Sari la conținut

Accident Vitan-Barzesti, Bucuresti.6.02


Nubyan
 Share

Postări Recomandate

Ce linistit a iesit ala din masina, nu cumva sa se intereseaza de ce a facut.

Pare genul de om care doarme linistit noaptea.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Catalin, mergi neaparat la un avocat pentru ca altfel risti sa dureze o vesnicie dosarul de dauna, iar daca mai are si RCA la una din cele 3 firme de asigurari "profesioniste" pe care nu le voi numi, o sa ramai si cu paguba.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pun pariu ca gaozarul a zis ca aveai 300 la ora, dupa radarul lui ochiometric. oricum toti motociclistii sunt satanisti care fug cu viteza sunetului.

am spus ghinionist pt. ca ai ramas fara mobra acum in prag de sezon si acum spun MARE NOROCOS ca esti bine. ma bucur ca esti ok, fiarele de repara, se cumpara, se schimba...respect!

de aceea mare grija la gaozari! oricine poate pati asa ceva...

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt niste prevederi functie de nr de zile de ingrijiri medicale, abia la >60 (parca, nu garantez ca a trecut ceva vreme de cand am trecut prin asa cev) se incepe cercetarea automat, <60 trebuie facuta plangere, exista termen si pt depunerea ei. Mare atentie la detaliile juridice!

Prietene, dosarul de CERCETARE penala se deschide de politie imediat dupa accidentul cu vatamare. Tu te referi, poate, la inceperea URMARIRII penale, ceea ce e cu totul altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Eu sunt ghinionistu / norocosu

Acum am ajuns acasa .. Am fost la spital si din fericire nu am nimic rupt!

Am scapat usor !

Passatul a vrut sa faca stag direct din spalatorie ... Am incercat sa il evit dar nu am putut !

Motorul e dauna totala ! attachicon.gifimage.jpegattachicon.gifimage.jpegattachicon.gifimage.jpegattachicon.gifimage.jpeg

 

 

Prietene,

 

mare noroc ai avut! Nu stiu daca echipamentul full si-a spus cuvantul, dar cu siguranta a avut un rol foarte important!!! Din tin bine minte, esti cam incepator :) Asta e. nu stiu daca ceva mai multe experienta te-ar fi ajutatsau te-ar fi scutit de neplaceri, dar macat ti-ai invatat lectia. Oricum, considera-te cel mai norocos om: nu multi au ocazia sa faca o motocicleta in halul ala si scape doar cu vanatai si 3 picaturi de pipi in pantaloni! Baga cateva pahare de tarie in tine, ohihneste-te bine ca siguri acum ai febra la niste muschi pe care nici nu stiai ca-i ai :)

 

Din pacate, mai mult de 1000-1500 E de la aigurari nu o sa iti iei, iar daca ala e asigurat la o firma din aia dubioasa/falimentara, o sa ai mult si bine de asteptat! Asa ca daca omul vine cu intelegere la tine, da dovada de bun simt si vrea sa te ajute, ia ce poti de la el, asigurarile or sa se p1se pe tine si or sa te phuta pe toate partile cu hartii, dosar, constatari, etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene,

 

mare noroc ai avut! Nu stiu daca echipamentul full si-a spus cuvantul, dar cu siguranta a avut un rol foarte important!!! Din tin bine minte, esti cam incepator :) Asta e. nu stiu daca ceva mai multe experienta te-ar fi ajutatsau te-ar fi scutit de neplaceri, dar macat ti-ai invatat lectia. Oricum, considera-te cel mai norocos om: nu multi au ocazia sa faca o motocicleta in halul ala si scape doar cu vanatai si 3 picaturi de pipi in pantaloni! Baga cateva pahare de tarie in tine, ohihneste-te bine ca siguri acum ai febra la niste muschi pe care nici nu stiai ca-i ai :)

 

Din pacate, mai mult de 1000-1500 E de la aigurari nu o sa iti iei, iar daca ala e asigurat la o firma din aia dubioasa/falimentara, o sa ai mult si bine de asteptat! Asa ca daca omul vine cu intelegere la tine, da dovada de bun simt si vrea sa te ajute, ia ce poti de la el, asigurarile or sa se p1se pe tine si or sa te phuta pe toate partile cu hartii, dosar, constatari, etc....

 

Ai dreptate, doar ca soferul nu va pati nimic dpdv legal, o mica amenda si cateva puncte, iar el fiind constient de asta nu are nici un interes sa caute o "intelegere" care l ar usura de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti sanatos!

