Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Salut la toata lumea

Am si eu un 900 rr din 99 sc 33 si vreau sa pun un kit bi xenon.Ce imi recomandati si mie??35W sau 55W am inteles ca nu este bine sa pui de 55W pentru ca se incinge foarte tare si topeste lupa la far este adevarat??alta chestie care as vrea sa o aflul ar fi marca xenonului (eu personal as merge pe simens ) voi ce ziceti?? ce sfat imi dati?? Am inteles ca xenonul este de mai multe feluri adica 4000K 6000K 8000K 10000k eu asa alege 6000 este bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bravo pantero, e bine pentru o fata..... desi, va spun sincer ca am fost depasit de-o fata, si nu oriunde. (nu spun despre cine e vb, dar cineva de pe forum stie..... :duel: ). Faza e ca eu trebuie sa merg pe toata suprafata cauciucului, pentru ca la noi in familie suntem multi copii si mama se uita dupa fiecare iesire cum arata guma spate...... ceva de genul "ia sa vedem gicutule cum n-ai ros sageata pe cauciucul spate....." ce sa-i faci, asta e, suntem saraci si nu ne permitem sa folosim cauciucul doar pe mijloc..... :D

stati sa-i vedeti cauciucul lui borosz..... si acum e in garaj cu smirghelu ca nu peste mult timp trebuie sa mearga la sala si trebuie sa arate bine........ :)

 

Esti baiat rau Dopeman, cred ca te voi pune, sa stai in colt !!!

 

Nu-i adevarat, nu dau cu smirghel anvelopa, dau cu smirghel genunchierele din carbon si cotierele, sa creada lumea ca ma tin in curba cu cotul ca doctorul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea

Am si eu un 900 rr din 99 sc 33 si vreau sa pun un kit bi xenon.Ce imi recomandati si mie??35W sau 55W am inteles ca nu este bine sa pui de 55W pentru ca se incinge foarte tare si topeste lupa la far este adevarat??alta chestie care as vrea sa o aflul ar fi marca xenonului (eu personal as merge pe simens ) voi ce ziceti?? ce sfat imi dati?? Am inteles ca xenonul este de mai multe feluri adica 4000K 6000K 8000K 10000k eu asa alege 6000 este bine?

 

 

lumina e puternica la xenon. eu am pe ea. caldura emanata de xenon este mult mai mica decat la un halogen.

 

recomanda sa pui xenon numai pe scurta. iti zic si de ce. pe lunga cand dai blitz.... ii ia ceva timp sa se incarce becu cu energie dfinaia. deci... daca ai nevoie de blitz ai de asteptat.... asa ca poti opta pentru un bec halogen cu lumina ce imita xenonul, ca sa fie cam aceeasi culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 2 becuri pe scurta 2 becuri pe lunga si stau aprinse amandoua in permanenta nu pot pune xenon simplu decat bi sau nu stiu daca exista xenon cu becuri cu 2 filamente oricum are un prieten kit bi xenon din ala cu electromagnet de trage becul innapoi si merge super bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 2 becuri pe scurta 2 becuri pe lunga si stau aprinse amandoua in permanenta nu pot pune xenon simplu decat bi sau nu stiu daca exista xenon cu becuri cu 2 filamente oricum are un prieten kit bi xenon din ala cu electromagnet de trage becul innapoi si merge super bine

 

 

aaaa. ai sc33 ultimu model. se poate asa. xenonu simplu ar fi lumina albastra pe scurta si cand dai lunga se aprinde halogen. deci bixenonul merge. nu ai delay la aprindere. poti pune lejer bixenon 55w.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'am intors si eu de la pannonia, tin sa spun ca a fost spectacol

am cunoscut multi baieti de pe forum, de aici in special pe Jagi care mi s'a parut f simpatic :)

tin sa spun ca mere bine 954 ala ..nu va mai faceti prea multe masturbari mentale daca mere sau nu..daca e rapid sau ba ..

daca aveti puls drept si ceva antrenament puteti tine in spate multe modele noi

 

totusi cred ca daca jagi ar face un salt pe ceva nou ..s'ar simti diferenta la timpi, nu cred ca mai e mult de stors la 954 ala

 

asa Tibi, sa nu mergi numai pe centru tata :) explica'i panterutzei

ia priviti un blade dragut :D

post-6062-1222672455_thumb.jpg

post-6062-1222672469_thumb.jpg

post-6062-1222672480_thumb.jpg

post-6062-1222672491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macu-le poti sa dai niste detalii despre pannonia.. dupa ce o sa imi "tunez" in iarna mobra vreau sa merg si io.am vrut la serres dar este prea aglomerat acolo si cand era mai gol nu am putut io sa merg,in fine.. cati km sunt pana acolo,cat costa sa te dai toata ziua si ceva sfaturi..? :) mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfaturi:

-conditie fizica buna

-psihic puternic ptr a tine deschis gazul

-cauciucuri bune

-frane acceptabile ..e valabil: cu cat franezi mai putin si mai tarziu cu atat esti mai rapid

