Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai mai micsoreaza si tu doza.. :D

 

ontopic: baietii cu 954, ce vascozitate bagati in ele? Mai multi mi'au recomandat 300V 15w-50, e mai ok decat recomandatul 10w-40?

 

tind sa cred si eu ca ar fi, la ce temperatura sta in oras (98-103grd)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am bagat 10W 50 Castrol Power 1 Racing sa vad cum e, apoi am sa trec pe Motul sa vad cum se comporta si cu ala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat mai mare e diferenta intre prima si a doua cifra, cu atat mai multi aditivi. Iar cum aditivii sunt primii care obosesc in timp, uleiurile astea ar cam fi de evitat.

Eu ma gandeam la un 300V 15W-50, desi avand in vedere ca ce avem acuma nu mai e chiar polizor si mergem in ture mai omenoase, parca totusi as tinde spre 7100 10W-40..

Nu stiu, om vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce am citit si eu pe forumuri despre ulei....am ales factory line 300 v dubluester 15w50.

prima cifra se refera la teperaturile pt iarna...frig...iar a doua cifra protectia asigurata pe timp de vara...in cazul de fata -15grade...respeciv 50 grade vara...ceva de genul..poate n am fost tocmai exact in explicatii....si da...cu cat mai mare dif dintre cele 2 cifre cu atat mai multi aditivi care sa asigure plaja mare de temperatura.

 

/index.php?...c=61996&hl=

/index.php?showtopic=62409

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mai micsoreaza si tu doza.. :D

 

ontopic: baietii cu 954, ce vascozitate bagati in ele? Mai multi mi'au recomandat 300V 15w-50, e mai ok decat recomandatul 10w-40?

 

tind sa cred si eu ca ar fi, la ce temperatura sta in oras (98-103grd)

 

 

motul 300V double ester 10w40

toata lumea pe care o cunosc o lauda si o foloseste...eu de asta am pus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motul 300V double ester 10w40

toata lumea pe care o cunosc o lauda si o foloseste...eu de asta am pus

 

 

15w50rezista mai bine la temperaturi inalte...mai ales la noi insud la malul dunarii unde vara te topesti de cald....numai la 100 de grade sta apa in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! va deranjez si eu cu oo intrebare , ce consum au motoarele voastre ? mixt ? oras ? extraurban ? va multumesc !

 

la 929...un mixt...viteza maxima 170...undeva in jur de 7%....acum nu stiu .....e mult? e putin? cu bujii ngk iridium ix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 929...un mixt...viteza maxima 170...undeva in jur de 7%....acum nu stiu .....e mult? e putin? cu bujii ngk iridium ix

 

Imi bag pixul :)

 

La mine sub 8 nu iese niciodata, o fi din cauza tobei din titaniu scurtata ? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea ia inafara intre 160-200 si cu ceva escapade de 220-240 pe la 5,5-6. si oras ia 8 cu toba sport si 7 cu aia stock.

 

 

ba da ne mai lasi cu avionul tau care merge de gaz lampant

in vara asta tot te pun la proba si dak nu ia cat zici tu te bat in benzinarie

 

 

a mea ea 8 cu toba stoc si cu grasul de mertan in spate

 

 

bu2... 15w50rezista mai bine la temperaturi inalte...mai ales la noi insud la malul dunarii unde vara te topesti de cald....numai la 100 de grade sta apa in oras

 

 

crezi k la noi e mai racoare??? in oras si primavara sta temp la motor la 100 grade...acum fiecare pune ulei cum crede el k este mai bine

Editat de lonely rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca trebuie sa-i dezamagesc pe baietii cu motoare pe injectie, dar hondafan are dreptate! :)

Cu un plin se pot face aproximativ 300 km.

Cel mai mare consum al meu a fost de 7%, la o iesire la Sighisoara. Asta in conditiile in care pe portinea Mures-Sighisoara am mers cu "forjatorii de Mures" - tinut foarte sus in ture, trepte joase.

Prin oras nu ma plimb. Nu mi-am luat motor sa ma dau pe bulevard. Deci, nu pot spune ce consum urban are.

 

Cine nu crede aceste consumuri, il poftesc, cu respect, la 100 de km impreuna (ritm sportiv sau touring). :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi bag pixul :)

 

La mine sub 8 nu iese niciodata, o fi din cauza tobei din titaniu scurtata ? :bigstar:

 

si eu am tobe sport..galerii si finala akrapovic titaniu :finger:,dar n am scurtat o...ce sa zic..am fost vara trecuta la mare...i am facut plinu la intrare pe autostrada...si ....ma rugam sa dau mai repede de benzinarie ca mi se aprinsese becul...in timp ce tovarasul meu cu o suzuki de 600 n a avut treaba...mers constant 170

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca trebuie sa-i dezamagesc pe baietii cu motoare pe injectie, dar hondafan are dreptate! :)

Cu un plin se pot face aproximativ 300 km.

Cel mai mare consum al meu a fost de 7%, la o iesire la Sighisoara. Asta in conditiile in care pe portinea Mures-Sighisoara am mers cu "forjatorii de Mures" - tinut foarte sus in ture, trepte joase.

Prin oras nu ma plimb. Nu mi-am luat motor sa ma dau pe bulevard. Deci, nu pot spune ce consum urban are.

 

Cine nu crede aceste consumuri, il poftesc, cu respect, la 100 de km impreuna (ritm sportiv sau touring). :bigstar:

asa e, si a mea in afara tot 5,5-6% imi consuma. in oras nu am reusit sa ii fac consumul dar se pare ca sc28-urile consuma cel mai putin dintre blade-uri si asta probabil si ptr ca au cilindreea mai mica 893

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei cu 929...

ce placute sunt mai bune pe spate si la ce bani dak stiti

vreau sa iau placute pe spate k sunt la limita si nustiu ce sa iau

 

 

esti varza uai. tu mergi numai cu frana spate? ti-e frica sa calci fata? :)) si te mai lauzi la lume ca ma faci pe magura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei cu 929...

ce placute sunt mai bune pe spate si la ce bani dak stiti

vreau sa iau placute pe spate k sunt la limita si nustiu ce sa iau

 

Eu folosesc Nissin sau lucas !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...