Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut la toata lumea am si eu nevoie de plasticele de sub carena fata la un cbr 900 rr din 99 sc 33 daca le are cineva sa imi dea si mie un semn 0743624762 sau 0765399185 Cosmin Ruta

de care se prind semnalele, sau cele de deasupra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update: 28.11.2008 Ce-i, ma, cu voi? Sa nu-mi spuneti ca sunteti toti pe-afara la motociclit, ca nu cred, la vremea asta...

 

Eu "defilez" prin casa, in noul meu costum moto. :drink: Ma pregatesc de primavara. Momentan ma dau cu genunchiu` jos prin bucatarie. :P

Azi-maine comandam si BT016-urile alea si putem astepta linistiti caldura... :friends:

post-28093-1227896492_thumb.jpg

post-28093-1227896518_thumb.jpg

post-28093-1227896526_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu "defilez" prin casa, in noul meu costum moto. :drink: Ma pregatesc de primavara. Momentan ma dau cu genunchiu` jos prin bucatarie. :P

Azi-maine comandam si BT016-urile alea si putem astepta linistiti caldura... :friends:

BT016? Pfua!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat ca are janta de 16 pe fata si ptr un uz stradal alternativa mai buna nu exista :P

p sport sunt varza in comparatie

doar daca te pui sa contruiesti tu vre'o guma mai buna :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pilot sport pe a mea si pot spune ca sunt super multumit de aderenta lor...odata rodate :friends: Le-am dus aproape pana in muchie in octombrie cand am fost la Brasov,cu pasagera in spate... :P N-am simtit in nici un moment ca pierd aderenta,trasa...etc :drink: Le recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cele mai bune alternative pentru sc28-33 raman:

BT016

metzeler M3

dunlop qualifier

cand vor fi firebladisti de aici capabili sa dea atat gaz pe strada sa transformele bt016 in cele din imaginile de mai jos putem trece pe ceva mai extrem

vreau sa cred ca pe strada nici unul dintre noi nu e capabil sa ii dea atata gaz, eu fiind cel dintai incapabil

duminica placuta tuturor

post-6062-1228052654_thumb.jpg

post-6062-1228052669_thumb.jpg

post-6062-1228052832_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BT016? Pfua!!!

vad ca Jagi nu iarta pe nimeni.... adevarul e ca pe strada poti merge cu orice, va spun eu, am mers si cu shinko.... (cine nu stie ce-i asta, sa dea un google).

Citesc chestii de genu, am mers cu pasager si era sa folosesc cauciucul pana la margine.... ei Jagi, la ce te astepti? ce-i aia presiune in roata? ce-i aia setare amortizoare? vreau sa va intreb ceva, cati dintre voi luati cauciucuri noi? cat luati second? cati luati pereche si nu combinati prostii fata/spate? cati dintre voi va verificati presiunea cu acelasi instrument, la fiecare plimbare? cati dintre voi stiti sa recunoasteti limita unui cauciuc? gen, de aici imi fuge clar spatele sau fata? Mac si Jagi sa se abtina.

Zi-i, Jagi, n-am dreptate? nu e tot una cu ce se da pe strada? pista e alta treaba tu si mac o stiti, la anul o sa stiu si eu. Normal ca n-am sa vin cu shinko, da iti spun eu, la halul in care o sa ma dau, pot veni si cu ele. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa va intreb ceva, cati dintre voi luati cauciucuri noi? cat luati second? cati luati pereche si nu combinati prostii fata/spate?

 

Sezonul care tocmai a trecut (pentru unii, Gixx face exceptie :friends: ) m-am dat doar cu sh-uri. Sezonul viitor vreau sa-l incep cu un set de gume NOI, fata-spate.

 

Dope, acum da-mi voie sa te intreb eu:

Cati dintre noi isi permit un set de gume noi la inceputul fiecarui sezon (sa spunem ca facem aprox 5-7000 km / sezon - atat am facut eu, incepator)? Reminder: Spunea cineva, in urma cu cateva pagini, ca salariul de pe o luna n-ar ajunge pentru un set de gume noi.

Dupa care incep pe rand: ulei si filtru, placute de frana, poate-si mai schimba omu` uleiul in amortizoare + semeringuri, cheltuielile cu iesirile (sa nu uitam de ce ne-am luat motoare), mai vezi spray-uri de curatat si uns lantul, etc., etc..

Nu toata lumea are salarii care se invart in jurul sumei de 1.000 Euro (si, nah, nu toti au parinti care fac banii cum ii fac). Pentru unii, fiecare iesire pe distante > 300 km presupune un sacrificiu. Sa nu povestim aici de iesitul pe pista.

