Sari la conținut

Constanța, 15.06.2015, Giratoriu Cumpăna


Goanga883
 Share

Postări Recomandate

aici e vorba de un clar real talent, te-ai nascut inzestrat, nu toti suntem ca tine :(

domnule, nu este vorba de talent, tipul e de'ala nascut pe planeta Kripton, e superom genetic. nu vezi ca nici iarna n-are nevoie de manusi?

ne pare rau pentru ghinionul tau, si Bucurestiul e plin de toate mizeriile pe jos, pe soseaua St.cel Mare sunt niste dare cred ca de smoala, treci dimineata peste ele te simti ca la scoala de drift...bine ca esti tu ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica a calcat pe o soparlica si a alunecat?

 

Nu te mai complica, administratia drumurilor e de vina ca nu sta din 100 in 100 m , 24 din 24 , are dreptate!

 

Daca tie si te arde un bec in timp ce mergi, primesti amenda pentru ca nu ai verificat masina din secunda in secunda, din 5 in 5 m.

 

Asadar daca e o problema pe drum, administratia drumurilor e de vina, doar de aia sunt platiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la 112 și am cerut să vină polițist în giratoriu prietene...chiar nu vroiam să mai cadă cineva...în fine se pare că am irosit timp cu postarea...nu mă ajută cu nimic

Ai postat pe motociclism.ro. La ce te asteptai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie la razoare in bucuresti in acul ala de par mi a fugit spatele 1-2 cm si aveam 10-15 km si ff putin inclinata moto si nu era dara asha lata ci doar o linie subtire formata din stropi/picaturi de antigel cred....daca mai pui si ca e trafic si nu prea poti ocoli e mai ushor de inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motorina sau ulei pierzi aderenta si in frana de motor . Partea proasta este ca de cele mai multe ori reusesti sa le observi cand este . . . . prea tarziu . Cunosc pe cineva care a avut ghinionul sa franeze pe o bucata de carton si a ajuns sub masina din fata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am avut gume noi in viata mea si totusi..

Asteptam si episoadele urmatoare(O scurta plimbare pe motorina si O scurta plimbare pe ulei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule, nu este vorba de talent, tipul e de'ala nascut pe planeta Kripton, e superom genetic. nu vezi ca nici iarna n-are nevoie de manusi?

Am vrut sa zic si eu ceva de treaba asta dar am tacut :))), cu manusi cred ca avea simturile acoperite si nu putea sa controleze acaretul asa bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ...o sa fac experimentul asta in zilele ce urmeaza doar ca sa vezi ca esti '' X ''

Bai experimentalule, esti tu sigur ca Doctoru' n-a cazut pe pata de ulei/motorina cu gume vechime 6 luni si rulaj 2000 km?! |Sunteti multi asa de obisnuiti sa vorbiti din auzite incat nu mai puteti lua in calcul si varianta ca unii sa vorbeasca din proprie experienta?!

Asteptam sa ne spui unde si cand faci experimentul. Cu camera vin eu. Si cu trusa de prim-ajutor.

» Post actualizat in 17 Jun 2015 06:30

In alta ordine de idei, mai spun o data si aici, poate are vreun efect: cand dati de cacaturi d-astea pe drumuri sunati la 9544 (Brigada Rutiera). Am facut asta de vreo 4-5 ori. Oamenii sunt foarte deschisi si amabili. Intr-unul din cazuri (pata de ulei/motorina pe Spaliul Independentei acum vreo 2-3 luni) am putut chiar verifica rezolvarea. Am trecut la vreo doua ore prin acelasi loc si fusese curatat cu ceva nisip si apoi maturat.

Daca mai multi ar folosi metoda asta poate ii invatam sa nu mai ignore chestiile astea.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 6 ani merg zilnic cu motorul. Zilnic fac 5 km pe drum pietruit, cand ploua e mocirla, cand e uscat e praf, cand ninge e mai lin.

si eu merg pe iarna, si eu merg zilnic...

dar am gafat. si e normal.

gafeaza zeii de la moto gp, gafeaza oricine... in plus daca te trezesti pe asa ceva ... greu redresezi. daca redresezi.

NU te astepti sa dai de asa ceva si nici nu poti merge cu ideea in cap ca in urmatoarea curba... e motorina / antigel / cuie / cioburi... ca nu mai mergi deloc.

nu am avut treaba cu ce ai zic cat cu cum ai zis-o.

sa speram ca norocul tau te va scapa de surprize dinastea.

 

ps. in viata mea nu am avut guma noua... nici eu.

 

din gama scapat de dezastru pentru ca bafta chioara am si eu multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fix la asta m-am gandit si eu cand am vazut postul.... si vroiam sa vad daca a mai postat cineva :) ...si da... de vina este administratorul drumului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, mai spun o data si aici, poate are vreun efect: cand dati de cacaturi d-astea pe drumuri sunati la 9544 (Brigada Rutiera). Am facut asta de vreo 4-5 ori. Oamenii sunt foarte deschisi si amabili. Intr-unul din cazuri (pata de ulei/motorina pe Spaliul Independentei acum vreo 2-3 luni) am putut chiar verifica rezolvarea. Am trecut la vreo doua ore prin acelasi loc si fusese curatat cu ceva nisip si apoi maturat.

Daca mai multi ar folosi metoda asta poate ii invatam sa nu mai ignore chestiile astea.

Toti ar trebui sa facem asta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA....Si chiar propun sa ne vedem 2-3-5 cu mobrele intr-o parcare , si sa face cateva teste in limita a 20-30 km/h. Eu vin cu motorina, berea, si bandajele.

nu vrei sa facem invers? dau eu motorina, micii si berea (camera de filmat zicea cineva mai sus ca o aduce) si vi tu cu mobra ta? in chiloti si in maieu? si evident ca te dai si in cerc nu in linie dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O groaza de isteti scriu aici... din pacate :(


» Post actualizat in 18 Jun 2015 13:07

In alta ordine de idei, mai spun o data si aici, poate are vreun efect: cand dati de cacaturi d-astea pe drumuri sunati la 9544 (Brigada Rutiera). Am facut asta de vreo 4-5 ori. Oamenii sunt foarte deschisi si amabili. Intr-unul din cazuri (pata de ulei/motorina pe Spaliul Independentei acum vreo 2-3 luni) am putut chiar verifica rezolvarea. Am trecut la vreo doua ore prin acelasi loc si fusese curatat cu ceva nisip si apoi maturat.

Daca mai multi ar folosi metoda asta poate ii invatam sa nu mai ignore chestiile astea.

 

Sunat si eu cand am vazut foarte mult pietris cazut dintr-o basculanta in rondul de la Cora Lujerului. Pericol real pt orice motociclist ar fi trecut pe-acolo.

Cateodata sunt receptivi, alteori parca nu prea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...