Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma duc sa-mi vand motorul.... daca tot prinde doar 240 -250 si eroarea de pe ceas si in realitate este de 50 km.... imi iau un naked la 2000 de iepuroi si gata care fuge tot atat dar poate nu are eroarea asta fragranta pe care au comis-o cei de la honda cu modelul asta tepar....:banana:)))))))))) cum draq au putut sa ma tepuiasca asa...???? :baldy:)))) o sa-i dau in judecata:)))) dom silviu chiar vreau sa iesim cu mai multe motoare si eventual o masina ca sa vezi odata ce trebuie a vezi...

Editat de Tobias Ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc cu mana pe inima ca mi se pare cel mai frumos cbr900 pe care l-am vazut!

 

Sa-l stapanesti sanatos! :banana:

 

 

Multumesc omule, mai sunt cateva mici accesorii pe care doresc sa le montez, dar mai intai trebuie samai fac rost de niste lovele...amortizor de ghidon, discuri fluture, furtune, o aripioara pe spate, semnale..am vazut unele frumoase la rizoma, capete de ghidon, bidonas de frana metalic, surubele....

 

Anyway e impecabila, in weekend ii dau un polish si revin cu niste poze adevarate. :ok:

 

Pana una alta...viteza ucide...asa ca lasati-o mai moale cu 300 km/h ca ne ajung si 150 km/h :baldy:

 

Si btw...motorul e luat de la BardakMotors ... nu cred k mai e nevoie sa-i recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea ramane: cat prinde nenea? :ok:

 

:P

Nu ai auzit mai??...400 si cu putin vant atinge 500km/h :banana: .Ce prosti ie fabricantii astia ...au scos motoare de peste 180cp ca sa prinda la fel ca unele de 125cp...ptiu ,ce prosti ie :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My baby :baldy:

post-9583-1172819487_thumb.jpg

post-9583-1172819499_thumb.jpg

post-9583-1172819514_thumb.jpg

 

Arata super Firebabe-ul tau. :ok:

 

 

ma duc sa-mi vand motorul.... daca tot prinde doar 240 -250 si eroarea de pe ceas si in realitate este de 50 km.... imi iau un naked la 2000 de iepuroi si gata care fuge tot atat dar poate nu are eroarea asta fragranta pe care au comis-o cei de la honda cu modelul asta tepar....:P)))))))))) cum draq au putut sa ma tepuiasca asa...???? :D)))) o sa-i dau in judecata:)))) dom silviu chiar vreau sa iesim cu mai multe motoare si eventual o masina ca sa vezi odata ce trebuie a vezi...

 

Stai flex ca la 2000 de euri nu ti iei naked de 200 km/h. :banana:

In alta ordina de idei, un "optimism" de 20-30 de km/h la viteze astronomice de 250+ km/h nu mi se pare iesit din comun. Si nu e vb de Honda aici ci de toti constructorii. 'Optimismul' este direct proportional cu viteza si majoritatea au diferente intre real si afisat de cam 5 km, unii si peste deja de la 100 km/h. Sau chiar crede cineva ca un ZXR 400 merge real 240, Haya 340 si Blackbird-ul 320? (toate viteze pe care le-am vazut afisate pe borduri, nu live, bineinteles). Si la naked e la fel, defapt la orice motor. La un Bandit 1200 pui oricand acu la 260 in blana, dar real nu e mai mult de 230.

 

Ce ziceti sa incheiem discutia asta nu doar interminabila dar si inutila despre "cat baga, nenea?"

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce nu puneti voi (care aveti) o navigatie pe motor care arata si viteza si sa vedeti exact cat prinde...

eu as incerca dar nu am harti pentru Romania la navigatia mea

Parerea mea ca mai toate kilometrajele au eroare..

De exemplu la Zafira imi da cu 6 km mai putin si la Sprinter cu 4km mai putini decat pe ceas..

Ma gandesc ca ii o metoda simpla de afla adevarul...

Si mai cred ca 8 sau 10 sateliti cati iti vede navigatia nu iti da eroare...

 

Sa ne auzim sanatosi!!

Editat de Coxaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce nu puneti voi (care aveti) o navigatie pe motor care arata si viteza si sa vedeti exact cat prinde...

eu as incerca dar nu am harti pentru Romania la navigatia mea

Parerea mea ca mai toate kilometrajele au eroare..

De exemplu la Zafira imi da cu 6 km mai putin si la Sprinter cu 4km mai putini decat pe ceas..

Ma gandesc ca ii o metoda simpla de afla adevarul...

Si mai cred ca 8 sau 10 sateliti cati iti vede navigatia nu iti da eroare...

 

Sa ne auzim sanatosi!!

 

O idee super tare coxaru-le... o pun in aplicare cand o sa dea caldura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut eu sigma pe gsxf si mai mult ma incurca

aveau niste diferente unu fata de celalalt de ma facut sa il dau jos..

 

off-topic- poate are careva harti pentru Romania sau Europa pt. navigatie Tomtom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o intrebare: vreau sa fac un schimb de ulei si am vazut ca cei de la honda recomanda 10w-40, voi ce anume folositi!? Motul ..castrol ..sau care!? E vb despre un 900rr sc28 din 1995. Ca filtru de ulei de care sa iau!?..merg cele care se gasesc in magazinele obinuite de masini (respectand codul ...normal :bounce: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare

 

am un cebereul 900 erer din '99 (sc33) si are doar 200 de kg in talon (oare).

am mers cu un cbr de 900 din 94 si e mult mai usoara..........unde sunt diferentele ? (e acelasi cadru, motorul e un pic mare si rezervorul dar in rest ?)

 

post-13963-1173448761_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari.... am si eu o rugaminte. ce consum aveti cu motoarele voastre? m-ar interesa un rr din 93 in sus... cam ce consum este in oras la mers linistit si inafara la drum intins, cu viteza de 100 la ora..

va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am o problema si nu stiu cum as putea sa o rezolv si anume nu-mi place cum ilumineaza faza scurta! Faza lunga mi se pare ok, dar faza scurta e tare anemica, si aici nu ma refer la cum e lumina proiectata ci la intensitatea luminii ..parca ar fii o dacie de prin anii '80. Ce as putea face ca sa am o lumina mai intensa, mai alba!? :baldy: (becurile sunt ambele H4 de 55/60)

 

obs: motorul e un sc28 an '95

Editat de crz-one
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...