Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

neee, cand o bagi in curba si te pomenesti cu o caruta in fata senzatia e unica, sincer. la anul trec pe gs 1200 adventure, sper sa am destui bani sa pot tine si rr-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vineri m'am varsat pe cheia din cauza unei carute...

:lol:

Neplacuta situatie... Bine ca ai fost echipat. Am un prieten de la Oradea care a cazut la 30 de km de Brasov, in drum spre intrunire.

M-am tavalit si eu, am luat botezul. Da' am avut grija s-o fac pe un YZ 426, pe deal. Ma doare putin umarul si m-am slefuit putin pe mana (deh, eu-s Gigi, n-am nevoie decat de casca si manusi).

Dopeman & Borosz, ajungeti in weekend la Zetea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Senzatie groaznica....inca alerg sa repar mobra

Mai am nevoie de oglinzi si un surub+stickerul de la mertzan si e gata.

Mai detaliat,Am iesit din curba ff tare si dupa 20-25m caruta oprita am franat maxim....cred ca au fost 15-20m rolling stoppie iar in momentul care a trecut masina care venea din fata am incercat sa ocolesc caruta si am atins cu oglinda dreapta si carena dreapta jos si m-am varsat pe stanga.

Pagube:

Oglinda dreapta rupta

Oglinda stanga polizata(o schimb)

Maneta ambreiaj polizata(e deja schimbata)

Cap de ghidon(ambele le'am schimbat)

Semnal(si asta e schimbat)

Carena fata polizata pe margine foarte putin

Capac motor zgariat

Codita sparta

Scarita stanga rupta

Casca HJC carbon zgariata putin

Rucksac vanucci racing polizat bine

 

BULOANELE MOTRAX SI-AU FACUT TREABA PERFECT,CARENA PE PARTEA CARE AM CAZUT ESTE FARA NICI O ZGARIETURA.

Viteza la care am cazut o aproximez undeva la 30-40km/h

Mertan daca am stickerul repede joi o sa fie fara urma de cazatura:P

Editat de alexutzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Neplacuta situatie... Bine ca ai fost echipat. Am un prieten de la Oradea care a cazut la 30 de km de Brasov, in drum spre intrunire.

M-am tavalit si eu, am luat botezul. Da' am avut grija s-o fac pe un YZ 426, pe deal. Ma doare putin umarul si m-am slefuit putin pe mana (deh, eu-s Gigi, n-am nevoie decat de casca si manusi).

Dopeman & Borosz, ajungeti in weekend la Zetea?

 

Sanse mari sa nu ajung, lantul si pinionul spate sunt intro stare jalnica, si inca n-a ajuns kitul pe care l-am comandat de la Louis !!!

 

Tre sa-mi spal si pantaloni, pt ca la intoarcerea de la intalnirea din Brasov, pe la 200+, in timp ce urmaream un Hayabusa si un supermoto, am intrat intrun voblaj de m-am (cuvant urat) si m-am (cuvant urat) pe mine !!! :P

 

PS Ca sa nu vb de faptul ca duminica a decedat un coleg de al nostru, omorand din pacate doi oameni nevinovati !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete!

Initial imi cam parea rau ca nu am ajuns la intalnire, dar se pare ca nu am pierdut mare lucru...

Ce pot sa zic...prima mea iesire pe Cheia a fost superba...m-am simtit extraordinar, a fost primul drum incare am putut sa trag de moto spre limita (limita mea :lol: )

Drumul excelent...curbe superbe...un pic de voblaje,un pic de derapaje...genial!

Imi pare sincer rau ca nu ai venit si tu Kata cu cbr-ul...chiar as fi vrut sa ne urmarim...imi pare rau nici ca nu i-am mai prins pe cei doi baieti...luasera avans mare (cred).

Eu am ramas in brasov si am luat terasele la rand, orasul e super.

La intoarcere m-am intors cu un amic cu un k6 insa ne-am pierdut pe drum.

Partea cea mai importanta e ca am reusit sa-mi rodez cauciucurile pe 90% din suprafata :D

Sper sa mai iesim la astfel de momente "kodak" :P

Kata fa-ti si tu jucaria mai repede si hai pe pista ca vreau sa "o fac" legal :eek:)

 

Va salut pe toti!

 

PS: m-a rupt la maini....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete!

Initial imi cam parea rau ca nu am ajuns la intalnire, dar se pare ca nu am pierdut mare lucru...

Ce pot sa zic...prima mea iesire pe Cheia a fost superba...m-am simtit extraordinar, a fost primul drum incare am putut sa trag de moto spre limita (limita mea :lol: )

Drumul excelent...curbe superbe...un pic de voblaje,un pic de derapaje...genial!

Imi pare sincer rau ca nu ai venit si tu Kata cu cbr-ul...chiar as fi vrut sa ne urmarim...imi pare rau nici ca nu i-am mai prins pe cei doi baieti...luasera avans mare (cred).

Eu am ramas in brasov si am luat terasele la rand, orasul e super.

La intoarcere m-am intors cu un amic cu un k6 insa ne-am pierdut pe drum.

Partea cea mai importanta e ca am reusit sa-mi rodez cauciucurile pe 90% din suprafata :)

Sper sa mai iesim la astfel de momente "kodak" :D

Kata fa-ti si tu jucaria mai repede si hai pe pista ca vreau sa "o fac" legal :()

 

Va salut pe toti!