Asa ca eu apreciez pe cei care ies din casa si se dau pe motor, indiferent de ce gume au, presiunea din ele, setarea amortizoarelor, starea semeringurilor din amortizoare. Depinde foarte mult stilul de condus. Te poti duce si cu gume mai proaste, daca nu-ti fortezi norocul.

 

Jagi, din pura curiozitate. Ce anvelope ai alege tu daca ai fi in locul meu? Cu motive pro, te rog. Si contra la BT016.

 

Danke!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sezonul care tocmai a trecut (pentru unii, Gixx face exceptie :P ) m-am dat doar cu sh-uri. Sezonul viitor vreau sa-l incep cu un set de gume NOI, fata-spate.

 

Dope, acum da-mi voie sa te intreb eu:

Cati dintre noi isi permit un set de gume noi la inceputul fiecarui sezon (sa spunem ca facem aprox 5-7000 km / sezon - atat am facut eu, incepator)? Reminder: Spunea cineva, in urma cu cateva pagini, ca salariul de pe o luna n-ar ajunge pentru un set de gume noi.

Dupa care incep pe rand: ulei si filtru, placute de frana, poate-si mai schimba omu` uleiul in amortizoare + semeringuri, cheltuielile cu iesirile (sa nu uitam de ce ne-am luat motoare), mai vezi spray-uri de curatat si uns lantul, etc., etc..

Nu toata lumea are salarii care se invart in jurul sumei de 1.000 Euro (si, nah, nu toti au parinti care fac banii cum ii fac). Pentru unii, fiecare iesire pe distante > 300 km presupune un sacrificiu. Sa nu povestim aici de iesitul pe pista.

Asa ca eu apreciez pe cei care ies din casa si se dau pe motor, indiferent de ce gume au, presiunea din ele, setarea amortizoarelor, starea semeringurilor din amortizoare. Depinde foarte mult stilul de condus. Te poti duce si cu gume mai proaste, daca nu-ti fortezi norocul.

 

Jagi, din pura curiozitate. Ce anvelope ai alege tu daca ai fi in locul meu? Cu motive pro, te rog. Si contra la BT016.

 

Danke!

 

Bine spus... :drink:

 

Cauciucurile le-am luat noi...am cam 4000 de km facuti cu ele si tin lejer si la anu'... :pow: Nu dau burnout,nu ma dau p'o roata decat involuntar ocazional . Uleiul il schimb la 5-7 mii pt ca nu ma dau atat de tare incat sa-l uzez f repede,evit pe cat de mult posibil gropile asa furca sper sa mai tina o perioada buna,ocazional mai ies la cate un drum ce are ca scop relaxarea,distractia...etc. Nu fac parte din categoria extrema,motoru' mi l-am cumparat cu banii mei,pt el platesc 450 de roni lunar,pe langa care se mai adauga o placute,o bujie...ulei,o toba...un parbriz etc. Sustin si opinia lu' Dope...si cred sincer ca pt uzul strict stradal merg orice gume in stare buna. Eu o sa fac un efort si o sa-i pun doar gume noi...Nu mi-am luat moto sa ma vede fetele,am moto de mai mult timp decat multi forumisti 'vechi" desi am o varsta la care altii inca trag pe spatele parintilor,mi-am luat moto pt ca de mic balesc la ele :moto: Nu merg 'cuminte',lucrez intr-o camera de urgenta deci cunosc pericolele la care ma expun... Daca mai cresc (financiar) o sa incerc si experienta unica oferita de circuit,pana atunci ramane sa ma dau 80 % din timp in oras si restu de 20 % pe unde vad cu ochii...Asfalt uscat... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput numaratoarea inversa: 7 days and counting... :friends:

 

Am dat eu un telefon la Mos Nicolae. A zis ca s-a rezolvat prb. Sa te uiti peste o saptamana, dimineata, in ghetele moto. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, eu daca nu am bani de cauciucuri, mai bine nu ma dau, ca stric mobra, clar.

daca nu am bani de lant, spray de lant etc, iar nu ma dau. prefer sa merg odata pe an pe motor decat in fiecare zi cu lantul neuns, uleiul vechi si cauciucurile varza. sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, eu daca nu am bani de cauciucuri, mai bine nu ma dau, ca stric mobra, clar.

daca nu am bani de lant, spray de lant etc, iar nu ma dau. prefer sa merg odata pe an pe motor decat in fiecare zi cu lantul neuns, uleiul vechi si cauciucurile varza. sincer.

 

Pai nimeni nu merge asa... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...