Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

care poate recomanda crashpad de 929 bune ?

si pls intrebare : ati pus careva bagaje pe ea ? genti laterale ? are careva cumva o poza cu motoru pregatit de drum lung cu bagaj pe el ?

da stiu e sportiva si eu intreb de touring , asta e... desi conduc blade il conduc in stil touring si la drum mai lung fara ridicari pe o roata si chestii de genu ,de aia ma intereseaza.

 

Crahpad-uri pt 929/954 foarte bune de la Valtermoto, le vand cei de la Inter Motorcycle. Din pacate le-am "incercat" eu pe Cheia, si-au facut treaba foarte bine, mi-au salvat carenele ( doar doua zgarieturi minore). Bagaje pentru sportive fac cei de la Oxford, le am eu (400 ron), foarte bune, aerodinamice ( urmeaza forma coditei), impermeabile (textile), tot tacamul. Importatori Oxford Sports sunt cei de la Moto Mania. Sorry, poza nu am, dar am calatorit mult cu ele si sunt super. Recomand.

Respect si drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat, dar nu pot atasa. intra pe mess

 

Noroc!

Am tot intrat. De cateva zile astept sa-mi dai accept la id-ul meu (razvanturcanu), dar degeaba.

Mai astept. Poate am gresit id-ul tau. E dopeman1979?... pt ca la asta am trimis invite.

Multu pt intentie, oricum.

See ya!

 

Noroc tuturor!

Detin o Honda CBR 900RR Fireblade (919 cmc, an fabr 1998) dupa care sunt topit (!!!)...

Recent, am observat la ea o problema deranjanta, pe care nici nu stiu cum s-o rezolv.

Merge cam franata de roata spate, iar stopul de frana ramane aprins.

Oare care ar fi cauza?

Motorul nu a fost rulat cca. 2 luni, de cand a fost adus din Italia pe platforma.

Eu l-am cumparat si de atunci l-am tinut in garaj.

Oare exista vreun dispozitiv de blocare a rotilor, ca siguranta pentru transport, de care a omis vanzatorul sa imi spuna (?!)...

Sau e vreo problema mecanica si/sau electrica?

Va multumesc pentru eventualele sfaturi!

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred sa fie astfel de dispozitiv ... votez pt o problema mecanica undeva in zona etrierului sau a placutelor sau posibil la pedala de frana ceva blocaj ca ramane probabil apasata si de aia si becul aprins continu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc!

Am tot intrat. De cateva zile astept sa-mi dai accept la id-ul meu (razvanturcanu), dar degeaba.

Mai astept. Poate am gresit id-ul tau. E dopeman1979?... pt ca la asta am trimis invite.

Multu pt intentie, oricum.

See ya!

 

Noroc tuturor!

Detin o Honda CBR 900RR Fireblade (919 cmc, an fabr 1998) dupa care sunt topit (!!!)...

Recent, am observat la ea o problema deranjanta, pe care nici nu stiu cum s-o rezolv.

Merge cam franata de roata spate, iar stopul de frana ramane aprins.

Oare care ar fi cauza?

Motorul nu a fost rulat cca. 2 luni, de cand a fost adus din Italia pe platforma.

Eu l-am cumparat si de atunci l-am tinut in garaj.

Oare exista vreun dispozitiv de blocare a rotilor, ca siguranta pentru transport, de care a omis vanzatorul sa imi spuna (?!)...

Sau e vreo problema mecanica si/sau electrica?

Va multumesc pentru eventualele sfaturi!

Bafta si asfalt uscat!

 

normal ca nu e dopeman1979..... :cheers: intra pe profilul meu si ai sa vezi id-ul meu de mess. succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc!

Am tot intrat. De cateva zile astept sa-mi dai accept la id-ul meu (razvanturcanu), dar degeaba.

Mai astept. Poate am gresit id-ul tau. E dopeman1979?... pt ca la asta am trimis invite.

Multu pt intentie, oricum.

See ya!

 

Noroc tuturor!

Detin o Honda CBR 900RR Fireblade (919 cmc, an fabr 1998) dupa care sunt topit (!!!)...

Recent, am observat la ea o problema deranjanta, pe care nici nu stiu cum s-o rezolv.

Merge cam franata de roata spate, iar stopul de frana ramane aprins.

Oare care ar fi cauza?

Motorul nu a fost rulat cca. 2 luni, de cand a fost adus din Italia pe platforma.

Eu l-am cumparat si de atunci l-am tinut in garaj.

Oare exista vreun dispozitiv de blocare a rotilor, ca siguranta pentru transport, de care a omis vanzatorul sa imi spuna (?!)...

Sau e vreo problema mecanica si/sau electrica?

Va multumesc pentru eventualele sfaturi!

Bafta si asfalt uscat!

 

 

 

sal, nu cumva ai o ruda pe la brasov? sau e doar o potrivire de nume? un baiat care mi a vandut un ktm si mi a promis ca mi trimite si cricul ....si nu mai da nici un semn de viata. tot turcanu il cheama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, eu n-o sa pot sa fiu prezent. In 7 iulie imi dau Licienta la Arad. Nu m-am apucat inca de lucrare. Sa nu povestim ca n-am invatat nimic.

