?!?

Ehe... Am pus botul si la faza cu transportul gratuit. Chiar ii vedeam pe toti cum calatoresc si zambesc fericiti de la ferestrele mijloacelor de transport in comun. Si acum imi rasuna in urechi increderea cu care spunea asta in timpul campaniei electorale.

Deh, m-am bazat pe faptul ca o doamna nu minte precum predecesorii ei. Ar fi fost sub demnitatea ei.

Tocmai cand ma ajunsese tristetea, am ascultat-o cum imi vorbea de planurile de constructie a unor zone din Bucuresti. Acum iar sunt fericit si clocotesc de entuziasm. Sunt sigur ca in doi ani o sa imi doresc sa ma mut in Capitala. Deja strang bani pentru o garsoniera cat de mica. De data asta sigur va fi o doamna!

 

Haidem, trezirea si poftiti la o cafea!

Buna dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mneata.

Peste 15 ani poate ca o sa se încerce în orașele mari marcajele pt mobre. Pana atunci mai așteptăm piste de bicicliști și alte minuni.

O zi frumoasă va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...