Sari la conținut

Minunatul Pow Si-a Rupt Dintii


POW
 Share

Postări Recomandate

pow fratimiu stii vorba aia ca,daca nu cazi macar 1 data nu esti motociclist :bow: asa ca bafta q reparatu si bine ca esti tu bine..asta e ghinionul :bow: apare cand nu te astepti...

:X:X:X: luv ma` boy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bai astia care comentati aiurea,pls nu mai vb fara sa stiti. pow merge f bine ,are experienta,si nu mai suport sa vad papagali care se baga in seama si ei de fapt au permis de ani de zile si ies o data pe an din casa,si atunci merg prost.

2 care e problema dak da taicasu spaga?daca nu ati observat in romania cu banii faci orice

3 omu a recunoscut ca a fost greseala lui asa ca nu e nevoie sa-l mai criticati

4 ganditi-va inainte sa spuneti vreo tampenie :bow: PACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai astia care comentati aiurea,pls nu mai vb fara sa stiti. pow merge f bine ,are experienta,si nu mai suport sa vad papagali care se baga in seama si ei de fapt au permis de ani de zile si ies o data pe an din casa,si atunci merg prost.

2 care e problema dak da taicasu spaga?daca nu ati observat in romania cu banii faci orice

3 omu a recunoscut ca a fost greseala lui asa ca nu e nevoie sa-l mai criticati

4 ganditi-va inainte sa spuneti vreo tampenie :bow: PACE

:X:X:Xluv ma` crazy boy 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai astia care comentati aiurea,pls nu mai vb fara sa stiti. pow merge f bine ,are experienta,si nu mai suport sa vad papagali care se baga in seama si ei de fapt au permis de ani de zile si ies o data pe an din casa,si atunci merg prost.

2 care e problema dak da taicasu spaga?daca nu ati observat in romania cu banii faci orice

3 omu a recunoscut ca a fost greseala lui asa ca nu e nevoie sa-l mai criticati

4 ganditi-va inainte sa spuneti vreo tampenie :bow: PACE

 

Pustiulica, hai sa lamurim pe puncte:

1. Ia arata-mi cine a comentat aiurea: ala care i-a zis ca a avut noroc, ala care i-a zis ca e prost ca merge fara permis, ala care i-a urat sanatate ? Sunt multi care au experienta de n ori mai mare si merg mult mai des. Asa ca da, stiu cu ce se mananca motociclismul si pot spune ca a gresit asta micu'.

 

2. Nu doresc raul nimanui, dar daca tu ai pati-o sa fii lovit de o MASINA condusa de unul de 16 ani fara permis si apoi tac'su l-ar scapa de bulau cu shpaga iar tu ai zace intr-un spital, tot asa moralist ai fi ? Sau ai injura toate conservele, toti conservarii, le-ai ura moarte lenta si inca multe altele? Stii ce inseamna ipocrizia? Nu? Afla ce e , ca tocmai ipocrit esti acum.

 

3. A recunoaste greseala ca dai gaz fara sa vezi in fata, abia iesit din curte, pe frig, cu cauciucurile reci, cu faza scurta, toate asta inseamna ca omul isi da seama si ca alta data isi invata lectia. Numai ca partea cu lipsa permisului a uitat s-o precizeze, lectia asta nefiind invatata inca. Asta inseamna la tine sa isi recunoasca vina ?

 

4. Tu te-ai gandit inainte sa scrii de ai ajuns sa dai sfaturi la altii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bow: , Thomas

 

Pow, "frate", mai bine taceai. Nu o sa gasesti aprobare sau compatimire ptr ce ai facut din partea motociclistilor. Da, motociclist inseamna DISCERNAMANT, iar la 16 ani asa ceva lipseste cu desavarsire. Faptul ca posezi o motocicleta NU te face motociclist. De unde stiu? Ptr ca si eu am avut 16 ani si pot spune ca nu am avut discernamant. Thomas, uite un mic exemplu din ce iti spusesem mai demult pe PM... Copii, lasati hormonii si nu va mai unflati in muschi, ca o sa va loviti de tocul usii...

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bow: , Thomas

 

Pow, "frate", mai bine taceai. Nu o sa gasesti aprobare sau compatimire ptr ce ai facut din partea motociclistilor. Da, motociclist inseamna DISCERNAMANT, iar la 16 ani asa ceva lipseste cu desavarsire. Faptul ca posezi o motocicleta NU te face motociclist. De unde stiu? Ptr ca si eu am avut 16 ani si pot spune ca nu am avut discernamant. Thomas, uite un mic exemplu din ce iti spusesem mai demult pe PM... Copii, lasati hormonii si nu va mai unflati in muschi, ca o sa va loviti de tocul usii...