 

Treaba e mai complicata acum, fiindca nu o sa iti iei 45 zile de spitalizare niciodata ceea ce inseamna ca nu o sa fie urmarit penal.

 

Urmatorul pas este sa iti iei o firma de daune care se ocupa de recuperarea banilor si sustinerea ta in instanta.

 

Eu spre exemplu am un an in martie de la asa ceva si nu m-am aratat nici la prima infatisare.

 

In rest...rabdare si pune-o de o betie buna si cu iarba verde intr-o seara ca cineva te-a iubit sus atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, doar ca soferul nu va pati nimic dpdv legal, o mica amenda si cateva puncte, iar el fiind constient de asta nu are nici un interes sa caute o "intelegere" care l ar usura de bani.

Stiu. Dar cateodata mai sunt si oameni cu bunsimt care-si recunosc greselile si vor sa ajute cumva.

Dar la ce paguba are ala la masina, ma indoiesc ca va sta cu gandul la cum sa-l despagubeasca pe baiatul nostru :( Si din dezmembrari daca-si repara Passatul, cred ca sare binisor de 1000E. Plus amenda, plus permis suspendat, cred ca in mintea lui tot motociclistul e vinovat. :) Sa speram ca nu va fi totusi asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrea, poate sa deschida un prices civil sa ceara daune. cred ca are sanse foarte mari sa castige si sa-si scoata parleala.

Exact, din cauza asta am spus sa iei legatura cu un avocat. Dar in primul rand vezi daca te intelegi cu el cumva, daca nu atunci mergi pe civil cu daune materiale si morale. Plm imi este frica sa mai conduc dupa o astfel de experienta...2 roti, 4 roti nu conteaza. Ai ramas cu sechele psihice....samd. Stie avocatul ce si cum sa prezinte.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu o sa iti iei 45 zile de spitalizare niciodata

 

Tu n-auzi ca omul e acasa?! Normal ca n-o sa-si ia nicio zi de spitalizare.

Daaaa, daca nu ma insel, e vorba de "zile de ingrijiri medicale". Care pot fi si in ambulatoriu. Repet, nu sunt sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ar fi, nu va ajunge la numarul respectiv iar sigura varianta va fi sa faca pe civil, sa ceara daune morale si materiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avocatul sau firma ar trebui sa sustina ca existe traume psihice dupa incident iar clientul sau are o temere de a reveni in trafic plus ca motocicleta aia a fost cumparata din economiile personale iar acum e falit. That's the way.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mai baiatule care ai scapat ca prin minune, roaga pe cineva sa te mai loveasca o data destul de serios ca sa aiba oamenii astia satisfactia ca ai destule zile de spitalizare 😅.

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil avocatul ar trebui să insiste pe vătămarea psihică.

acum ar trebui sa-i para rau ca nu are si vreun picior rupt ca sa poata sa mai traga la bani ?!?

de unde scoateti fratilor golaniile astea doar ca sa scoata nu-s ce bani de asigurari ?

bine ca e intreg ca paguba o sa si-o recupereze in mare parte de la asigurari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ar trebui sa-i para rau ca nu are si vreun picior rupt ca sa poata sa mai traga la bani ?!?

de unde scoateti fratilor golaniile astea doar ca sa scoata nu-s ce bani de asigurari ?

bine ca e intreg ca paguba o sa si-o recupereze in mare parte de la asigurari.

 

Daca tu crezi ca asigurarile o sa ii dea bani suficienti cat sa isi cumpere un motor la fel (aici ma refer la model si an) atunci te inseli amarnic.

Mandatul inspectorului de daune in acest caz este sa diminueze si sa limiteze valoarea daunei....asta privind partea materiala.

Cu privire la partea psihica din punctul meu de vedere eu m-as fi pishat pe mine de 3 ori in cele 1,2 secunde cat ar fi durat "zborul" dupa care mi-ar fi tremurat chilotii de fiacare data cand as fi vazut ca unul vrea sa iasa dintro parcare/drum lateral etc indiferent de ce anume as fi condus. As putea sa alerg si cu cercul pe trotuar si tot mi-ar fi frica sa nu dea unul peste mine.

Acum intrebarea este de ce plm trebuie sa sufer eu pentru ca un dobitoc cu permisul luat la Pitesti este un dobitoc si nu are habar sa "volaneasca".

Fudulia (tai doua bezi si o linie dubla continua) si prostia(daca tot tai doua bezi si o linie dubla continua macar nu te lasa prins) se platesc, asa ca nu are decat sa plateasca cu varf si indesat.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...