Sari la conținut

Postări Recomandate

pentru Nipru/Ural/Ij cu roti pe 19 doar SOLO. Folosibile si pe fata la F650, la V-strom.

 

2 cauciucuri de enduro-touring Michelin Anakee (1) 100/90-19 "All Season" NEW OLD STOCK DOT '05.

Se pare ca au fost tinute in conditii foarte bune ca nu-s intarite si-s usor lipicioase pe calea de rulare. Mai multe despre cauciuc aici: http://www.tyres-pne...ICHELIN/ANAKEE/

 

(110/90-19 pe sistem vechi sunt 4.00-19.)

 

post-4291-0-49266700-1351938351_thumb.jpgpost-4291-0-97928800-1351938435_thumb.jpg

pret 220Ron bucata/ 420 Ron amandoua mai ieftin decat la Gaspar (250bucata!!) (rusesti, DOT necunoscut).

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru MZ ES la cerere : post-28174-0-24881800-1352013587_thumb.jpg

 

salut, am vorbit la telefon pentru pahare.

astept pozele cu toate 4, si eventual pretul pentru capacul de aluminiu de la carburator.

multumesc.

p.s.

am nevoie si de un robinet bun de rezervor, este?

 

Doar 2 pahare sunt in stare acceptabila ca si crom (metalul este perfect) * eu le-am cromat pe motocicleta mea;

Capac de aluminiu mai am doar unu si datorita faptului ca se gasesc foarte greu imi rezerv dreptul de al pastra;

Robinet de rezervor am cumparat nou Germany;

 

Am mai multe repere decat apar in poze....doar intrebati.

0763177900.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand IJ 56 cu CI, Ofer fiscal, bicicleta este completa si montata iar motorul este demontat. Pe langa cele de mai sus mai ofer la schimb inca un motor, mentionez ca ambielajele sunt noi.

Informatii la sebastiandima@ymail.com

Pret 100Euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ofer spre vanzare IJ 56 cu CI , fiscal al zi, bicicleta este completa si montata motorul este demontat.

Ofer inca un motor de piese, metionaez ca ambielajele sunt noi. Iar mototul a fost desfacut pt a fi modificat pe alternator de 12V pe care il ofer de asemenea(alterantor de planeta).

Detalii la adresa de mail: sebastiandima@ymail.com

Pret 100 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand IJ 56 cu CI, Ofer fiscal, bicicleta este completa si montata iar motorul este demontat. Pe langa cele de mai sus mai ofer la schimb inca un motor, mentionez ca ambielajele sunt noi.

Informatii la sebastiandima@ymail.com

Pret 100Euro

 

Ma intereseaza. Lasa-mi o modalitate de contact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Con documenti, o dai in spagheti si alte macaroane coane Nica. Bafta sa va intelegeti. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZIUA Buna!

 

Scot si eu la targ un cilindru si piston de Minsk. Pistonul este nou, iar cilindru trebuie ''hanuit putin'' ca sa intre meserie.

Ca pret eu m-am gandit la 100 de ron.

 

Multam. ( AStept p.m. daca va interesaza..si am sa pun si poze.!

 

toate bune!

Editat de SPASMO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi tavarasi si pretini, caut sa cumpar o pereche de blocuri electrice de Jawa 638 sau MZ ETZ.

 

Am remarcat ca-s relativ asemanatoare, doar c-ale MZ-ului au carcasele din aluminiu, pe cata vreme cele de Jawa sunt din plastic. Sper ca nu zic prostii. Am avut ocazia sa "operez" doar pe o comanda stanga de ETZ, pe care am modificat-o discret ca sa intre pe ghidonul de 25 mm al lui Ovidiu. Mi-au placut atat robustetea comutatoarelor, cat si estetica generala a blocului. Merg pe premisa ca si blocurile de Jawa TS suporta fara sa explodeze semnale cu becuri de 21W, respectiv un bec de faze 45/40W.

 

Se-ntelege ca-mi doresc sa fie in stare bunicica (spre tare buna) comutatoarele si carcasele deopotriva. Vreau sa le montam sambata asta pe Jupiterul lui Vali, iar eu nu mai lucrez cu blocuri rusesti (in afara de cazul in care ele sunt protejate prin relee de putere, cum am facut la Nipru, insa nu e cazul Jupiterului) fiindca-s tembele rau de tot: schimbi faza de trei ori si ai decalit tot ce-nseamna arculetze si contacte!

