Sari la conținut

Bucuresti - Vama Veche pe 1 Mai - via Calarasi/Ostrov (cu bacul)


hardKnot
 Share

Postări Recomandate

Imi pare f rau pt cei care nu mai pot veni. Multa sanatate ...cu restul ramane cum am stabilit, da??? Hai sa mai facem o strigare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 316
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci la maxim 12 sunteti toti in vama, da?! :-)

Eu am facut drumul asta, dar in alte variante... Cel mai lung fiind pe "drumul" vechi: Bucuresti, Lehliu, Fetesti, Cernavoda, Ion Corvin si apoi satele din sudul Dobrogei.

Ca si idee, la ce nu am "control" in ecuatie, este bacul. Cand am mai trecut la Silistra, am avut noroc ca am urcat repede, in max 15 min. La ce spune HardKnot despre trecerea unui grup mare, asta va fi "necunoscuta" care ne va intarzia cel mai tare.

Oricum, comparatia de mai sus a fost in spirit de gluma...nu trebuie luata ad literam. Mai ales ca, daca se intarzie si pleci de acolo tarziu, ai varianta intoarcerii pe autostrada, care, garantat, este la max doua ore, cu tot cu cacapishu si tzigara la benzinarie. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, vad eu cum fac, am si pasager, imi iau un pet cu gaz la mine...

Eu te asigur ca de ramas in drum, pentru ca nu ai benzina suficienta, nu ramai. Faci plinul de fiecare data iar daca ramai fara bani pe card/cash, gasim noi cativa ron pana sa ajungi in Vama. De acolo...e mai usor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de bani este problema man, vedem, nu ma sperie pe mine ideea asta...

Eu te asigur ca de ramas in drum, pentru ca nu ai benzina suficienta, nu ramai. Faci plinul de fiecare data iar daca ramai fara bani pe card/cash, gasim noi cativa ron pana sa ajungi in Vama. De acolo...e mai usor :)


» Post actualizat in 29 Apr 2015 06:58

Multumesc, sper totusi sa nu fie nevoie

O sa ies astazi sau maine la o tura sa vad cat duce plinul...

draven, daca ramai fara benzina pe drum te alimentez eu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@draven, cea mai mare distanta intre benzinariile la care oprim e de 108 km(Petrom Bucuresti - Petrom Calarasi).. asa ca daca iti consuma 8 si ai rezervor de 9L, e posibil sa ai probleme. Altfel.... nu prea :blbl:

 

 

Ramane cum am stabilit: adunarea la 07:00 in benzinaria Petrom de pe sos. Pantelimon, inainte de Lebada(cum vii dinspre Cora Pantelimon, treci de Rompetrol si de reprezentanta Dacia-Renault). Se pleaca la ora 08:00!

 

:cheers:

 

 

post-27956-0-18398400-1430291111_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este bine atunci... Chiar nu imi mai fac nicio grija, poate doar sa ii ung lantul inainte de plecare... Ne vedem la 7 jumate la petrom, suntem cu 3 motoare si este prima data pentru noi cand mergem pe acel traseu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este bine atunci... Chiar nu imi mai fac nicio grija, poate doar sa ii ung lantul inainte de plecare... Ne vedem la 7 jumate la petrom, suntem cu 3 motoare si este prima data pentru noi cand mergem pe acel traseu

Si pentru mine la fel, asa ca nu e bai...nu ne ratacim :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie super :D sa luati go-proaiele si toate cele.. cei cu SSuri si cu suspensii bune ar face bine sa ia in calcul sfatul lui @Motorocker si sa isi lase preloadul pe spate mai moale.. un 3-4 din 7 trepte ar fi ideal, chiar si cu pasager, iar fundul o sa va multumeasca in ultima parte de drum(nu ca ar fi varza sau ceva, dar nu o sa fie 300km ca in palma)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Apelez la voi pentru ca vreau sa vin si eu cu turma anul asta si am o problema cu zzr-ul, am nevoie de un cdi pentru modelul 600D din 1991. De vanzare sau de inchiriat pana dupa 1 mai, problema e cam urgenta pentru ca azi mi-ar trebui sa fie trimis catre leordeni arges unde sunt acum, sau mai am posibilitatea sa fac un drum in seara asta pana in bucuresti daca are cineva unul bun.

 

tel 0755012789

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrom-ul este cel de dupa semaforul de dupa reprezentanta dacia-renault cel de pana in pod.... da ?

ajung pe la 8 fara ceva bag benzina si la drum....

am vazut ca si "draven" are problema consumului , dar mai este o benzinarie pana la destinatie in localitatea baneasa si pt mai multa siguranta iau si o sticla de 2 litri .....

sper sa fie si vremea de partea noastra.....eu ma intorc seara ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Apelez la voi pentru ca vreau sa vin si eu cu turma anul asta si am o problema cu zzr-ul, am nevoie de un cdi pentru modelul 600D din 1991. De vanzare sau de inchiriat pana dupa 1 mai, problema e cam urgenta pentru ca azi mi-ar trebui sa fie trimis catre leordeni arges unde sunt acum, sau mai am posibilitatea sa fac un drum in seara asta pana in bucuresti daca are cineva unul bun.

 

tel 0755012789

 

Am intrebat pe la cunostiinte dar nu am gasit pe nimeni cu zzr

Daca gasesti totusi la cineva si nu are cum sa ti-l trimita din Bucuresti pot sa dau eu o tura pana la leordeni sa ti-l aduc insa seara tarziu (gen 11-12)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca s-ar putea sa inchidem cateva benzinarii in ziua aia :crack:

ai stabilit unde o sa va REGRUPATI pentru PIPI...?

asta poza .......30 de motociclisti pozati cu fata la un lan de rapizda"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...