Sari la conținut

Barulet linistit zona Antena 1/Aviatiei/Bd./Aerogarii?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Salut,

Caut si eu o locatie linistita in zonele amintite, un bar cochet si placut unde sa pot bea in timpul zilei o cafea/suc/apa impreuna cu 5/6 insi si sa pot sta de vorba vreun ceas/doua.

Cunoasteti ceva asemanator in zonele amintite?

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baruri nu prea stiu dar pot sa-ti dau 2 restaurante super pentru asta mai ales daca e frumos afara.

Recomandarea 1 este Hotel Parc peste drum de Ikea. DAca vii din Bucuresti iesi pe DN1, treci de prima cocoasa (cea de la Ikea) si intorci pe sub a doua. Cum vii spre Buc, te incadrezi pe langa cocoasa de la ikea si inainte de giratoriu faci la dreapta pe un drum cu pavele. La capat este hotelul care are o terasa super.

Recomandarea 2 ar fi restaurantul Papion de pe Sisesti, dar acolo nu stiu orarul iar preturile par a fi ceva mai piperate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa incerci aici

https://www.google.ro/maps/place/La+Radu/@44.4779572,26.0987107,18.75z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xde79a9e7582e82d2?hl=en

 

nu este chiar cochet (am fost o singura data la pranz cu niste prieteni care lucreaza in zona) noi am stat afara la terasa dar parca aveau si loc inauntru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Recomandarea 1 este Hotel Parc peste drum de Ikea. DAca vii din Bucuresti iesi pe DN1, treci de prima cocoasa (cea de la Ikea) si intorci pe sub a doua. Cum vii spre Buc, te incadrezi pe langa cocoasa de la ikea si inainte de giratoriu faci la dreapta pe un drum cu pavele. La capat este hotelul care are o terasa super.

Cunosc locatia, uitasem de ea, intr-adevar este foarte linistita si cocheta! Este o varianta buna, mersi de recomandare!

 

 

Nu vreau restaurante din motivul ca vom sta de vorba si astia te conditioneaza de comanda mancarii, un bar este altceva, pot lua doar bauturile..mersi frumos!

 

 

O sugestie, incerc si acolo, mersi frumos!

 

 

Da, uitasem de ele, desi imi fac rondul des cu bicicleta! Zona este cam fitoasa si scumpa pentru gustul meu, dar poate fi o solutie..multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

La complex herastrau, intrare pe langa embasy si tii tot timpul dreapta, au o terasa pe malul lacului, zona linistita si preturile decente.

Unde este asta, vrei sa specifici mai exact?

 

Pe soseaua nordului zici? Nu-i cam departe de zona lui?

Nu este, se incadreaza..

Mai e si Club Oasis (cluboasis.ro), pe sos. Straulesti. Foarte ok de stat la taclale in padurice pe malul lacului.

Mersi frumos, arata foarte ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taverna Sarbului.

http://tavernasarbului.ro/contact/

 

Preturile nu-s tocmai mici, dar mancarea e buna, portiile sunt mari si in timpul saptamanii e destul de liber. Berea are pret rezonabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bistro La Boeru - vizavi de sediul Antena 1

 

Glamour Caffe - peste drum de Antena 1

 

Voievodal Baneasa,restaurant colt cu str Elena Vacarescu

 

Capricciosa si Quan-Quan ,restaurante pe bdul Ion Ionescu de la Brad ,foarte aproape intersectie

 

Cum iesi din pasaj ,exact la exit,ai Antena 1 in spate, pe dreapta la nr.19-21 la parterul cladirii s-a deschis un cafe bar

Editat de mihaistancu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...