-indiferent cu ce motor vii, putere ai destula

-daca banii nu sunt o problema, suspensiile sunt un punct important de la un anumit timp in jos :)

 

ziua intreaga costa intre 80-100?

tre sa ai ceva experienta inainte sa intri acolo in pista ..altfel nu te distrezi ..e o pista destul de rapida, un adevarat spectacol

parerea mea e ca tre sa inveti intr'o pista micuta cum sa mergi pe curbe ..sa te inclini, sa deschizi gazul ..sa franezi si sa schimbi vitezele , apoi te poti prezenta si la o pista de genul

 

daca vrei, Euroringul e mai aproape: 220km de timisoara, foarte tehnica, ieftina in jur de 120ron ca sa te dai 5 ore si e o buna pregatire pentru o pista serioasa precum Pannonia

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa zic,de dat ma dau ok cred,adica mi-am polizat slidere-le bine,cand pot si am unde ii dau gaz :) ,doar ca mi-e din ce in ce mai frica pe strazi publice si nu ma mai coafeaza. ma dau pe 929 momentan. cre ca o sa le incerc pe ambele in ordinea mentionata de tine, 2x fun :) thanks.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu credeam ca ii dau gaz ..pana cand am ajuns in pista si mi'am dat seama ca mergeam in treapta R ahahahah

strada nici ptr mine nu mai prezinta nici un interes deoarece nu voi reusi vreodata sa fac ce fac in pista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macule, pa Jagi il stiu si eu, e un tip ok, merge bine si stie multe. de unde ai scos-o ca merg pe mijlocul rotii? :) nu-mi permit, n-am bani asa ca folosesc tot cauciucul.......

imi refac suspensiile iar iarna voi face cateva upgrade-uri la frane si apoi pe pista. o sa merg din ce in ce mai rar pe strada pentru ca stiu diferenta intre pista si kamikaza stradal.

Sper sa te cunosc si pe tine cat mai curand si sa ne distram undeva pe pista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macule, pa Jagi il stiu si eu, e un tip ok, merge bine si stie multe. de unde ai scos-o ca merg pe mijlocul rotii? :( nu-mi permit, n-am bani asa ca folosesc tot cauciucul.......

imi refac suspensiile iar iarna voi face cateva upgrade-uri la frane si apoi pe pista. o sa merg din ce in ce mai rar pe strada pentru ca stiu diferenta intre pista si kamikaza stradal.

Sper sa te cunosc si pe tine cat mai curand si sa ne distram undeva pe pista...

Mwahahahaha ! :) Te-a turnat Mac ca ai guma patrata ! :) :D :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macule, pa Jagi il stiu si eu, e un tip ok, merge bine si stie multe. de unde ai scos-o ca merg pe mijlocul rotii? :) nu-mi permit, n-am bani asa ca folosesc tot cauciucul.......

imi refac suspensiile iar iarna voi face cateva upgrade-uri la frane si apoi pe pista. o sa merg din ce in ce mai rar pe strada pentru ca stiu diferenta intre pista si kamikaza stradal.

Sper sa te cunosc si pe tine cat mai curand si sa ne distram undeva pe pista...

 

 

nu de tine ziceam ..ci de altcineva :)

pai la anul sper sa particip la cat mai multe etape din rosbk, cu sig o sa ne cunoastem

l'am cunoscut si pe marele agitator .. aka RAPTOOOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma baiatule, asa se merge. ne vedem la anu'

Ce bine e ca din ce in ce mai multi se orienteaza spre pista, acolo unde poti sa tragi linistit de gaz si sa mergi exact atat cat poti tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ie" b&w poza

stai sa pun una color

 

PS sa nu ma asociati cu police din cauza nr de concurs ..deoarece a mai aparut unu care avea 111 ..am fost constrans sa pun 112 :)

post-6062-1222684096_thumb.jpg

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in prima zi am inceput undeva la 2.44 primele ture

apoi un 2.31 best

 

a doua zi nu a mers transponderul la inceput, apoi am scos un 2.29

 

in cursa in schimb am intrat foarte determinat si am tras tare, am rulat sub 2.25 cu un beste de 2.22 pe turul de circuit

tinta pentru etapa urmatoare e undeva la 2.15, poate chiar sub daca ma tine curajul

sunt cateva curbe de mare viteza unde intru cu 3 ..altii skimba 4-5 ..deci acolo tre imbunatatit

iar franarile tre sa le intarzii si mai mult

 

in final la B am plecat de pe 35 si am terminat pe locul 21

multumit ptr cum sa'au desfasurat lucrurile pentru prima data in pista asta si o abstinenta de 1 an jumate

 

sper cu ajutorul antrenamentului si a suspensiilor race pe care le montez zilele astea sa mai dau jos din secunde

nu e usor deloc

tot respectul pentru baietii de sub 2.15

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...