Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

se intretine destul de simplu doar ca al meu are o granulatie mai mare (zici ca e smirghel cand pui mana :lol: ).Eu o spal cu jetul la OMV si dupa aia o las sa se usuce fara carpa fara nimic.iese super ok....

 

schema coloristica stock mi se pare trista rau cel putin rosu-negru....cea galben-negru mi se pare interesanta :)

 

am vazut ca ai pus-o la vanzare.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se intretine destul de simplu doar ca al meu are o granulatie mai mare (zici ca e smirghel cand pui mana :lol: ).Eu o spal cu jetul la OMV si dupa aia o las sa se usuce fara carpa fara nimic.iese super ok....

 

schema coloristica stock mi se pare trista rau cel putin rosu-negru....cea galben-negru mi se pare interesanta :)

 

 

eu raman deocamdata la negru mat cu ceva galben, desi si eu sunt in dubii cu intreinerea

ai un cod de culoare?

 

stii careva pe cineva ce-a pus codita de 1000rr pe 954?

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca ai pus-o la vanzare.. :)

Mesaj completat

testez piata....o dau doar pe o oferta serioasa si generoasa :) chiar nu am ce sa ii reprosez atat ca exemplar dar si ca model...chiar ma gandeam la ce sa upgradez daca o fi sa o dau si mi-am dat seama ca actuala imi vine manusa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

sunt nou p'aici

sunt posesorul unei 929 din 2000

am urmatoarea problema poate a mai intalnit-o cineva

 

pe accelerare cand ajungi undeva la 5000 de ture se aude un zbarnait metalic ca o vibratie ; peste nu pot sa-mi dau seama daca zgomotul se amplifica pt ca este acoperit de motor

la relanti sau daca debraez nu se aude

ma gandeam ca poate fi intinzatorul de la distributie

 

idei ?

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ce ai dori in schimb? :lol:

Dai un bidon de 4L de Motul 10W-40? Sunt modest, vreau 7100, nu 300V pentru campioni.. :)

 

posibil motorul sa fie praf...de unde ai luat-o?!

ca sunt multi jepcari pe lumea asta...

Sperii omul degeaba.. Dupa semnalmente este intinzatorul lantului de distributie. Nu e nicio panica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

glumeam cu el...moto a fost al meu...

e la inceput si stii cum e la inceput cu zgomotele de honda...posibil sa fie intinzatorul intr-adevar..are 23k km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

am rezolvat-o

intr-o oarecare masura e legat de masa centrala , doar ca era o problema pe lungimea firului de la masa, undeva la mufa cu cei mai multi pini (din dreapta in carena).

 

in fine, omu m-a rezolvat, iar acum sunt fericit :)))

 

dpdv profesional , Relu mi-a lasat impresia ca e profi si nici ca pret nu a fost scump (80 ron pt depistarea problemei, verificare intalatie total , remediere si un semnalizator = toat distractia cam 1h).

 

multzam pt ajutor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

sunt nou p'aici

sunt posesorul unei 929 din 2000

am urmatoarea problema poate a mai intalnit-o cineva

 

pe accelerare cand ajungi undeva la 5000 de ture se aude un zbarnait metalic ca o vibratie ; peste nu pot sa-mi dau seama daca zgomotul se amplifica pt ca este acoperit de motor

la relanti sau daca debraez nu se aude

ma gandeam ca poate fi intinzatorul de la distributie

 

idei ?

 

multam

 

la fel si la mine se aude o vibratie ,zgomot cand e turata...am tot cautat...si am descoperit....din 2 locuri...

1- bratul semnalizarii de pe stanga atinge de carena laterla si trepideaza...un bazaiat...ceva gen metalic..

2- carena de plastic...neagra..de sus...care vine peste becurile de pozitie...la fel atinge si vibreaza cu botul carenei..dar nu e chiar metalic bazaitul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut din nou...am si eu o problema...Am o Honda cbr 900 rr din 99 ,, si cand bag cheia sai pun contactu nu se intampla nimic, , bateria e noua. UN sfat ceva? de la ce ar putea fi? Chestia asta sa intamplat dintr-o data

senzor cric, neutral, comanda power on/off, contacte baterie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rulmentii pt jug vin cu doua table rotunde cu cauciuc pe margine, ca un fel de garnituri ce presupun ca au rolul de a impiedica praful sa intre unde nu trebe.

la jugurile vechi fiind schimbati rulmentii de cateva sute de km, i-am scos cu gandul sa-i pun pe jugul nou, dar am stricat garnitura inferioara. o pot gasi prin alta parte daca o masor? aveti idee careva?

 

incet-incet incep sa mi-o pun pe picioare (roti)...

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cam asa arata dupa vopsire. Urmeaza sa pun ceva stikere dar inca nu m-am hotarat exact ce.

 

Poze facute cu tel din pacate.

 

post-12341-1270379944_thumb.jpg

post-12341-1270379970_thumb.jpg

post-12341-1270379991_thumb.jpg

post-12341-1270380030_thumb.jpg

post-12341-1270380056_thumb.jpg

 

 

 

post-12341-1270380094_thumb.jpg

 

 

Mesaj completat

post-12341-1270385016_thumb.jpg

Mesaj completat

work in progress :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rulmentii pt jug vin cu doua table rotunde cu cauciuc pe margine, ca un fel de garnituri ce presupun ca au rolul de a impiedica praful sa intre unde nu trebe.

la jugurile vechi fiind schimbati rulmentii de cateva sute de km, i-am scos cu gandul sa-i pun pe jugul nou, dar am stricat garnitura inferioara. o pot gasi prin alta parte daca o masor? aveti idee careva?

 

incet-incet incep sa mi-o pun pe picioare (roti)...

 

semering se numeste...noi comandam pt ktm de la un magazin de piese auto...

sa te duci cu ala vechi sa l masoare ca sa stie ce ti comanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu raman deocamdata la negru mat cu ceva galben

Am pus aici niste poze cu un 636 foarte original si deosebit, daca iti place ai putea sa te inspiri sa-ti faci asa 954-le dar cu galben.

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...