Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Da mac, dar in tarile civilizate lumea isi permite sa mearga acolo si sa se simta bine si sa se descarce in mod regulat, nu odata in viata pt ca a facut mega-sacrificii si si-a implinit un vis. :kick:

 

E clar ca cineva care merge des pe circuit o lasa mai moale pe strada, dar nu cred ca se aplica la noi pt ca astfel de incursiuni sunt prea rare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si asta e adevarat. circula ceva zvonuri despre o pista, chiar 2 in romania in urmatorii ani, dar nu stiu cat sunt de adevarate informatiile, asa ca tac din gura. in viitor am sa aflu mai multe :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in romania nu se va fabrica in graba o "pizta" din simplul motiv ca e o tara comunista cu idei comuniste...

la noi nu credeti ca vor face "aia din conducere" o pista de dragul alora care isi iau motoare "numa pt vrajeala"....

nu e nimic sa nu faca pt noi da macar sa faca pt formula unu ce draku ca si asa suntem o tara iubitoare de conserve..da mai greu oleaka vad io

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

romania shi pistele :crack: :cheers: :P :lol: :crack: asta`i buna.......din pacate nu o sa avem noi asa ceva in graba :-< .... intradevar daca am avea circuit sigur s`ar reduce shi nr accidentelor...am fi shi noi mai "calmi" in trafic :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banii destul de repede nu i'ar scoate. cheltuielile se amortizeaza pe termen lung, foarte. inca nu avem un numar mare de motociclisti in tara incat sa ai toate zilele de probe libere pline, stai linistit.

mai depinde si de pretul care ar fi practicat. nujtu de ce am impresia ca daca ar fi o pista pe aici, preturile ptr ziua intreaga sau ptr o sesiune ar depasi preturile italiene. am eu banuiala asta. si atunci chiar ca ar fi goale.

 

cat despre F1 pe aici, hai sa nu ne mintim singuri. poate in 100 ani. si oricum interesul ptr F1 am impresia ca a scazut enorm de mult. cel putin asta vad la mine in familie si la amicii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar ai fost pe circuit? Detalii te rugam. De unde banuiesti? Oricum cu banditul tau de 600 ar trebui sa postezi la motociclete de strada.

 

IGNORANTULE!!

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 10:17 -------------</small><br/>

 

Nici o problema, te mai duci. Ai fost si tu pe circuit?

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 10:20 -------------</small><br/>

 

Cit dai pe ele?

Pot sa-ti caut (noi sau folosite, preturi sub cele din Germania), dar trebuie sa stiu targetul mai intii.

Stiu ca lumea cere preturi impresionante pe amortizoare si chiar si pe cadrul acela banal de bord dar avand in vedere vechimea motocicletei si ca nici macar nu e un upsidedown eu cred ca 250euro cu tot cu cadrul de bord este pretul corect!!!

Deci daca poti sa-mi gasesti in banii astia bn daca nu imi iau eu din italia!!!

Iti multumesc!!! :kick:

Editat de puric
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in italia asa ieftine nu le'am gasit niciodata.

ptr furci ..cred ca minim 350-400€, iar pentru cele preparate de la 500 in sus.

cadrul ala de bord ..20-40€

a fost o perioada cand am gasit si la 200 dar nu aveam nevoie de ele :kick: depinde mult si unde cauti, si ce noroc ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in italia asa ieftine nu le'am gasit niciodata.

ptr furci ..cred ca minim 350-400€, iar pentru cele preparate de la 500 in sus.

cadrul ala de bord ..20-40€

a fost o perioada cand am gasit si la 200 dar nu aveam nevoie de ele :rolleyes: depinde mult si unde cauti, si ce noroc ai.

 

Da,350$ - 3 cauciucuri, 2SPATE SI UNU FATA. Tocmai eu sa le dau 350eur? Eu oricum mi le iau din State dar nu toti se descurca, asa ca 350 euro e un min. necesar numai pt. cauciucuri. Cei care merg sub 1.30 pe Serres papa mult mai multi bani.