 

Sunt de-acord (si caut sa cumpar ca varianta) si cu blocurile de scuter, insa nu mai gasesc pe nicaieri o pereche de soiul asta care sa-mi si convina. Cele pe care le am pe Zeta sunt grozave si robuste:

 

post-7792-0-13307400-1352235203_thumb.jpg post-7792-0-23293100-1352235207_thumb.jpg post-7792-0-32145500-1352235213_thumb.jpg

 

Stiu, exista in targ variantele cu butoane albastre la 35 lei perechea noua, din care blocul stang are prinderea manetei de ambreiaj turnata din fabrica. Au diverse variatiuni pe tema asta, de pilda cu sau fara functia de claxon luminos, cu trei sau doua pozitii pentru intrerupatorul de lumini de pe partea dreapta si asa mai departe. Sunt, insa, de slaba calitate... iar butoanele alea sunt de-un albastru criminal!

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una alta de vanzare.preturile le faceti voi.

 

Salut Robert,

Da mie stopul ala, o sa pice perfect pe motoreta unui amic. Imi spui cat vrei pe el si iti trimit, adresa o stii.

 

Merci,

Tudor G.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Robert,

Da mie stopul ala, o sa pice perfect pe motoreta unui amic. Imi spui cat vrei pe el si iti trimit, adresa o stii.

 

Merci,

Tudor G.

stopul ala e de Danuvia 125,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi tavarasi si pretini, caut sa cumpar o pereche de blocuri electrice de Jawa 638 sau MZ ETZ.

 

 

Multumesc anticipat!

 

am o pereche de yamaha fzr600 -1000

post-12587-0-23204900-1352274261_thumb.jpgpost-12587-0-70713700-1352274269_thumb.jpg

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ar fi astea doua? Iar cea de dreapta suporta mecanismul clasic de acceleratie, din plastic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun anuntul pentru un prieten. Vinde CZ 350, motor Jawa California, an fabricatie 1975, acte si numar vechi, motorul functioneaza normal, schimba frumos, nu bate. De cand e motocicleta la el, nu a desfacut motorul niciodata. Motocicletei ii lipseste aripa fata si bateria. Poza este veche, acum motocicleta este galbena si arata mai bine decat in poza. Proprietarul este din Pucioasa, Dambovita iar mototcicleta se afla in Fieni, Dambovita. Pretul este de 5 milioane. Mai multe detalii, la telefon: 0764.21.42.28 - Vlad

mai ai moto?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ar fi astea doua? Iar cea de dreapta suporta mecanismul clasic de acceleratie, din plastic?

 

cred ca am si o acceleratie si originala e tot din plastic...toate 100 lei

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc! Arată bine, dar costă prea mult pentru noi. Caut în continuare variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeva fiare de vinzare... in ordine, preturile sint:

- semnalizari noi - 25 lei ambele;

- rezervor pentru K125 - 100 lei;

- proiector fara sticla (are intrerupator, suport bec si dispersor nichelat in stare bunicica) - 30 lei;

- canistre metalice de 5 litri - 25 lei buc. sau 40 lei ambele.

post-2215-0-58795200-1352316240_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce am realizat ca aceste comenzi au un minus! sunt de pe un gsxf de california si nu au butonul cu cupleaza pozitia si faza scurta, luminile fiind continuu aprinse! :( se poate monta butonul fara probleme daca l-as avea....

 

Mulțumesc! Arată bine, dar costă prea mult pentru noi. Caut în continuare variante.

 

salutare! am comenzi de gsxf 600, singura problema e ca sunt pentru SUA si nu au comutatorul de lumini, cel din dreapta! se poate monta, fiind acoperit doar cu un capac de plastic dar din pacate nu am nici unul la indemana! le dau cu 50 de lei, daca te 'coafeaza' stii cum dai de mine... bafta!

post-46044-0-24566600-1352332401_thumb.jpg

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasă comutatorul, că la noi oricum se aprind luminile din contactul tip Jawa. Îmi convin, sunt miÂşto! Adjudecate! Sper să se pupe cu maneta de acceleratie clasică.

 

Cum facem să le primesc mâine? :P

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...