Sari la conținut

accident timiÂşoara


zielsziek
 Share

Postări Recomandate

Eu am stat 9 luni cu permisul suspendat ca m-a lovit pe mine o tanti intr-o intersectie, procurorul trebuia sa ancheteze acest caz solicitant in detalii ca sa nu scape cumva infractorul cu casca (evident in cazul in care era vinovat).
La asta ma astept sa isi rezolve problemele mult mai repede.

Si paguba cum rahat si-o recupereaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ma gandesc ca paguba o suporta asigurarea, chiar daca bizonul nu avea permis. Normal ar trebui asigurarea sa despagubeasca, apoi ei sa se judece cu bizonul si sa-si recupereze banii. Aici cred ca trebuie rezolvata treaba cu avocat, altfel asigurarea se va fofila sa nu despagubeasca, si sa te puna pe tine sa te judeci cu bizonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bag mana in foc dar stiu ca daca esti beat asigurarea nu se mai implica, ramane sa te dea pe tine in judecatata direct sau ceva si omu lovit sa isi recupereze paguba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ii stiu pe baieti. Veneau spre noi, un grup de motociclisti, sa facem o iesire si nu mai ajungeau. Aflam ca un sofer de 20 si ceva de ani, FARA PERMIS, mort de beat, alcoolemie de 1,1 la mie , cu inca un pasager extrem de beat care practic dormea pe locul din dreapta, intr-un SUV marca Mercedes ML , au intrat in prietenul asta . Vai s-amar de lichelele astea de bani gata care cred ca sunt zei. Eu l-as baga la puscarie, sa invete ceva din aceasta intamplare. Insa la noi, in functie de cine esti, poti sa omori oameni, fara sa patesti mare lucru.....

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nicio indoiala. Dimpotriva, daca te nimeresti a fi cel in care intra unul beat, ii repari tu masina aluia.

vrei sa dezvolti? suna interesant dar imi da cu virgula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asiguratorul plătește și apoi se judecă cu vinovatul, dar... și aici e un mare DAR! Voi credeți că ăla care n-are permis și-l doare în toate părțile de lege își face RCA? Sînteți naivi! D-aia nu plătește asiguratorul, că nu există, cel mai probabil!

 

@XaeL, cum se recunoaște o ironie? Dar un pamflet? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa la noi, in functie de cine esti, poti sa omori oameni, fara sa patesti mare lucru.....

Din pacate asa este. Unii scapa basma curata, si mai si ignora la urma.

Ex Huidu, care a ucis niste nevinovati, chiar daca din culpa. Acum se afiseaza pe sticla, ca si cand nimic nu sa intampalt. Si ex pot continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol sa dai de cretini din astia pe drum...sau sa dea ei de tine, depinde din ce p.d.v. privesti lucrurile.

Dar mai nasol este ca, desi pedepsele pentru alcool s-au inasprit mult in ultima perioada, eu nu-mi aduc aminte sa fi fost atatea accidente cu soferi sau chiar motociclisti beti si fara permis cate au fost anul asta. Si astia-s numai aia de s-au trosnit, cine stie cati mai umbla asa?

Pana nu incep sa le dea pedepse cu executare, nu se potolesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asiguratorul plătește și apoi se judecă cu vinovatul, dar... și aici e un mare DAR! Voi credeți că ăla care n-are permis și-l doare în toate părțile de lege își face RCA? Sînteți naivi! D-aia nu plătește asiguratorul, că nu există, cel mai probabil!

 

Practic RCA-ul este al masinii, nu al persoanei. Masina este asigurata, nu persoana. Asigurarea trebuie sa despagubeasca, indiferent cine este la volan, chiar si o maimuta evoluata. Ce faci in situatia daca o masina a fost furata si a fost implicata in accident, iar tu esti cel accidentat. Cum se rezolva problema? Ramai cu paguba ca hotul nu are RCA? Este ambigua legislatia asigurarilor. Doar cu avocat poti sa obtii drepturile daca ajungi in asa situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ii stiu pe baieti. Veneau spre noi, un grup de motociclisti, sa facem o iesire si nu mai ajungeau. Aflam ca un sofer de 20 si ceva de ani, FARA PERMIS, mort de beat, alcoolemie de 1,1 la mie , cu inca un pasager extrem de beat care practic dormea pe locul din dreapta, intr-un SUV marca Mercedes ML , au intrat in prietenul asta . Vai s-amar de lichelele astea de bani gata care cred ca sunt zei. Eu l-as baga la puscarie, sa invete ceva din aceasta intamplare. Insa la noi, in functie de cine esti, poti sa omori oameni, fara sa patesti mare lucru.....

Nu ca as fi eu foarte de acord cu violenta, dar in cazul asta nu pricep de ce mortu ala de beat nu e acum la reanimare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi asta zic și eu. Asiguratorul este obligat să plătească, totul este să existe. Dacă nu există, atunci e o problemă. Se poate rezolva, greu, cu ajutorul FPVS.


» Post actualizat in 15 Jul 2016 07:18

Practic RCA-ul este al masinii, nu al persoanei. Masina este asigurata, nu persoana. Asigurarea trebuie sa despagubeasca, indiferent cine este la volan, chiar si o maimuta evoluata. Ce faci in situatia daca o masina a fost furata si a fost implicata in accident, iar tu esti cel accidentat. Cum se rezolva problema? Ramai cu paguba ca hotul nu are RCA? Este ambigua legislatia asigurarilor. Doar cu avocat poti sa obtii drepturile daca ajungi in asa situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rar intervin pe topicul de accidente, dar merita rupt in bataie la fata locului soferul....si pentru cei care considera ca este exagerata pedeapsa sau ca nu prin violenta se rezolva lucrurile ...sa ia in considerare faptul ca betivul macar era anesteziat de alcool spre deosebire de bietul coleg. Sanatate colegului si nervi de otel in recuperarea daunei....usor imposibil de la un cocalar cu ML

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...