 

PS: m-a rupt la maini....

 

Sa nu crezi ca nu ma uitam cu jind cum te tot duceai. :P Dar si touringul cu Transalpul a fost placut, poate o schimbare de ritm binevenita dupa cazatura de la amck...sa se reseteze psihicul un pic.....

reparatia mobrei mai dureaza....deh, asa e cu asigurarile, pana isi misca kourul.... dar macar o sa iasa tzipla, ca noua.

Pana apucam noi sa ne dam impreuna (2-3 sapt), scoate 500 RON din buzunar, du-te la amck si fa cursul de pilotaj. In doua saptamani nu te vei recunoaste la ghidoane, garantat. Asta daca vrei s-o faci "legal". Altfel, te vei da empiric pe pista, nu va fi nici foarte placut.... si doamne fereste......

Voi fi si eu uneori pe acolo sa te sustin...de pe terasa, asta pana cand e "lama" gata. Vor mai fi si drumuri lungi, cu siguranta. :eek:

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal bercenare. io actual detinator de 919, fost de 929 (din pacate pt scurta perioada) si-un de 954 te salut. nu numai eu. ci sigur toti fireblade-istii... io tot din berceni aproximativ (p-ta progresu) momentan chiar in comuna berceni, cu ocazia fatarii catelei mele pana raman fara pui. pt orice intrebare, nelamurire etc nu ezita sa intrebi, dau si o mana de ajutor in caz de nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de ieri sunt mandrul posesor al unui 919RR...rosu-alb-albastru superb :) :kiss: Inca nu am poze pt ca nu m-am putut dezlipi de ea :D

buna alegere si sa o stapanesti sanatos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal bercenare. io actual detinator de 919, fost de 929 (din pacate pt scurta perioada) si-un de 954 te salut. nu numai eu. ci sigur toti fireblade-istii... io tot din berceni aproximativ (p-ta progresu) momentan chiar in comuna berceni, cu ocazia fatarii catelei mele pana raman fara pui. pt orice intrebare, nelamurire etc nu ezita sa intrebi, dau si o mana de ajutor in caz de nevoie.

 

ms ms :kiss: :D

 

buna alegere si sa o stapanesti sanatos :D

:)

post-11570-1218062809_thumb.jpg

post-11570-1218062823_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut una exact la fel, motocicleta de care m-am indragostit, draguta si grasuta ca o fata sanatoasa de la tara. unde mai pui ca si mergea ft bine, anul trecut am mers peste 22mii de km cu ea.

mult noroc cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de ieri sunt mandrul posesor al unui 919RR...rosu-alb-albastru superb :lol: :kiss:

 

Ar trebui acum sa-ti schmbi si username-ul. :) Jokin'. :drums:

Bine-ai venit in randurile noastre! :D

 

 

Mi-am rupt ieri cablul de ambreiaj. Astazi se schimba. DACA E VREMEA BUNA, sambata alerg pana la Zetea. Hellicks, sa nu uiti perna! :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of, sambata nu pot veni, obligatii de serviciu. vineri vin la parada, sa ma minunez, desi de drumul de la odorhei la zetea nu prea am chef.

 

Daca vin oricum stau pana duminica, asa ca duminica dimineata daca dai o fuga bem un ceai impreuna.

Cati km sunt si cum e drumul de la Odorhei la Zetea? Am inteles ca Balauseri - Odorhei e de poveste. :kiss:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul de la Odorhei la Zetea e bun pana la un moment dat,de acolo mai ai aporx 7-8km in care trebuie sa mergi incet, dar nu e chiar asa de nasol. de la Balauseri la Odorhei e ft bun drumul, atentie insa dupa Praid, sunt doua hopuri la care trebuie sa mergi incet, in rest sate multe si atentie la trafic, foarte multi piloti de raliu prin zonele astea, n-ar fi problema cu ei daca n-ar taia curbele fara vizibilitate......

Duminica ma dau cu motorul asa ca sanse mari sa ne intalnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul de la Odorhei la Zetea e bun pana la un moment dat,de acolo mai ai aporx 7-8km in care trebuie sa mergi incet, dar nu e chiar asa de nasol. de la Balauseri la Odorhei e ft bun drumul, atentie insa dupa Praid, sunt doua hopuri la care trebuie sa mergi incet, in rest sate multe si atentie la trafic, foarte multi piloti de raliu prin zonele astea, n-ar fi problema cu ei daca n-ar taia curbele fara vizibilitate......

Duminica ma dau cu motorul asa ca sanse mari sa ne intalnim.

 

Ok, merci de sfaturi! :kiss:

Mno`, inapoi la lucru, ca nu suntem platiti sa stam pe forum! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de ieri sunt mandrul posesor al unui 919RR...rosu-alb-albastru superb :D :kiss: Inca nu am poze pt ca nu m-am putut dezlipi de ea :)

 

Stf fah ..... ai luat`o pana la urma ... cand o vad / testez ? :D

 

YM: ddezu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stf fah ..... ai luat`o pana la urma ... cand o vad / testez ? :kiss:

 

YM: ddezu

:D Inca nu ne dixponibila pt teste... :) Inca ne acomodam unu cu altu si mi-e sa nu se supere pe mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...