Sari la conținut

hornet-before/after


the Pig
 Share

Postări Recomandate

pana la urma am cerut si alte pareri , asta este rostul topicului. si mie mi se pare cam kitschoasa :crack: , dar na... mai mergeam la motor, mai dadeam o cheie, mai puneam o dunga albastra :rusinica: ....si tot asa :alcy: ...

chiar o sa le scot azi ...


» Post actualizat in 05 Feb 2016 06:24

Unde ai facut saua?

saua e luata de pe ebay. chrash-urile sunt facute la Petre ( are un topic ''crashpaduri home made" ) furtunele si manetele luate de la userul Replici, parbrizul de la Louis. spun toate astea ca poate ajuta cuiva.

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important este sa-ti placa tie. Personal imi plac lucrurile asa cum le-a lasat 'mama lor', stock. Saua a schimbat in bine aspectul, dar , cum spuneau alti camarazi inaintea mea, prea mult albastru. Oricum.....motorul arata foarte bine. Sa te poarte sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoate autocolantul de pe scut, radiator si furtunuri si de pe bascula spate si mai uite-te la ea.

Ar putea arata bine cu putin albatru in plus.

 

Eu as lasa tot ce e pe si pe langa ghidon, manerul de tinere din spate, dunga de pe: aripa rotii, rezervor si codita. Semnalizatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea estetica este autocolant. se poate scoate in 10 minute. sunt de acord ca am cam exagerat... ce inseamna sa stai sa te uiti la motor doua luni..o iei naibii razna... :). hai ca il curat maine, si mie mi se pare cam incarcat...mersi tuturor pt comenturi :)

 

tot respectul meu pt atitudine, macar ai incercat ...

acum, la subiect, banuiesc ca asa ai gasit seaua, cu albastrul ala, si de acolo ti-a plecat si vulcanul artistic, dar in principiu, o chestie de asta ca sa aiba impact, trebuie sa ramana "importanta", adica sa fie doar o "Atingere" .. subtila, un accent ... daca umpli motocicleta de accente, pierzi importanta lui.

incearca sa pastrezi doar seaua cu albastru, si inca ceva SUBTIL, nu stiu exact, la roti, ... undeva, sa vezi ca se schimba situatia.

spun asta pt ca oricum trebuie sa pastrezi seaua, care deja ai albastru la ea.

oricum, omul din greseli invata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai jos saracia aia de autocolant albastru

vopseste sau colanteaza bug spoilerul la culoarea motoretei sau negru, nu-mi dau seama cum ar arata mai bine...

pune-i niste rimstripes de la colegu /index.php?/topic/733815-oferta-rimstripes-30-lei-si-stickere-personalizate/

si cam atat

 

aa si poate vopsesti si suruburile alea din albastru in negru

 

asteptam noile poze sa vedem ce-ai facut din ea

 

spor la treaba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja am scos autocolantul :), sunt pe reveneala...manetele, furtunele vor ramane. saua la fel. bug-ul se rezolva usor. si manerul o sa-l fac negru. e prea tipator asa...

cat despre rim stripes l-am sunat pe colegul, I-am dat si mesaj...se pare ca nu mai are chef de munca..asa ca am renuntat. cand am sa gasesc ceva sa-mi placa am sa pun...

post-16019-0-04239400-1454661299_thumb.jpg

post-16019-0-70978900-1454661313_thumb.jpg

post-16019-0-14394300-1454661321_thumb.jpg

post-16019-0-05665100-1454661330_thumb.jpg

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa da.Bine ca n-au ramas urme pe vopsea


» Post actualizat in 05 Feb 2016 08:40

Ca si investitie,pune-i niste rimuri ca o sa dea si mai bine.

Ar mai merge schimbate si oglinzile.Am mers pe un hornet exact ca al tau si cu acelasi tip de oglinzi after market....NU vedeam nimic in spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa da.Bine ca n-au ramas urme pe vopsea

» Post actualizat in 05 Feb 2016 08:40

Ca si investitie,pune-i niste rimuri ca o sa dea si mai bine.

Ar mai merge schimbate si oglinzile.Am mers pe un hornet exact ca al tau si cu acelasi tip de oglinzi after market....NU vedeam nimic in spate

Da tu te uiti in spate cand meri cu mobra? sau la ce iti tre sa vezi in spate:) Bo$$ cand esti pe mobra oricum nu te ajunge nime!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da tu te uiti in spate cand meri cu mobra? sau la ce iti tre sa vezi in spate:) Bo$$ cand esti pe mobra oricum nu te ajunge nime!!!!!!!

Imbatranesc ce sa fac...Trebuie sa ma asigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rupt o oglinda pe amkart si pe astea le-am gasit. nu-s cine stie ce dar m-am invatat cu ele. o sa revin la un mom. dat la modelul stock de oglinzi. rimuri va primi dar sa gasesc ceva pe placul meu intai.

sunt intelegator pt ca asta vreau de fapt. nu sa ma laudati aiurea ci sa aud alte pareri. sincer si eu o vedeam cam manelizata, saraca mobra. bine ca mi-am bagat mintile in cap intre timp :) in cateva zile ii mai scot din albastreala :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza cati ani am. pestele ramane :). satanistilor :crack:


» Post actualizat in 08 Feb 2016 08:22
Mi-am mai revenit :)
» Post actualizat in 16 Feb 2016 14:02

hai ca acum e altceva. maine vin si rims-urile...mersi hondafan

post-16019-0-88867500-1454919714_thumb.jpg

post-16019-0-43746900-1454919739_thumb.jpg

post-16019-0-60925200-1455631332_thumb.jpg

post-16019-0-83735400-1455631339_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

e gata asa. si cu rims pe roate..aia e. multumesc penctru critici, mi-am bagat mintile in cap ! :D

post-16019-0-93030200-1457763468_thumb.jpg

post-16019-0-78306000-1457763559_thumb.jpg

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e gata asa. si cu rims pe roate..aia e. multumesc penctru critici, mi-am bagat mintile in cap ! :D

Hai ca rimsurile alea fac toti banii, mi-a facut si mie hodafan da inca nu le-am pus. Din ce vad la tine vin foarte bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...