Mac, spune-ne si noua niste preturi de intrare pe pistele din Italia si cam ce ti se asigura pt. banii aia.

A, sint multe motociclete de viteza pe soselele din Peninsula?

 

Vad ca unii se oftica rau. Deci daca nu aveti habar cu ce se maninca motocicletele pe pista, nu va mai bagati aici cu pareri.

 

Stiti cu totii de accidentul de la Fetesti in care un baiat cu 600F3, proaspat posesor de vitezana, a murit intr-o curba usoara. Baiatul nu a avut reflex sa se incline, reflexul asta se deprinde dupa foarte multe antrenamente. Am mers spre Predeal cu un baiat,proaspat detinator de ZX7R, pe turbozone ii dadea blana, la iesirea din Comarnic insa a ratat prima curba la stinga. Spectacolul a fost infiorator, motocicleta distrusa 80%. A facut ca Pedrosa, a vazut ca se duce si a incercat din reflex sa puna piciorul jos insa a ramas cu corpul drept pe sa. Viteza era la 80-90 si in nici un caz nu ajungea cu genunchiul jos ca sa ia curba aia. Si mie ca si multora dintre voi care scriem aici pe forum ni s-a intimplat sa fim surprinsi de o curba si atunci n-am facut altceva decit sa frinam. Recunosc ca era sa ies de pe sosea intr-o gramada de curbe dar am avut noroc cu carul. Un prieten de-al meu, Virgil, n-a mai avut noroc intr-o zi pe Cheia, era in fata mea, lua curbele intr-un mare fel, era artist fata de multi forumisti, a alunecat pe o curba la stinga si moto s-a dus in sant, s-a facut o paguba de mii de euro, el s-a ales cu niste coaste fisurate. Cu citeva minute inainte sa cada eu am ratat o curba la dreapta- noroc cu tataie din Dacie care s-a dus pe acostament sa nu intru in el ,am mai calcat pe o piatra aplecat fiind si m-am intrebat cum dracu de vin 2 faze asa una dupa alta. Am zis STOP, gata mai moale si dupa un minut i-l ajung pe Virgil in sant. A fost momentul in care m-am gindit daca mai are rost sa exersez curbele pe Cheia. Si credeti-ma ca fusesem numai in toamna aia de cel putin 6 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o zi intreaga, in functie de pista cu pricina costa intre 120 is 220€. o jumatate de zi pe mugello costa 240€.

nu ti se asigra nimic. ai salvare si comisari in pista. intri si iesi cand vrei.

 

cu cauciucurile un amator rapid face peste o zi intreaga de pista. marea parte fac peste 4-500 km, in special cu cauciucurile dunlop (slick red line, KR).

altii cu suspensii racing setate bine fac si peste 500km cu spatele si 7-800 cu cel de fata.

cam asa stau lucrurile cu dunlop.

cu pirelli si metzeler km se reduc la 3-400 maxim cu o scadere a aderentei dupa ce a fost depasit un grade de uzura de 60%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modestule...:::rolleyes:

mac stai in italia nu???

ia zi aia is mai innebuniti dupa ferrari sau ducati?

sau mai bine zis ce le place mai mult...formula 1 sau moto gp sau superbike?

eu cred ca tara motoarelor nu e japonia cum se credea(aia e mai nou tara drifterilor) ci italia

am i right?

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost vara in Italia, si erau destul de multe motoare, din care majoritatea rosii..... dar si mai multe scutere.

Mac intr-adevar stie multe, hai sa nu-l zeificam, si sa spunem doar ca am aflat multe de la el. mi se pare un baiat cu mult bun simt si adevarat pasionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tibi cand vii sa te fac cu 750-ul meu la o liniutza?

you know i can do it....stii bine ce poate BESTIA :rolleyes:

da uite ca sa ai macar o sansa nu o turez peste 9000 :crack:

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pussy :crack:

 

--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 18:48 -------------
putin respect vorbesti de o campioana in superbike nu in supersport :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...