Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Am fost si eu la Cluj (ptr. prima oara in viata mea) dar numai pe Heliks l-am recunoscut (avea nr. de timis la mobra) dupa ce am consumat toata noaptea o cantitate deloc neglijabila de alcool.In rest super PLOAIA de sambata de pe drum.....nota 10.La intoarcere am optat ptr. ruta CJ-Turda-Alba iulia-Deva-Lipova-Arad-TM insumand 382 km.bucata intre CJ si DEVA....am facut spectacol !!! cox in cox si iara cox......consumul mi-a iesi 5.7% chiar m-am mirat ca am mers 160-180 chiar si un 240 mic .Am fost singur tot drumul si am facut doar 2 opriri: in Deva ptr. realimentat si Lipova cafea+tigara.

 

@Stau-De-6:trebuia sa iti imprumut ghidonul meu ptr. proba din imagine :)

Editat de Zeno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici noua nu ne-a plouat in bere. Hellicks poate confirma. B)

:)

Corect, a fost chiar superba toata treaba! Imi pare rau ca nu pot sa ajung la BV, chiar ziceam cu SD6 ca era frumos in campingul ala cun colt cu 900RR... eh, a fost placut sa dau mana macar cu SD6, Zeno si CRZ-ONE... restul, la urmatoarele!

Va salut cu stanga! :)

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara mi-a ajus si mie mult asteptata jucarie, 929 RR din 2000 , 17800 pe bord , complet originala , din pacate inca n am numere si era seara la 11 noaptea asa ca m-am abtinut de la o tura din lipsa de experienta pe ea. Acuma azi la zi o sa ma ocup de consumabile , gumele is michelin si par aproape noi deci nu e cazul de schimbare dar as schimba uleiul si filtrul.

Are careva idee de unde se pot cumpara urmatoarele ?

- ulei motul pt honda 929 sintetic

- filtru de ulei pt 929

- filtru de aer

Pe langa astea ar mai fi ceva , se poate sa fie nevoie sa cumpar si un motociclist :) , experienta mea pe motoare se rezuma la condus jafuri rusesti din 2001 incoace si un gs500 un sezon iar incurajarea celui care mi-a adus motorul a fost " nu te duc o tura cu asta .... e bestie ... etc etc " , cu alte cuvinte acuma ma uit la ea ce frumoasa e si astept sa mi treaca din emotie sa i dau o cheie si sa merg o tura pe straduta asa incet sa vad cum e si maine e de mers si scos numar rosu . O sa revin si cu poze dupa ce o spal de toate mustele si mizeria de pe ea cum a venit pe platforma .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Stau-De-6:trebuia sa iti imprumut ghidonul meu ptr. proba din imagine :D

 

Nu de ghidon aveam nevoie. Trebuia un pasager care putea sa "casca gurita" mai mult decat frate-mio. B)

 

 

Corect, a fost chiar superba toata treaba! Imi pare rau ca nu pot sa ajung la BV, chiar ziceam cu SD6 ca era frumos in campingul ala cun colt cu 900RR... eh, a fost placut sa dau mana macar cu SD6, Zeno si CRZ-ONE... restul, la urmatoarele!

Va salut cu stanga! :)

 

Se pare ca NU ai scapat. :laugh:

 

P.S. Eu cum de nu l-am vzt pe Zeno? :) Sau a fost prea multa bere si mi-a scapat... :laugh:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara mi-a ajus si mie mult asteptata jucarie, 929 RR din 2000 [...]

 

 

Se pare ca ma alatur si eu posesorilor de 900rr cu un 929 `00 :D

 

Bine ati venit in randurile noastre! B)

 

 

Intrunirea de la Brasov dupa cum am citit pe forul se amana pana undeva prin august , din lipsa de locatie...

Pacat ....

 

1-3 august, conform celor spuse AICI.

 

 

REPET .. cand si unde sa intampla intalnirea FAIERBLEIDISTILOR ???

 

:)

Ar fi interesant sa ne adunam intr-un colt, la Brasov.

 

 

:)

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SD6 ... poi si pana atuncia ma betzivanesc singur???? cum de asa tarziu facem intrunirea?? hai s-o comitem un pic mai devreme ...zic eu asa ca un faierbleidist inrait??

 

merge??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SD6 ... poi si pana atuncia ma betzivanesc singur???? cum de asa tarziu facem intrunirea?? hai s-o comitem un pic mai devreme ...zic eu asa ca un faierbleidist inrait??

 

merge??

 

Personal, ma indoiesc. E ceva bataie de cap. Plus ca daca iar ploua si trebuie s-o amanam subit ni se spune ca "ne dam de gard". :lol: E unul, luna viitoare trebuie sa ma duc la Arad sa-mi dau Licienta. Sa nu mai vorbit ca inca nici nu m-am apucat de lucrare. Ar trebui sa pun unghia pe-o carte, doua...

Pentru mine, Brasovul este ideal. Oricum intrunirea aceea o sa se tina, indiferent ca ploua, ninge sau vine "hiitura". Plus ca vine si Hellicks din tari straine. :D

Ia trage-l pe Mac de maneca sa-si lase CaCinci-u` (ca oricum nu reuseste sa-l faca sa arate/mearga ca un Fireblade :lol: ) si sa va imbetiviti impreuna. :D

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit in randurile noastre! :P

 

merci, dar eram de mult , am avut un sc28 la inceput, dupa care am trecut la v`ul de la suzuki (never again) iar acum am revenit la modelul pe care mil doream... cbr 929 .

din pacate e verde kawasaki dar urmeaza o revopsire.

 

oricum la pretul la care lam luat putea sa fie si roz :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

:D :laugh: :rock: :D :lol: :lol:

 

Uite si poza :P

post-27715-1213085249_thumb.jpg

 

Oricum , motocicleta merge fenomenal de bine si la 2500 e putea sa fie si verde kawasaki cu stikere de yamaha si furca de ktm

Editat de dezu_tls
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum , motocicleta merge fenomenal de bine si la 2500 e putea sa fie si verde kawasaki cu stikere de yamaha si furca de ktm

 

2.500 Euro?! :P De unde l-ai luat asa ieftin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul sa fie ok si sa nu fi suferit vreo dauna la cadru ca restu nu conteaza....

 

Da, la asta nu m-am gandit.

Cum sta pe drum? In viraje n-ai probleme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...