Dar puteti "regiza" episodul 2 ("Dopeman si mertan, la un ceai in Brasov") din "Firebladeri din toata tara, uniti-va!", dupa epsiodul 1 "Stau-De-6 il viziteaza pe Hellicks". :)

Tragem tare pt Brasov (1-3 august) . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SD6 .. nu prea am, inteleles care e faza cu ceaiurile si cu regia dar vin si eu la intalnirea faierbleidistilor.Asfalt groaznic de uscat sa avetzi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, nu cumva ai o ruda pe la brasov? sau e doar o potrivire de nume? un baiat care mi a vandut un ktm si mi a promis ca mi trimite si cricul ....si nu mai da nici un semn de viata. tot turcanu il cheama

 

Intr-adevar, e o potrivire de nume.

Pe mine poate o sa ma intalnesti prin BV, pt ca vin uneori. O sa te convingi atunci de confuzie.

Parca prin iulie e o intalnire a CBR-istilor, ne putem vedea atunci.

Mai vorbim. Ma poti suna 0740.005.714 pt a te convinge de ceea ce spun.

Si apoi, pt mine cuvantul dat e sfant! Nu te-as fi lasat fara ceva ce era al tau.

Sorry pt situatie.

Cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred sa fie astfel de dispozitiv ... votez pt o problema mecanica undeva in zona etrierului sau a placutelor sau posibil la pedala de frana ceva blocaj ca ramane probabil apasata si de aia si becul aprins continu.

 

 

Multumesc.

Din ce am mai discutat si cu alti prieteni a rezultat cam aceeasi opinie.

Acum sa vad ce fac practic si las o vorba pe net.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci lam scos la Sinaia .. drum oarecum mai lung .. a papat 7% in afara :cheers: , drum parcurs cu pasagera si bagaje dar totusi parca ceva nu e bine , parca tragea mai violent modelul pe carburatie, la urcat pe munte chiar e moale rau pana in 6000 de ture.

 

Ceva sfaturi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SD6 .. nu prea am, inteleles care e faza cu ceaiurile si cu regia dar vin si eu la intalnirea faierbleidistilor.Asfalt groaznic de uscat sa avetzi !

 

Era continuarea de aici . :cheers:

 

 

domnu stau de 6... ne intalnim de cate ori e nevoie... bagam kilometri la greu. asa trebuie. sa vada mobrele toata romania si nu numai.

"Musai". :)

Azi-maine se face iarna si avem timp de crosetat prin casa. :bigstar:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci lam scos la Sinaia .. drum oarecum mai lung .. a papat 7% in afara :) , drum parcurs cu pasagera si bagaje dar totusi parca ceva nu e bine , parca tragea mai violent modelul pe carburatie, la urcat pe munte chiar e moale rau pana in 6000 de ture.

 

Ceva sfaturi ?

 

Da.

Iti dau SC28-u` meu, imi dai pe al tau + diferenta (ca doar am carburatoare :laugh: ). :bigstar:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci lam scos la Sinaia .. drum oarecum mai lung .. a papat 7% in afara :bigstar: , drum parcurs cu pasagera si bagaje dar totusi parca ceva nu e bine , parca tragea mai violent modelul pe carburatie, la urcat pe munte chiar e moale rau pana in 6000 de ture.

 

Ceva sfaturi ?

 

 

7% zici ?? Cu pasagera si bagaje ???

 

Pai ceva chiar nu este in regula :P (cred ca ai mers in relantina)

 

Cel mai probabil ai probleme cu valva HTEV, pt ca daca functioneaza bine, la 3000rpm isi ridica fata, de ramai cu gura cascata si fara pasagera :P

 

 

 

 

 

Da.

Iti dau SC28-u` meu, imi dai pe al tau + diferenta (ca doar am carburatoare :clap: ). :laugh:

:cheers:

 

 

Fii serios omule, SC28-ul valoreaza cel putin un Repsol Replica din 2007 + diferenta :)

 

Nici sa nu te gandesti sa-l schimbi cu un 'amarat de 929rr' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, e o potrivire de nume.

Pe mine poate o sa ma intalnesti prin BV, pt ca vin uneori. O sa te convingi atunci de confuzie.

Parca prin iulie e o intalnire a CBR-istilor, ne putem vedea atunci.

Mai vorbim. Ma poti suna 0740.005.714 pt a te convinge de ceea ce spun.

Si apoi, pt mine cuvantul dat e sfant! Nu te-as fi lasat fara ceva ce era al tau.

Sorry pt situatie.

Cu respect.

 

aaa,nu e problema,numai ca acum nu mai raspunde nici la tel nici la mail....nu era de suparat...macar sa mi fi zis ca nu l mai are sau ca nu vrea sa mi l mai dea....ca asa stau incurcat...e 2 800 000 un cric de ktm. si pate ma pomenesc cu colet de la brasov dupa ce dau banii pe el :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...