Sari la conținut

Noi suntem motociclisti!


JusTryMe
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 177
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Strașnic ! Exact cum mă așteptam. Ținem legătura.

aB3lLlpW3_480w_v1.jpg

 

Ma bucur ca nu ti-am inselat asteptarile. :D

 

Hmm, cat dati legatura? 2 lei? Daca o lasati la 1.5 lei iau 10... zece intamplari ciudate si-o minune... :P

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu ti-am inselat asteptarile. :D

 

Hmm, cat dati legatura? 2 lei? Daca o lasati la 1.5 lei iau 10... zece intamplari ciudate si-o minune... :P

Ce casa ? ca n-am casa..sunt homeless

» Post actualizat in 19 Jan 2017 08:15

vezi sa nu sara cavalerii prazului la gat , asta e clar legatura de ceapa verde ... tocmai i-ai injurat de stramosi

Mi-am daat acordul , eu fiind la randul meu un prazar la origini. Activez la PrazRacing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era ideea ! Când jarul topicului se stinge cineva trebuie să-l mai agite. Evident cu o chestie care nu are nici o legătură cu topicul conștientizării condiției precare a vieții de motociclist.

Dacă e limbaj civilizat chiar poate deveni interesant. Nu moare nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris, am sters, iar am scris si iar am sters.

Iata ca azi mi-ai facut curaj si voi scrie ! :D

 

 

LAME !!!! (a se citi in engleza)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ca sa nu zic gay......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era ideea ! Când jarul topicului se stinge cineva trebuie să-l mai agite. Evident cu o chestie care nu are nici o legătură cu topicul conștientizării condiției precare a vieții de motociclist.

Dacă e limbaj civilizat chiar poate deveni interesant. Nu moare nimeni.

 

De ce precara domnule? N-are motociclistii bani de benzina? Facem cheta? :D

 

Ba muare motociclistii nevinovati pe sose(t)le! Muarte conservarilor!

 

Muare si limba Rromana... muarte corporat®istilor cu englezismele lor care violea...vitupereaza limba noastra ce-i o comoara (in adancuri infundata, dar suna urat). :D

 

The [MAC] OS:

 

"Am scris, am sters, iar am scris si iar am sters.

Iata ca azi mi-ai facut curaj si voi scrie ! :D

LAME !!!! (a se citi in engleza)

Ca sa nu zic gay...... "

 

 

Lame Orbit sau Gilette ? Ca sa citez un banc expirat de productie autohtona.

 

"Ghei" bre, ce, tatal tau era Alfred Lord Tennyson? Esti in Rromania...

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@northern_freyja

 

E precară ca să fie on-topic sau la subiect (pentru necunoscătorii de limbi barbare). Pentru că așa a început totul. Nu s-a pomenit nimic de bani. Șoferii nemernici - și eu mă număr printre ei atunci când nu sunt motociclist - pleacă de-acasă dornici să verse sângele nevinovat al motocicliștilor. Care, se știe, toți până la unul respectă legea temători.

Într-o zi, când n-aveam ce face, m-am apucat să-mi număr greșelile, ca un polițai la examen. Ieșind din curte, am luat-o pe sens interzis. Și am mai contabilizat vreo 30 de abateri mărunte, începând cu nerespectarea vitezei legale până la trecerea printre semi-barierele care coborau la calea ferată. Revoltător, așa e.

Și de-astea se întâmplă în fiecare zi. Dar nu acuz pe nimeni. Încerc să mă descurc așa cum facem toți. Unora le iese, altora nu.

Acum, că am stabilit contextul, faptul că nu moare nimeni se referea la discuții. Din discuții nu moare nimeni.

Dacă scoatem cuvintele din context putem înțelege orice, ca din catrenele lui Nostradamus.

Nu-i așa că-i fain iarna ?


» Post actualizat in 19 Jan 2017 09:35

@mianmar23

 

De ce freyja ? În momentul ăla ultima postare era a ei și știu că poate mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@northern_freyja

 

Acum, că am stabilit contextul, faptul că nu moare nimeni se referea la discuții. Din discuții nu moare nimeni.

 

Nu-i așa că-i fain iarna ?

 

Serios? Asta ai vrut sa spui? Bine ca ai explicat, mai mult ca sigur nu am inteles. Ai zis ca vrei sa invioram topicul - ma asteptam la o continuare a harjoanei verbale, nu la un "Discurs asupra metodei". Da dom'le, am inteles cum ii cu motociclistii astia, mi-am scris si eu punctul de vedere. Acum putem sa trecem la chestii mai neserioase? :(

 

Pai nu prea e bine iarna, se cam pierde simtul (o)morului prin zapada, daca nu dam la lopata din timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 19 Jan 2017 09:35

 

@mianmar23

 

De ce freyja ? În momentul ăla ultima postare era a ei și știu că poate mai mult.

 

As fi putut baga mana-n foc ca-i vorba doar de vesnica, implacabila si atat de dulcea... tachinare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dar fara melodrame... ca vorba poetului, nu ne-a pus nimeni sa ne apucam de motociclism. Nu suntem vreun fel de martiri ai soselelor. :)

 

Iete, ii dau protagonistului sa citeasca din gandurile mele pe tema asta, scrise acum un an si cu o motocicleta in urma. Intre timp am mai studiat problema. :)

 

https://povestile-unei-motocicliste.blogspot.ro/2015/10/lucruri-pe-care-le-am-invatat-singura.html

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ca în Zorba Grecul. Totul* se prăbușește sub ochii noștri și vedem că s-a ales praful. Ce să mai zici ?

 

* Totul = topic

 

În afara subiectului (cu riscul de a-mi atrage anatema din partea nordicei)

 

e de preferat să zicem ținem legătura în loc de chipintaci ? Că unii dintre noi care n-au tăiat porcul s-au gândit la praz, bag seamă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...