Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Bravo mah, ai mers cu mult stil si cu cap !!!! :D

 

Vad ca ai facut rost de o casca ca lumea (unde ai lasat uratenia ? ) si in locul pernei, scuze, plapumei, ai pus camera !!! :kiss:

Saru'mana, mah, fac si io ce pot... Despre casca, am primit-o la ajutoare din Olanda :blink: . Cu "uratenia" dorm pe cap noaptea, fiindca perna am lasat-o pe motor. :lol:

:lol: ne vedem la Tg. Secuiesc la intrunire :hug:

 

PS: Locuiesc in Tg. Mures.

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Saru'mana, mah, fac si io ce pot... Despre casca, am primit-o la ajutoare din Olanda :D . Cu "uratenia" dorm pe cap noaptea, fiindca perna am lasat-o pe motor. :lol:

:blink: ne vedem la Tg. Secuiesc la intrunire :kiss:

 

PS: Locuiesc in Tg. Mures.

 

 

dak esti din tg muresh cu atat mai bine, dai sfoara-n orash k se aduna 900rr-istii pe la strand, poa vin si ceva fete cochete-n costume de baie....k m-am imbolnavit p'acolo... am fost super incantat de fete, mai ales k n-am vazut cocalarese, sunt satul de toate "pitzipoancele" de la noi, acolo ardelencele sunt naturale si sanatoase.

 

din pacate acu am aflat k tre sa dau bacu sapt viit (m-a inscris mama fara sa-mi spuna...), n-ar fi asta o problema dar are prietena examen sambata si noua sta sa ne fete catzeaua. dak e sa fete pana vineri ma inscriu si vin sigurantza

 

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-20069-1213781414_thumb.jpgpost-20069-1213781427_thumb.jpgpost-20069-1213781438_thumb.jpgpost-20069-1213781449_thumb.jpgpost-20069-1213781463_thumb.jpgpost-20069-1213781476_thumb.jpguite si poze cu motoretele mele....ca de cand am tot zis sa le pun...un ktm 525 factory si 929 le ....la care nu mai vine senzoru de viteza.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaaa, tu esti cu bani, daca iti permiti si KTM si Honda :kiss:

 

Anyway, ai gusturi bune, si stii ca si eu ma gandesc la un 525 exc !!!

 

Daca este inmatriculat, punei roti de supermoto, sa vezi atunci distractie. :blink:

 

 

PS Cum suna acrapovixul ? :D

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....la care nu mai vine senzoru de viteza.....

 

 

dak nu-tzi mai vine si nu-tzi mai vine da un semn, poa renegociem sa-i potzi da drumu pe strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna slab, asa era si al meu si l-am scurtat cu 9cm...... sa auzi acum cum suna..... :lol:

 

mie mi se pare ca suna ok,chiar prea tare pt plimbat noaptea prin oras.la drum lung iti face urechile varza.o sa filmez si l pun pe site

 

dak nu-tzi mai vine si nu-tzi mai vine da un semn, poa renegociem sa-i potzi da drumu pe strada

 

mai astept o saptamana ca am dat si avans,mi a promis ca in 9 zile ajunge......da s au facut 18 cred .....2 400 000 nou cu garantie un an

 

Baaaaa, tu esti cu bani, daca iti permiti si KTM si Honda :kiss:

 

Anyway, ai gusturi bune, si stii ca si eu ma gandesc la un 525 exc !!!

 

Daca este inmatriculat, punei roti de supermoto, sa vezi atunci distractie. :blink:

 

 

PS Cum suna acrapovixul ? :D

 

 

pai daia am pastrat si honda ca sa nu ma mai complic cu rotile de supermoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daia am pastrat si honda ca sa nu ma mai complic cu rotile de supermoto

 

:D

 

Stai, ca aici nu-ti dau dreptate.

 

Mersul pe KTM cu roti supermoto, n-are nimic de-a face cu 929rr !!!!!

 

Este cu totul alta senzatie, alt stil, mult mai distractiv in oras, si cu mai putine pericole :blink:

 

Nu stiu daca te-ai dat cu supermoto, dar iti zic ca eu ma gandesc serios sa schimb stilul, pt ca in momentul asta nu am bani pt doua motoare.

 

KTM-ul ala (are un prieten una nou-nouta) daca este echipata cu roti supermoto este o bestie, un oras n-avem nici o sansa impotriva lui cu vitezane, ca sa nu vb de faptul ca ne face si pe drumul spre poiana brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie careva unde naiba e releul de semnalizare la 954 ca de doua zile il caut. am service manual-ul, dar prost sa fiu daca reiese ceva de acolo. in mod normal ar trebui sa fie in spatele bordului dar nu e.am luat niste semnale pe led, inclusiv releul, si vreau sa-l schib. orice ajutor e bine venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Stai, ca aici nu-ti dau dreptate.

 

Mersul pe KTM cu roti supermoto, n-are nimic de-a face cu 929rr !!!!!