frate pt ca nu ma stii poti vorbi

crede-ma ca dak m-ai cunoaste ai intelege ce fel de pustulache sunt;):bow:

sunt mort dupa asa ceva..crede-ma

merg de o gramada de timp pe sutere motoare etc

imi place f mult

pt mine nu e doar o pasiune de o vara si gata

asta e...multi s-ar fi lasat de motocilcism dupa c ar fi avut un atfel de accident

parerea mea e ca nu are rost sa ne certam

asta e..m-am mai cumintit si eo ca incepusem sa merg ca un besmetic....intrase ghost in mine

c sa-i faci...teribilismul asta...si il recunosc...dc sa ma kc p mne..recunosc

si nu inteleg dc sa tac?

am pus topicul asta la accidente aici..dupa cum scrie ..sa invatzam din greselile altora..:bow:;):lol:

oricat...nu va mai certati si aveti grija de voi si de motoarele vstr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica, hai sa lamurim pe puncte:

1. Ia arata-mi cine a comentat aiurea: ala care i-a zis ca a avut noroc, ala care i-a zis ca e prost ca merge fara permis, ala care i-a urat sanatate ? Sunt multi care au experienta de n ori mai mare si merg mult mai des. Asa ca da, stiu cu ce se mananca motociclismul si pot spune ca a gresit asta micu'.

 

2. Nu doresc raul nimanui, dar daca tu ai pati-o sa fii lovit de o MASINA condusa de unul de 16 ani fara permis si apoi tac'su l-ar scapa de bulau cu shpaga iar tu ai zace intr-un spital, tot asa moralist ai fi ? Sau ai injura toate conservele, toti conservarii, le-ai ura moarte lenta si inca multe altele? Stii ce inseamna ipocrizia? Nu? Afla ce e , ca tocmai ipocrit esti acum.

 

3. A recunoaste greseala ca dai gaz fara sa vezi in fata, abia iesit din curte, pe frig, cu cauciucurile reci, cu faza scurta, toate asta inseamna ca omul isi da seama si ca alta data isi invata lectia. Numai ca partea cu lipsa permisului a uitat s-o precizeze, lectia asta nefiind invatata inca. Asta inseamna la tine sa isi recunoasca vina ?

 

4. Tu te-ai gandit inainte sa scrii de ai ajuns sa dai sfaturi la altii?

 

 

daca ar fi avut faza lunga pe ceata se vedea si mai rau

pe ceata se circula cu faza scurta.

:bow:

 

fa-ti motorul pow, ia-ti carnetul ca sa nu mai vii la arc cu ratb-ul :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica, hai sa lamurim pe puncte:

1. Ia arata-mi cine a comentat aiurea: ala care i-a zis ca a avut noroc, ala care i-a zis ca e prost ca merge fara permis, ala care i-a urat sanatate ? Sunt multi care au experienta de n ori mai mare si merg mult mai des. Asa ca da, stiu cu ce se mananca motociclismul si pot spune ca a gresit asta micu'.

 

2. Nu doresc raul nimanui, dar daca tu ai pati-o sa fii lovit de o MASINA condusa de unul de 16 ani fara permis si apoi tac'su l-ar scapa de bulau cu shpaga iar tu ai zace intr-un spital, tot asa moralist ai fi ? Sau ai injura toate conservele, toti conservarii, le-ai ura moarte lenta si inca multe altele? Stii ce inseamna ipocrizia? Nu? Afla ce e , ca tocmai ipocrit esti acum.

 

3. A recunoaste greseala ca dai gaz fara sa vezi in fata, abia iesit din curte, pe frig, cu cauciucurile reci, cu faza scurta, toate asta inseamna ca omul isi da seama si ca alta data isi invata lectia. Numai ca partea cu lipsa permisului a uitat s-o precizeze, lectia asta nefiind invatata inca. Asta inseamna la tine sa isi recunoasca vina ?

 

4. Tu te-ai gandit inainte sa scrii de ai ajuns sa dai sfaturi la altii?

1 tu tre sa cauti cine a comentat aiurea,ca doar esti admin nu? :bow:

2 te loveste unu cu motoru,esti viu,esti intreg.iti da tasu 2000euro ca sa nu spui la politie.sa nu-mi spui ca nu iei banii ca nu te cred :bow:

3 oamenii din greseli invata.

4 NU,mi-a fost lene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 tu tre sa cauti cine a comentat aiurea,ca doar esti admin nu? :bow:

2 te loveste unu cu motoru,esti viu,esti intreg.iti da tasu 2000euro ca sa nu spui la politie.sa nu-mi spui ca nu iei banii ca nu te cred :bow:

3 oamenii din greseli invata.

