Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

ciudat eu am cautat tot louis`u si nu am gasit acu cati ani ai luat stopu ? imi poti da si mie codu ca sa imi comand si eu unul poate tu il gasesti pe louis ?

 

Eu am fireblade-ul rosu-alb-albastru, cel portocaliu e al unui prieten care nu prea intra pe forum...Si l-a luat anu' trecut :drink: (stopul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am fireblade-ul rosu-alb-albastru, cel portocaliu e al unui prieten care nu prea intra pe forum...Si l-a luat anu' trecut :drink: (stopul)

 

 

e cumva a lui dark rider?

 

hellicks, nu ne mai vedem pe messuri...mai da si tu cate-o raita p'acolo sa mai vb una alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hellicks, nu ne mai vedem pe messuri...mai da si tu cate-o raita p'acolo sa mai vb una alta

Man, nush cum draq nu ne nimerim pe mess... pe seara ma bag si stau la panda: cand apari, suna din goarna.

Hai, ca daca ne coafeaza, bag bondaru intr-o duba si fug cu el la capitala. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mei Dopeman, ce faci bei, te dai cu schiurile ???? :drink:

Ia uita-te cum merg cei tari, ca eu studiez de zile, si la anul voi fi tare !!!

 

 

tampit pe 929rr

 

Asta merge bine, dar este dus cu pluta !! Sunt multi ca el in cimitire !!

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul asta ma dau cu scandura, mi-am luat echipament si toate cele. te astept sa vii sa incerci si tu, se pare ca vom avea zapada multa.

superb primul clip, foarte interesant explicat. al doilea... mad man..... parca erai tu prin Sfantu...... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

betzigash, aici esti binevenit, aranjam si cazare ieftina pe Harghita si ne rupem oasele impreuna. poti sa aduci si cainii..... :rock:

Anul trecut cat am fost vara cu motoarele in Alpi, in Austria, am gasit o statiune super tare, se poate schia mai ieftin decat in Romania si se pare ca mergem in februarie acolo. cazare 70 euro/camera mic dejun inclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mei Dopeman, ce faci bei, te dai cu schiurile ???? :what:

Ia uita-te cum merg cei tari, ca eu studiez de zile, si la anul voi fi tare !!!

 

 

tampit pe 929rr

 

Asta merge bine, dar este dus cu pluta !! Sunt multi ca el in cimitire !!

 

:rock: am ramas mut dupa ce am vazut cum merge baiatu ala "tampit"... oricum foarte foarte periculos sa mergi asa pe drumuri publice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am impresia ca are schimbat kitul de lant si indica viteza in plus, ca in afara de asta nu sunt multe care sa nu se faca si pe la noi pe drumuri. Si senzatia asta o am de la sariturile pe care le face, cred ca are cam 30km/h in plus. In al-2lea film e varza ala din fata, nici nu am avut rabdare sa ma uit pana la capat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tampit pe 929rr

Asta merge bine, dar este dus cu pluta !! Sunt multi ca el in cimitire !!

Muahaha, ce dilimache! Da' ce naiba e cu directia aia, omu nu si-a setat deloc suspensia??? Oricum, urmariti cu atentie, sunt vreo 3 viraje pe care le ia in mod clar cam la 70-80, iar pe cadranul lui apare 150 :rock:

Deosebit de ilustrativ pentru "lucratura" ar fi secventa intre minutul 1:48 si 1:50, cand reduce viteza inainte de un viraj, iar apoi deschide gazul (perfect normal), numai ca viteza lui (aia afisata, nu aia reala) o ia brusc de la 198 Km/h la 214 ! O acceleratie de + 16 km/h, in mijlocul virajului, in decursul a mai putin de 1 secunda, fara high/low side sau wheelie... hmmm, o fi ceva tehnologie secreta...

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata mane, vin pe mess

 

 

poi ma gandeam initial pt. fratioru' meu ce in vara tot cauta o horneata.... da' acu' s-a sucit si-si cauta masina.

 

 

io inca n-am ajuns pe la curte unde tin motoretele si nu sunt 100% daca printre surubri si surubele mai am si alea de pe spate ce le cauti tu. de-aia astept sa ajung p'acolo si daca e dau un pm, asta in cazul in care n-ai facut rost

 

bafta

 

 

 

dope, cum a fost perioada dintre cele doua drumuri (dus/intors)? bizara? hehehe....

 

 

 

iti multumesc o sa astept!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fura ceva km la ala ca la orice motor da nu foarte mult

oricum e putin inconstient, mai putin si o pierdea la minutul 1 cand a deschis gazul prea tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti atenti cum se poate modifica un CBR900 din 95.

 

http://www.fireblades.org/forums/for-sale/...-fireblade.html

 

Ar fi interesant de aflat daca jugul de 954 intra in cadrul de 900 sau F4. Ar fi un tuning bun pt modelele mai vechi. Adica pt cele care au ramas fara partea din fata, pot fi reparate cu furci juguri de 929-954.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o stiu de mult pe asta si am vb si cu proprietarul ceva ani in urma

facuta foarte bine

furcile se monteaza fara probleme pe modelul 92-99 daca ai si juguri, fara modificari

se poate monta si pe f4 si restul cu putina munca si mai multa minte

orice e posibil

multi monteaza furcile de la gsxr k3-k4 1000 sau k5 600 pe 900RR cu putina munca :rock:

 

cele mai ok erau niste furci de ducati usd cu discuri batfly de 330mm si etriere brembo, marchesini mg pe fata ..spectacol

mi'a cerut 1300€ ptr tot dar nu aveam bani pe atunci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ti'am dat si codita aia doar ca nu ai mai pus'o sus :what:

bascula se pune relativ usor dar nu e o modificare foarte buna dpdv ciclistic, face mai mult rau decat bine dar arata bine cel putin :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o stiu de mult pe asta si am vb si cu proprietarul ceva ani in urma

facuta foarte bine

furcile se monteaza fara probleme pe modelul 92-99 daca ai si juguri, fara modificari

se poate monta si pe f4 si restul cu putina munca si mai multa minte

orice e posibil

multi monteaza furcile de la gsxr k3-k4 1000 sau k5 600 pe 900RR cu putina munca :rock:

 

cele mai ok erau niste furci de ducati usd cu discuri batfly de 330mm si etriere brembo, marchesini mg pe fata ..spectacol

mi'a cerut 1300€ ptr tot dar nu aveam bani pe atunci

 

 

Deci, se intelege ca jugul de 954 intra fara nici o modificare in locul jugului de pe modelele 92-99? Amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde iau si eu un windshield Puig de la noi? Mi-a trantit-o unu in parcarea de la facultate si mi-a zgariat carena fata si laterala dreapta si mi-a spart windshield-ul :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...