 

Este cu totul alta senzatie, alt stil, mult mai distractiv in oras, si cu mai putine pericole :blink:

 

Nu stiu daca te-ai dat cu supermoto, dar iti zic ca eu ma gandesc serios sa schimb stilul, pt ca in momentul asta nu am bani pt doua motoare.

 

KTM-ul ala (are un prieten una nou-nouta) daca este echipata cu roti supermoto este o bestie, un oras n-avem nici o sansa impotriva lui cu vitezane, ca sa nu vb de faptul ca ne face si pe drumul spre poiana brasov.

 

 

da ....la demaraj da...ne face varza...dar parca il omori prea rau sa l tot tii in ture....nu se compara cu acceleratia aia continua ca la o vitezana.ca idee am gasit la 500 euro la mana a 2 roti de supermoto cu pilot power,dar banii oricum nu i am.....si dupa parca vad ca te pride numai nepregatit.cand e sa pleci in teren o sa ai rotile de supermoto si invers cum pateste mai mereu un prieten.:kiss:)

si consumul.....nu mai vorbesc...am bagat de 300 de mii la honda si m am plimbat 70 de km....si la ktm cu 250 mii i am facut plinu si m am distrat non stop o zii,prin parau,pe dealuri,namoale si vad ca inca n am dat o pe rezerva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar am facut si in seara asta 100 km ... sunt rupt ... bine ca nu ne-a prins ploaia ...

ontopic - cine ma ajuta q statoru pt 929 ?

p.s. - dezu`le trage fff bine fireblade`u tau verde kawasaki :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma am gasit si releul, e bagat in bord, cine isi pune semnale pe led si are probleme, trebuie dat jos carena frontala, si in spatele bordului, unde intra sumedenia de fire, firul gri si cel alb-verde, sunt cele care merg la releu. undeva intr-un loc mai potrivit, acestea se taie si se pune un releu special pentru semnale pe led. atentie unde taiati firele, in caz ca puneti semnalele originale inapoi, sa puteti din nou unii acestea. ahhh, si nu uitati sa izolati firele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma am gasit si releul, e bagat in bord, cine isi pune semnale pe led si are probleme, trebuie dat jos carena frontala, si in spatele bordului, unde intra sumedenia de fire, firul gri si cel alb-verde, sunt cele care merg la releu. undeva intr-un loc mai potrivit, acestea se taie si se pune un releu special pentru semnale pe led. atentie unde taiati firele, in caz ca puneti semnalele originale inapoi, sa puteti din nou unii acestea. ahhh, si nu uitati sa izolati firele.

 

:blink:

 

Interesant, eu am vb cu un inginer de la HOOOONDA, a zis ca releul este in cilindrul doi, langa bujie !! (muuuhahahaha)

 

Si lasati in pui mei izolatul, ca este misto cand scoate scantei, sau cand te electrocuteaza manerul !!! :D

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar am facut si in seara asta 100 km ... sunt rupt ... bine ca nu ne-a prins ploaia ...

ontopic - cine ma ajuta q statoru pt 929 ?

p.s. - dezu`le trage fff bine fireblade`u tau verde kawasaki :kiss:

 

:D

 

Mie nu imi place 100% ... ii lipseste ceva , faptul ca trag eu de el nu are de a aface starea lui de putere ...

:blink: sau poate sunt obisnuit cu V2`ul de la TLS ... wtf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde`mi schimb si eu simeringurile la furca fata .... ca imi curgea unu si am observat ca de la wheelie curge din ce in ce mai rau :(((((

stie cineva un mecanic bun si ieftin ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde`mi schimb si eu simeringurile la furca fata .... ca imi curgea unu si am observat ca de la wheelie curge din ce in ce mai rau :cheers:((((

stie cineva un mecanic bun si ieftin ? :(

 

Alex Giulesti ... 0765888825

 

...

 

Are careva de imprumutat un set de oglinzi pt maine, vreau sa ajung la ITP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mai faceti fratilor?

v'am neglijat in ultimul timp ..din cauza celor de la rds am iesit la furat net cu laptopul in masina ..in cautarea de WIFI :)

dati gaz la mobrele alea sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex Giulesti ... 0765888825

 

...

 

Are careva de imprumutat un set de oglinzi pt maine, vreau sa ajung la ITP :)

Am eu oglinzile de 929 si stau in cutie ca se balangane daca ma dau pe o roata.

problema-i ca sunt din mures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

 

Interesant, eu am vb cu un inginer de la HOOOONDA, a zis ca releul este in cilindrul doi, langa bujie !! (muuuhahahaha)

 

Si lasati in pui mei izolatul, ca este misto cand scoate scantei, sau cand te electrocuteaza manerul !!! :)

 

Na lasa atunci ca la intalnirea faierbleidistilor las eu la mine niste fire desizolate si ne scanteiem in serie cu 2 sticle de bere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...