4 NU,mi-a fost lene

 

Q.E.D. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

vinovati sunteti amandoi , si cel cu dacia si tu , insa vina cea mai mare o ai tu pentru ca nu ai carnet.Nimeni nu este de acord cu mersul fara carnet , de aceea toti de pe forum iti sar pe cap.Stiu cum e sa ai motor si sa nu ai carnet , nu poti rezista tentatiei , decat daca nu esti pasionat de motoare.Si sa nu imi spuna acum , dintre cei care sunt adeptii legii si corectitudinii , ca nu ati mers cat de putin cu motorul fara permis , chiar si pe stradute laturalnice , gravitatea situatiei e aceeasi.Pow doar a avut ghinionul sa intalneasca il calea lui o masina si sa faca accident.Oricum trebuie apreciat faptul ca recunoscut ca el este de vina si si-a dat seama ca e fff gresit sa mergi fara permis.Sunt motociclisti cu varste 20-30 de ani care merg fara permis si nu sunt ingrijorati de asta ...

Ce sa mai zic , acum parca vad o serie de replici care mai de care mai rasarite ,dar le astept....

 

Succes la reparatie :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca analizam statistic topicul asta constatam ca singuri care ii dau dreptate pustiului sunt tot kinderi ca si el, de regula posesori de rs125 si care viseaza cel putin la R6, R1 si alte rachete.... Bah copii ciocu mic ca voi nu muriti acasa daca veti continua tot asa.

Nu stiu cum poate pretinde cineva ca stie sa se dea cu motoru cand ii da pe ceata ca disperatu.

@puya Daca Doamne Fereste se intampla sa dea vreun specimen din asta peste mine, sa fii sigur ca il las fara carnet pe viata, poate chiar si parnaias indiferent de cati bani imi ofera inconstientul de tacsu.

Multa sanatate tinere si sa te mai urcin in sa cand vei avea destula minte sa controlezi motorul de sub tine. Ride Safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact cum a zis cineva mai devreme. Experienta nu consta in abilitatile de coordonare si manevrare. Experienta consta in aplicarea unor legi nescrise. Adica aprecierea gradului de aderenta functie de temperatura la sol se cheama experienta. Mersul pe ceata cu viteza la care sa poti avea reactii se cheama experienta.

 

 

Am vazut un film pe undeva in care un instructor de moto (kawasaki ninja, combinezon de competitie, etc) a fugit de politie. Aia s-au luat dupa el cu 200km/h (cu masina) si handicapatul nu a vrut sa opreasca. Iar dupa cum bine se stie, cu motorul nu poti fugi de o masina daca aia are loc sa vina dupa tine. Bine inteles ca inevitabilul s-a produs. Ala s-a varsat intr-o intersectie si politia a pus mana pe el. Deci experienta nu te ajuta daca faci lucruri inconstiente.

 

Ce a facut pustiul se cheama inconstienta. Si lipsa de experienta crasa. Orice ar zice oricine.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracu om dupa ce ca este prizonier de razboi (POW), si-a stricat motoreta il mai certati si voi . Este bine ca a avut curajul sa scrie ce a faptuit , supunindu-se astfel oprobiului public .Este o dovada de demnitate . Inseamna ca si-a inteles greseala si se va corecta . Eu cred ca va deveni un bun motociclist . Howgh !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 care e problema dak da taicasu spaga?daca nu ati observat in romania cu banii faci orice

 

:bow:

 

Nu te baza pe chestia cu banii... uneori poate nu sunt suficienti sa te salveze de la .... diverse mai ales cand dai de oameni care nu au acelasi etalon "de valori" :bow:

 

 

@ POW - ai avut noroc o data..si daca zici ca pasiunea e asa mare de ce nu te dai numai pe circuite..ca exista si in Bucuresti si in alte orase.

...sau enduro pe munte/ dealuri etc...

si crede-ma ca-ti satisfaci si pasiunea si capeti experientza..iar cand faci 18 ani obtii carnetul si te dai pe strada...

...nici nu risti sa faci parnaie..

eu asta te puneam sa faci daca eram taica'tau

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial vroiam sa scriu mai multe aici dar nu mai are rost, unii oameni isi merita soarta ..... deja sunt scarbit de noua si minunata "comunitate" , asa ca ma rezum la atat:

 

DIN GROAPA NU TE MAI SCOATE "TATICU" NICI CU MAMA SPAGILOR . Militienii corupti, spagile si relatiile taticului inca mai functioneaza in RO :bow: bine-mersi ( nu pentru mult timp, totusi ) dar in unele situatii chiar nu mai poti interveni pentru ca o doamna sus-pusa :bow: nu a luat, nu ia si nici nu o sa ia vreodata spaga :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, n-aveam de gand sa ma bag, insa desi inteleg tentatia de a da forja motorului chiar si fara permis nu sunt de acord deloc cu asta.Sa povestesc un mic exemplu:am un var care nu-i in stare sa-si ia permis,tacsu e mare patron,asta micu deja e la 20+ ani tot fara carnet, tacsu poate ca ar avea "putintza" sa-l ajute sa treaca hopul, stiti ce mi-a zis tacsu(vizavi de situatia asta)?"Nu-l ajut nici un mm pt ca daca patzeste ceva cu masina sau motorul eu am sa-l am pe constiinta"!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...